Máte skúsenosti s tonickými kŕčmi pri nočnom dese detí?

lalota
23. máj 2019

Maminky, potrebujem sa vás spýtať, či máte skúsenosti s nočným desím a aké. Naša 5rocna mala dnes asi 30 minut po zaslaní pravdepodobne nočnú moru. Začalo jej vykrúcať z ničoho nič ruky, celé telo mala v krci...hrozný pohľad... Celý čas bola pri vedomí a bála sa toho čo sa s ňou deje. Pamätá si na to, ako jej ruky vykrucalo. Po tieto 2 dní je veľmi unavená, boli ju vzadu na krku, na pohotovosti jej dne namerali 37,7, jej jej na na vracanie, má nechuť do jedla. Inak úplne zdravé dieťa

lalota
autor
23. máj 2019

Ani krv jej neodobrali, pozrel ju neurológ, kompletné zdravá.... Údajne.

lalota
autor
23. máj 2019

Pýtala som sa jej na tie ručičky, že samé sa začali vykrúcať. Keď som ju zobrala do náručia, celé telo mala napnuté a hlavu ohnutu k hrudníku. Trvalo to celé asi 2 minúty. V noci ževraj.skripe silno zubami a pritom vydáva také zvuky ako z napnutia laryngealneho svalstva, také hmmmmmmmm - a to aj také 2 minúty, čo mi partner hovoril. Na pohotovosti sme zaplatili 10 eur a poslali nás domov s diazepamom - odbery si máme spraviť u obvodnej.... V pláne je eeg a CT mozgu

nada89
23. máj 2019

Zmenila by som neurologa

simona92101
24. máj 2019

Jedna sa o spankovu paralyzu,na to niesu lieky ani lekar nepomoze..vela ludi to ma zo stresov ci z vypatie po celom dni, niekoho to trapi cely zivot niekoho len obcas..tiez som si tym presla,malickej treba vysvetlit ze sa nema coho bat,musi sa vzdy len uvolnit,napocitat do 10 a ono to prejde.skor by bolo fajn navstivit psychologa ci malu nahodou nieco netrapi,popripade sa snou vy porozpravajte..