Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

jumca
28. feb 2016

@juliagregor infuzku ste mali len jednu?

juliagregor
28. feb 2016

@jumca nepamatam si uz... Neboli hladni alebi smadnj... Revali vsak statocne... Reakcia po narkoze byva dost desiva.. Nezlaknite sa... Rychlo to vsak prejde a potom prespia den

juliagregor
28. feb 2016

S tymi strhavanim vsade inak.. Ja som mala dobru dr. Ocnu a aj anesteziologicku... Operovalu len nas tak deti pozorovali na posteli. Nechali ich to strhnut a po preravani prvej fazy im to zalepili znova... Drzim palec. Vas chlapec to isto zvladne lepsie ako myslute a uvidite ako mu ta operacia pomoze 🙂 ja som velmi spokojna ...

jumca
28. feb 2016

@juliagregor dakujem . Uz aby sme mali po...

jumca
6. mar 2016

Mozem sa este opytat kolko dni ste boli hospitalizovany na ocnom? Dakujem @juliagregor

juliagregor
6. mar 2016

@jumca v nedelu sme poobede prislu a v utorok doobeda sme isli domov

jumca
6. mar 2016

Dakujem.

zuzub
7. mar 2016

Ahojte, prosím vás boli ste niekto s dieťaťom na operácii očí na jednodňovej chirurgii v Žilpe v Žiline prípadne aj v inej nemocnici, konkrétne sa je jedná o škúlenie, chcela by som vedieť bližšie info ako to celé prebiehalo, kľudne aj do IP.ďakujem.

jumca
7. mar 2016

@juliagregor a mali ste ocka zalepene len v den operacie? Rano vysetrili, odlepili a domov ste isli bez zalepenia? Ako drobcovi tie ocka vyzerali? Neboleli?

juliagregor
7. mar 2016

@jumca chlapci prespali den... Poobede uz nemali zalepene ... Poobede boli hladni a nedostsli papat kym nezacali prdkat... Takk len caj a piskoty... Rano vysetrili dali nam mast a kvapkz a isli sme dkmov... Nebolelo ich to len im vadilo svetlo. Preto som ti pisala mu vzuat slnecne kkuliare

juliagregor
7. mar 2016

Pisem na mobile. Prepac za preklepy a vyzerali ako upircata oci krvave... Neskakat drzat v klude a doma

juliagregor
7. mar 2016

Po operacii v nemocnici a uz doma..
Odchylka bola uz nemeratelna a stacila nam jedna operacia. Okuliare nosia stale maju vysoke dioptrie

jumca
7. mar 2016

@juliagregor zlaticka male ☺ ako dlho sa im tie ocenka hojili? No okuliarky mame aj my, moj maly je tupozraky.

jumca
7. mar 2016

@juliagregor infuzku mali len jednu?

juliagregor
7. mar 2016

@jumca tak 2 tyzdne a infuzku nepamatam si... Neboj uvidis deti zvladaju vsetko lepsie ako my maminy... Pri naladovke boli strasne podareni taki nadrogovani... Stale si vravim. Ze tie ockove problemy su to najmenej. ... Ako byvajy deti - predcasnici chori..

juliagregor
7. mar 2016

@jumca a tupozraky je aj moj starsi a aj ja... Ale ja az nevidim na jedno oko... Zistili mi to velmi neskoro a liecit sa to neda

andreah70
8. mar 2016

@jumca mne operovali oboch synov, staršieho už dávno (10 r. dozadu) v Trenčíne, ten mal podobné zalepené oko (operovali mu každé zvlášť) ako chlapci tu na fotke, tiež ich mal veľmi krvavé, mladšieho operovali pred rokom na Kramároch , oči mal tiež zalepené do ďalšieho rána , pri vizite dali dolu , skontrolovali a prepustili nás.......malý ale oči nemal zďaleka také krvavé ako starší kedysi. Infúziu nedostal žiadnu, možno na sále. Obom operácie pomohli i keď malého ešte čaká určite jedna, stále má dosť veľkú odchylku, zatiaľ nosí prizmatické okuliarky
Držím palce nech vám to dobre dopadne

jumca
8. mar 2016

@andreah70 dakujem velmi pekne za cenne info 😉 cize infuzka ziadna? To by bolo super... kolko bol na sale?

andreah70
8. mar 2016

@jumca išiel hneď ráno ako prvý, išli som s ním na operačný trakt, na predoperačnú izbu, tam dostal vypiť nejakú náladovku, tam sme boli asi pol hodinku, možno o kúsok dlhšie, potom som s ním šla až priamo na sálu ale to ma už moc nevnímal a ja som musela operačky opustiť a do izby ho doviezli asi za necelé 2 hodiny .......ale koľko bol presne na sále , neviem

jumca
8. mar 2016

@andreah70 dakujem velmi pekne

jumca
8. mar 2016

@andreah70 neodlepoval si tie ocka?

andreah70
8. mar 2016

@jumca sestričky poradili natiahnuť na rúčky ponožky, takže mu to nešlo, jasné že si to chcel dať dolu ........ale viem, že väčším detičkám ked moc plakali aj jedno odlepili, ja som bola rada, že sme to nejako zvládli aby to mal zalepené, lebo určite by si do nich išiel rukami

jumca
8. mar 2016

@andreah70 dakujem za informacie ☺

jumca
14. mar 2016

Zienky, boli ste niektora v nemocke dlhsie ako 3dni?

jumca
14. mar 2016
jumca
14. mar 2016

@juliagregor kolko ste boli v nemocke dni prosim?

juliagregor
14. mar 2016

@jumca 3 dni .. Prichod. Operacia. Odchod

jumca
14. mar 2016

Dakujem.

andreah70
14. mar 2016

@jumca aj my tak isto pri oboch synoch 3 dni , príchod, operácia a tretie ráno odchod

jumca
14. mar 2016

Dakujem. Uz sme tu. Zajtra den "D"