Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Meningitída v škôlke v Petržalke

domcilka
20. jan 2016

Ahojte baby, počuli ste o tom chorom päťročnom dievčatku, ktoré sa malo nakaziť v škôlke v bratislavskej Petržalke meningitídou? Malo sa ešte nakaziť 65 ďalších ľudí. Viete o tom niečo?

jasminet
20. jan 2016

@domcilka to bolo minuly rok - alebo dokonca 2 roky dozadu, nie? ci zas nieco nove?

diocka
20. jan 2016
domcilka
autor
20. jan 2016

@jasminet Má to byť aj tento rok a práve teraz...

jasminet
20. jan 2016

@diocka fuha... 😅

jana_eyre
20. jan 2016

Boze to je strasne, pre mna je tato choroba moja nocna mora.. Dufam ze dievcatko bude v poriadku..

domcilka
autor
20. jan 2016

@diocka to je strašné, dúfam, že to rodičia zvládnu a dievčatko bude v poriadku.

diocka
20. jan 2016

neviem o tom nic viac ako vy, je tu diskusia aj Skolka Haanova, tam su mamicky ktore tam v tej skolke maju deti.

tin007
20. jan 2016

Pytala som sa kamaratky, ktorej dcera chodi presne do tejto skolky vcera prave na to dievcatko. Ona je v nemocnici a ostatne deti z MS dostali preventivne ATB, avsak k vcerajsiemu dnu nebol nik dalsi nakazeny.
Minuly rok bol medializovany pripad dietata, ktore zomrelo, clanok obsahuje napr. informaciu o tom, ze kolko ludi moze byt bezpriznakovym bacilonosicom (desive percento) http://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/3...

marcelatje
20. jan 2016

@domcilka prosím ťa nešír poplašnú správu. Nenakazilo sa ďalších 65 ľudí. Boli im preventívne podané antibiotiká.

domcilka
autor
20. jan 2016

@marcelatje ja nič nešírim, napísala som vraj malo byť nakazených....

marcelatje
20. jan 2016

@domcilka "malo sa nakaziť..vraj bolo nakazených...... "viem, je to o slovíčkach ale tieto formulácie navodzujú dojem že sa veľmi pravdepodobne aj nakazilo ďalších 65 ľudí a to je pri takejto citlivej téme dosť alarmujúce 😅

freefamme
22. jan 2016

Proti meningokoku existuje ockovanie, ktore obe moje deti idu dostat. Hrozne, umrtnost 25% :(

moni244
22. jan 2016

@domcilka ale siris, nepisem na net taketo veci, ked si nie som ista, najvacsia panika vznika prave vdaka takymto reciam JPP vznika zbytocna panika

moni244
22. jan 2016

@freefamme a to ockovanie je ucinne? Nie je len na jeden druh?

freefamme
22. jan 2016

@moni244 U nas sa ockuje Nimenrixomproti typom A, C, W, Y. Bexsero je proti typu B, ten na SK momentalne nie je dostupny, ale da sa kupit v CR alebo AT. Ockovanie je ucinne do miery, ktora ma nuti tukat si po cele nad celym antivax hnutim.

sasa1983
22. jan 2016

Uz nam chyba len kolega, ktory ma nick po vakcine na pneumokoky. Ale, on pride. Myslim ironicky, jasne ze ak sa da,tak ockovat,moze sa deti od 2r.

mimikas
22. jan 2016

@moni244 ockovanie je ucinne hlavne na najagresivnejsie formy Meningokokov, hlavne tie ktore sposobuju meningitidy a maju velmi tazky priebeh casto konciaci smrtou, alebo amputaciami a poskodenim mozgu. Ja chcem tiez dat strasne zaockovat mojho maleho, ale zatial nemozem, ale ked budem moct bude zaockovany hned.

mimikas
22. jan 2016

@sasa1983 neboj ten kolega dojde a presvedci polku ludi ze staci podavat vitamin C v infuziach a v pohode to zvladnes aj sama doma 😀

moni244
22. jan 2016

@mimikas dakujem, zacinam nad tim silno uvazovat, predsa len, chodi do skolky, tam sada chytit vselico
@freefamme

sasa1983
22. jan 2016

@mimikas preco nemozes, ak sa mozem spytat?

mimikas
22. jan 2016

@moni244 no ono skolky a take kolektivne zariadenia su asi najrizikovejsie, ale ja som videla umriet na meningitidu aj dospelu zenu. V kazdom pripade, meningitidu dostava clovek ktory je v danom momente oslabeny, ma oslabenu imunitu, je to ako v tych skolkach kde sa vyskytla, 65 deti zdravych a jedno bojuje o zivot. Je to asi zhoda nahod, ale ak mozes dat zaockovat, zaockuj, podla mna radsej toto ako si potom trieskat hlavu o stenu ze si mohla tomu predist.

mimikas
22. jan 2016

@sasa1983 moj maly ma problemy s imunitou, takze ockovanie u nas nie je vobec odporucane, ale podla majeho imunologiocky, tato vakcina obsahuje len ciste protilatky, takze teoreticky ked bude mat kludne obdobie bez chorou a pod mozeme ho ockovat. len na take obdobie este stale cakam 🙂

sasa1983
22. jan 2016

@mimikas a kolko mate m?

sasa1983
22. jan 2016

@mimikas a este konktetne o akej vakcine hovorime?

mimikas
22. jan 2016

@sasa1983 on uz ma 4 roky 🙂

mimikas
22. jan 2016

@sasa1983 myslim ze sme sa bavili o Nimenrixe ked sme to rozoberali vlani s jeho lekarkou.

sasa1983
22. jan 2016

@mimikas aha, dakujem, len ma zaujimalo.

jakobsapple1
22. jan 2016

Chcem sa len opytat, mne sa zda, ze mojho syna na toto ockovali. Rok narodenia 2008 a ockovali ho v ramci povineho ockovania. Teraz je udajte toto ockovanie nepovine? Zmenilo sa to alebo to bolo vzdy nepovine? Su vase deti zaockovane? Idem hladat v zdravotnej evidencii zaznamy z ockovania.

mimikas
22. jan 2016

@jakobsapple1 myslim ze toto ockovanie nebolo nikdy povinne, ockovali ho asi proti pneumokokom,

jakobsapple1
22. jan 2016

len apropo.. googlojem a hned prvy clanok...
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-p...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli