Meriate trojročným deťom teplotu v konečníku?

eririka
16. júl 2022

Meriate 3 ročným konečníku teplotu??

tehotna40
16. júl 2022

Prvému synovi ano, keď mi nechcel držať pod pazuchou ale našťastie teraz už máme vymoženosti v podobe teplomera, ktorým len zasvietime na čelo 🙂

eririka
autor
16. júl 2022

@tehotna40 My stále konečník, presný, síce malemu s to nepáči

lenuska9999
16. júl 2022

@eririka nie používame bezkontaktný teplomer. Aspoň ho nemusím v noci budiť a zlostit s teplomerom keď je chorý

eririka
autor
16. júl 2022

@lenuska9999 Je presny?

tehotna40
16. júl 2022

@eririka ved práve, načo takto trápiť dieta, navyše v noci ho budiť, kúpiť bezkontaktny a hotovo, ešte sa mi nestalo keď som porovnávali výsledkom pod pazuchou normálnym, že by odmeral zle. Je to sekunda a nemusíš dieťa v chorobe ešte drazdit alebo nasilu držať. Veľa zdravia

zuzubb007
16. júl 2022

Nikdy som nemerala v konecniku detom za mna je to otras, vsak kup meranie na celo a za 2 sekundy je teplota uplne presna a neterorizujes dieta pchanim do ritky

luliu
16. júl 2022

Bezkontaktný teplomer je najmenej presný, nekvalitný a je úplne jedno za akú cenu kúpiš.

patka06
16. júl 2022

Od narodenia som merala klasickým ortuťovým pod pazuchou, meranie v konečníku sa mi zdá maximálne nepríjemné, u 3 ročného dieťaťa si to neviem vôbec prestaviť

zuzkaa1991
16. júl 2022

@tehotna40 aky teplomer mate?zvazujem konečne kupit aj ked sme raz kúpili a onicom mera preto zhanam co presne kedze v nkci mi je prakticky ďakujem

zuzubb007
16. júl 2022

@luliu no myslim ze je jedno ci ma dieta 37,9 alebo 38,3 teplota raz je tak je, a normalne clovek vie ked dieta chyti, ze ejha teplotu ma, na to mi netreba dieta tyrat pchanim teplomeru do zadku a ako 3 rocnemu si fakt neviem predstavit este mozno tak do roka max

luliu
16. júl 2022

@zuzubb007 ty to píšeš akoby boli len 2 možnosti, do rekta alebo nekvalitným bezdotykovym a tak to nie je. A pri teplote je naozaj zásadné plus mínus stupen

zuzubb007
16. júl 2022

@luliu nekupujem nekvalitne veci, radsej drahsie co funguju ja mam teplomer co meria presne

tehotna40
16. júl 2022

@zuzkaa1991 chcela som ešte dopísať len nám vypadol net, tento mali na detskej pohotovosti tak som sa pýtala ci meria správne , nakoniec som sa rozhodla ho kúpiť. A ako som už písala vyššie, nie raz som skúsila odmerať normálnym a potom týmto a nestalo sa mi ani raz žeby odmeral zle(sem tam nejaké ze 37.8-37,9 -fakt mini odchýlky) meria dokonca aj teplotu v miestnosti alebo teplotu vody (napr pri kupani). Takže ja len odporúčam 🙂 ale prajem všetkým veľa zdravia aby sme žiadne teplomery nepotrebovali 😊

tara42
16. júl 2022

Merala som dcerke aj v konecniku ale presla som na meranie pod pazuchou. Uz jej je to neprijemne v konecniku. Ma 2r. Tym bezkontaktnym tiez velmi neverim, mame ho ale pouzivam ho len v noci ale aj tak zmeriam este aj pod pazuchou. :D

podkolienka951
16. júl 2022

Ja som meravala v konecniku do cca 6 rokov. Podla Dr to je najpresnejsie. Dcerka neprotestovala.

h2
16. júl 2022

@eririka Pre Boha, ty si nejaká úchyláčka, alebo čo? Najprv divné názory o násilnom zavádzaní čípkov, na základe ktorej si mi písala aj divnú súkromnú správu, a teraz toto?!

pallacinka29
16. júl 2022

@podkolienka951 preboha… tak velkemu dietatu 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

podkolienka951
16. júl 2022

@pallacinka29 Dcerka s tym problem nemala a ja som mala istotu ze teplota bola odmerana spravne.

podkolienka951
16. júl 2022

@bashawelle asi mas pravdu 😂😂

bashawelle
16. júl 2022

@podkolienka951 no z podobných diskusii pod touto sú asi 3 od tej istej autorky. Len sa nejako nerozbehli 🤷‍♀️

beata_k
17. júl 2022

@eririka Nie. Bud pod pazuchou alebo bezkontaktny. Pri 3 rocnom mi to uz pride nevhodne.

riamia91
17. júl 2022

Moja ma 2 a meriame pod pazuchou. Neexistuje, ze by si dala zmerat v zadku. Normalne sme jej to vysvetlilj je s tym ok. Mame aj bezkontaktny, ale vzdy ak sa da radsej klasickym.

zuzkaa1991
17. júl 2022

@tehotna40 ďakujem super take mini odchýlky newadi my sme kupili pred 4r v lidl a onicom ma 38 a ukazr 37 alebo 36🙈 takze fakt dlsiu dobu planujem kupit .... a kupim z vyplaty teraz 🤣 naisto tak my nemáme teploty max poldna len teraz koncom juna mala 5 dni 🙈 ale som zvedavá co.ma caka zas ked od zajtra ide opäť do škôlky

tehotna40
17. júl 2022

@zuzkaa1991 škôlky sa bojím aj ja, teraz som mala malého 2 mesiace doma a teraz cez prázdniny majú našťastie tento rok zavreté lebo bol malý záujem. Stále bol chorý každý týždeň. Dali mu na september bronchovaxom.
A tu teplotu je najlepšie merať na spankoch alebo v dolnej časti čela nad nosom(podľa mojej skúsenosti.

zuzkaa1991
17. júl 2022

@tehotna40 tak tento rok nam fakt neprial my tiez 4dni v skolke 4tyzdne doma....az v juni vydrzala 4tyzdne teraz sme boli pri mori takze fakt som zvedavá co schyta kedze je nejaka crevna viroza co sme.presli doma plus.ine virusy...ale zas nechcem aby bola dlho doma celkom si ku koncu zvykla na skolku preto idem supnut na dva týždne v auguste maju zatvorené