Mesačný syn má po tváričke vyrážky. Čo mu pomôže?

petuska2110
6. feb 2014

Malemu je mesiac a niečo a tie pupačiky má len na tváričke, biele aj červené. Poradte mi prosím dobrý krem nato alebo niečo. Skúšala som sudokrem aj aviril a ešte jednu značku a nič. Vypadá chudáčik ako v puberte ☹ dakujem za rady.

nigguska
6. feb 2014

Ahoj, bud ma na nieco alergiu alebo suchu pokozku...ja som bola s tymto u lekarky a povedala ze ma suchu pokozku,tak nam predpisala krem z lekarne....ak kojis,nezjedla si nieco,co by mohlo malemu vyvolat tuto reakciu? citrusove plody,med alebo nejaky iny alergen? ak nie tak potom velmi vysoko hydratacny krem...da sa kupit v lekarny aj bez predpisu....

jaja1979
6. feb 2014

Vynikajuci je Holtov krem, je urceny priamo pre babatka, kupis v lekarni bez receptu. Nevonia sice bohvieako, ale velmi pomaha.

alenockap
6. feb 2014

áno holtov krém aj nám pomohol... bud to má potničky, alebo náš to mal z hipp čaju granulovaného...

sutiakova
6. feb 2014

Bude to pravdepodobne tzv.novorodenecké akné. Aj náš to mal, začalo sa mu to robiť keď mal približne mesiac a trvalo to také necelé 2 mesiace. Umývala som mu vtedy tváričku odvarom z repíka, aby sa to vysušilo. V knihe som sa dočítala, že je to pozostatok z hormónov placenty. Prejde to, neboj sa. 🙂

anjelik2509
6. feb 2014

aj naša to máva, sem tam viac, niekedy menej...a má 10 týždňov...lekárky v pôrodnici vravela, že to bábätká mávajú, nie je to nič závažné, vysypú sa a zmiznú...ja jej na to ani nič nedávam, ako mi poradila ona..

cerez
6. feb 2014

Nám pomohla masť Infadolan. V nemocnici mi ho tak premastili, že sme odchádzali s krásnou tváričkou.

euka210
6. feb 2014

je to akne, to mali moji obaja, presne ako pubertaci, okolo mesiaca 🙂 Predje to same. Maly ma 3m a uz len zriedkavo sa nieco vyskytne. Nic na to nedavam.

kikulienka19
6. feb 2014

Je to novorodenecké akné, používali sme excipial u lipolotio.

nivalis
6. feb 2014

... nechcem plasit- nam ale takto zacal atopicky exem ☹

palomka
6. feb 2014

moje obidve deti to mali a s obidvoma sme boli na kozno, dala im miesanu mast a za par dni im to krasne zmizlo. Mala som pocit, ze sa to kazdym dnom zhorsuje a tak som radsej isla k lekarke, lebo boli nepokojny a cim viac som to chcela niecim odstranit, tym viac som im to zhorsovala....jedine kozna nam pomohla 🙂

efci
6. feb 2014

ja si tiez myslim, ze sa cisti, zbytocne mu to zase nepremastuj, osetri ho po kupkani normalne ako bezne.

natali.83
6. feb 2014

Moja mala zhruba v mesiaci hnisavé vyrážky na krku (ako sú tie detské záhyby) a dokonca aj na hlavičke. Pediatrička tiež vravela, že je to novorodenecké akné, že sa čistí. Potierala som jej to roztokom z čajovníkového oleja (do mištičky vodu a pár kvapiek oleja). Vyrážky sa krásne vysušili do dvoch dní. No neviem, na tváričku to asi nie je vhodné. Inak ešte v pôrodnici sa jej vyhodili také malinké okolo očiek a tam mi to poradili potierať materským mliekom. Veľmi som tomu neverila, aj keď viem, že má aj antiseptické účinky, ale urobila som tak a do druhého dňa boli preč. 🙂

nikka2610
6. feb 2014

Novorodenecké akné.nemusíš na to nič packať,žiadne krémy.prejde to samo.len umývať s vodou.aj my sme boli preto u doktorky.je to normálne,je to z hormónov,ktoré má ešte z tvojho tela.asi po mesiaci to prešlo,tiež ma to hnevalo,že ma takú tváričku,ale jeho telo sa ešte čistí.a prejde to samo

turcanko
6. feb 2014

nas maly to taky mal... mazali sme sudocremom a tiez som citala, ze je na to dobre potret tvaricku materskym mliekom. to som nerobila, nam to po tom sudoceremu nastastie preslo...

dukokatka
6. feb 2014

aj moja dcerka mala vyrazky ako mesacna do 2 mesiacov to preslo.

danielitta6
6. feb 2014

no my sme mali rovnaky problem a trapili sme sa cca mesiac. Za ten cas som vyskusala sudocrem, indulonu, harmancek a neviem co este vsetko. Doktorka mi dala Holtov krem, ale ako baby pisu, smrdel, tak som jej ho nedavala. Az ked uz som bola fakt v koncoch, dokopala som sa a predsa len som jej nim natrela tvar (s tym, ze na rukach som jej nechala rukavicky) 2 krat denne, rano, vecer + pred pouzitim som vzdy pretrela tvaricku prevarenou vodou. A o chvilu bol problem vyrieseny. Takze Holtov krem jednoznacne odporucam. Aj potom neskor, ked sa sem tam vysypala, tak som jej vecer vyrazku natrela, a na druhy den po nej ani stopy.

zuzin78
6. feb 2014

Nic zlom ale preco nezajdes k doktorke ?? Takto cez pc si nechas radit a budes skusat co ti tu poriadia ??? ja by som to neriskovala

awalancha3
6. feb 2014

..je jedno co mu das... aj tak to prejde samo...... je to typicka vyrazka novorodencov...............fakt je uplne jedno cim mu to budes natierat....a bud kludna, vsetky sme si presli tym strachom, ze co to nase miminko ma...... za rok budes aj ty ukludnovat novopecene mamicky............

tanicka13
7. feb 2014

Moja malinká mala neskutočné vyrážky, vraveli, to sa dieťa čistí, tak to má byť, ale trvalo to dlho a ja som bola nespokojná, že bude mať tváričku po mne, ja mám silne aknóznu pleť. Viete, čo zabralo??? Jednoducho som jej dala o vrstvu oblečenia menej, jej totiž bolo horúco a jediné miesto kadiaľ sa mohla filtrovať bola tvár - košielka, dupačky, svetríček a perinka, ešte aj obrovská plienka - balila som ju bez svetríka, do týždňa boli preč aj mesačné pupáčiky a maličká mi už nebola nervózna 🙂))
Vyskúšaj či jej nie je horúco, sú to staré reči, že dieťa má mať o vrstvu naviac, možno vonku, ale v dome určite nie. A to sa mi narodila v zime

katka1981
7. feb 2014

krem s kyselinou mliecnou ti predpise lekarka, je to 300 gramovy kelimok, platis len za recept a je super. Moja mala ma ocku nieco ako ekzem, alergia na krem do chladneho pocasia. Kremovali sme jej to s tym aj cele telicko, zmizlo to. Keby som mala novorodenca, urcite pouzivam ten krem. Je vhodny aj na ocne okolie, cize je velmi citlivy. Spytaj sa lekarky.

althejka
7. feb 2014

Ja som to malemu nechala na pokoji,neplacala som mu tam ziadnu chemiu,preslo to same,tie pupaciky su sposobene hormonmi.

lenicko
7. feb 2014

Holtov krém, nevonia nejako vábne, ale je účinný. Potom zmiznú vyrážky, ale tvárička ostane taká drsná no a na to je kyselina mliečka (na predpis) alebo už spomínaný Infadolan. Ale inak naozaj netreba nič... niekedy to trvá dlhšie, niekedy kratšie, ale zmizne to samo. 😉

patusha282
7. feb 2014

ahoj, aj môj malyýv mesiaci mal také vyrážky, dr povedala že to prejde samo a aj prešlo, ale ja mám pocit že to bolo z mlieka, akonáhle som zmenila mliečko všetko mu zmizlo a mal ich aj na chrbátiku aj na brušku,..ale možno že si to iba nahováram že to z mlieka..ale nič som na to nedávala 🙂)teraz má dva mesiace a má krásnu čistú tváričku 🙂

martini
7. feb 2014

ja tiež odporučam holtov krem. predtým vyčistiť tvaričku prevarenou vlažnou vodou, vysušiť, potrieť. U nás to funguje, síce sa vyražky zasa za nejakú dobu objavia, ale aspoň sa to nezhoršuje. Pri prvom synovi som to neriešila a tiež sa z toho vyvinul atopicky ekzem. Takže ak je to to baby akné, tak holtovym kremom nič nepokazíš a ak je to začínajúci ekzem, tak aspoň ho budeš liečiť už v začiatkoch a to je veľmi doležité.