Metaplazia v žalúdku 6 ročnej dcéry

kepassa
15. máj 2014

Dcera sa dlhsie stazovala na bolesti v brusku.po roku sme sa dopracovali ku vysledku ma stredne vyrazny chronicky zapal zaludka a metaplaziu v sliznici zaludka.nasadeny liek a s tym,ze bude mat kontrolnu endoskopiu...poriadne aom ani nechapala co to ta metaplazia je.docitala som sa,ze je to zmena tkaniva na ine a ze moze ist casto o predrakovinovy stav a to mi stacilo...mali ste s tym skusenost?vraj to podla nasej gastroen. Nemavaju deti casto...zriedkavo

zuzana76
26. feb 2016

@kepassa ahoj, ake lieky berie mala? aj ja mam metaplaziu, ale mne na to nedali nic, len mam mat kontrolnu gastroskopiu , na tu pojdem asi v lete

iwesska
26. feb 2016

@kepassa A preco az rok trvalo kym jej na to prisli? Ta metaplazia sa vyvija dlho, casto z predtym dlhodobeho zapalu, len o tom zapale clovek ani nemusi vediet. Predpokladam, ze teraz jej to budu len casto kontrolovat aby sa vcas zistili nejake zmeny.

zuzana76
26. feb 2016

@iwesska aj ty mas taketo problem? ci niektov rodine?

ajka30
26. feb 2016

Dali jej kortikoidy? Predpokladám ze ma chronickú atroficku gastritifu s intestinǎnou metaplazilu čo je autoimúnne ochorenie. Mne to diagnostikovali ale nelieči sa to, len kontroluje.

iwesska
26. feb 2016

@zuzana76 Ja nemam, ale tiez mam problemy so zaludkom /zapal/, bola som na gastro, tak som si o tom viac studovala.

kepassa
autor
27. feb 2016

@zuzana76
@iwesska
@ajka30
Praveze kontrolna gasstroskopia uz vysla bez metaplazie a klop,klop,celkovo lepsie ako druha...

ajka30
27. feb 2016

@kepassa super, aj mne kontrola vyšla dobre

zuzana76
27. feb 2016

@ajka30 aj si sa nejako setrne stravovala?

kepassa
autor
27. feb 2016

@zuzana76 no my sme sa taky rok natrapili ano mala dietu samorzejme aj ked pri dvoch detoch to nebolo 100% tne priznavam pochybyli sme casto napr. zmrzlinou najvacsmi v lete ale dost som sa snazila obmedzovat to /studene napr/ ale jasne, ze ked videla mensiu tak nekup jej 😔 ale pytala som sa gastroenterologicky tak povedala, ze ok ale naozaj minimum, dalej samozrejme ziadne fast food-y, cista neperliva voda, vela zeleniny /nastastie ona s tym problem nema miluje zeleninu/ ovocie, harmancekove caje, strukoviny, minimum vyprazaneho masa, ja varim dietne takze je zvyknuta, brala aj berie probiotika biogaia teraz ma obmenene s vitaminom D brala aj lieky od gastroenterologicky par mesiacov a tie je jej zabrali, teraz klop klop sa konecne nestazuje na bolesti bruska jedine co si vsimame aj s dr. je, ze trpi meteorizmom dost poprdkava ale vraj na to su len probiotika a pravidelne vyprazdnovanie hrubeho creva

ajka30
27. feb 2016

@zuzana76 bežne, ale ja nejaké mastné jedla nejedávam.

zuzana76
27. feb 2016

@ajka30 aj ja tak isto, tiez nejedavam mastne,a ni velmi vyprazane, ale mne napr nic nehovoril, ze zmrzlinu nemozem a pod. v podstate mi nedaval nejake obmedzenia, len menej stresu, vyvazena strava , viac ovocia a zeleniny a tu oblubujem, takze to jedavam

ajka30
27. feb 2016

@zuzana76 mne dokonca povedali, ze strava az tak yvznamne neovplyvni stav zaludka, kedze sa jedna o autoimunitne ochorenie, kazali racionalne stravovat a jest salatovu zeleninu. Len nechapen jednu vec, ze raz mi tu metplaziu nasli a nasledne, na dalsich dvoch kontrolach, som to mala uplne v poriadku.....

zuzana76
27. feb 2016

@ajka30 vraj to môže zmiznúť, ako často si mala kontroly?

caterine
27. feb 2016

@kepassa ako to dcerke zistili ake vysetrenia jej robili, lebo aj moja sa dlhsie stazuje na bolest bruska boli sme aj na gastro robila jej iba sono.

ajka30
28. feb 2016

@zuzana76 raz za rok