Môj 8-ročný syn sa cíti ako dievča

29. nov 2022

Dnes sa mi syn 8 rocny priznal, ze obcas sa citi ako dievca, rad sa hra na dievca, to viem, pozorujem to uz dlho, rad si oblieka sukne, obtaca deky okolo pasa, dava si satku na hlavu akoze to su vlasy, je taky jemny a citlivy, od malicka je taky dievcenskejsi proste, v skole je v dievcenskom kolektive, rad sa hraje s dievcatami, inklinuje aj k dievcenskym hrackam, ked som sa ho opytala ci by aj v skuticnosti chcel byt dievca keby si mohol vybrat povedal, ze nie, ani nechce dievcenske meno ani sa nechce v realnom zivote obliekat ako dievca, len sa rad hra na dievca a je stastny ked sa tak hra a obcas sa tak citi, inak ma aj chlapcenske crty, sprtuje, vie sa blaznit ako chalan. Hrozne ma to zaskocilo a hrozne som sa zlakla, normalne ma od stresu prehnalo, povedala som mu ze neni nic zle na tom, ze sa hra na dievca a nech mi povie ked sa bude citit inak, ked bude mat potrebu mi povedat, ze sa aj citi ako dievca, rozplakal sa a povedal, ze je to iba hra, uistila som ho ze ho budem lubit nech je co je, len nech je uprimny, prosom vas mate s tym niekto skusenost? Mozete ma ukludnit ze to je iba nejake obdobie a prejde ho to? Ja uz vysilujem riadne, som uplne mimo, vdaka

doriiis
29. nov 2022

A z čoho akože vysilujes?

autor
29. nov 2022

@doriiis a ty by si nevysilovala keby ti dieta povie ze sa citi ako opacne pohlavie?

hilda08
29. nov 2022

Netlac na neho, nestresuj ho. Nech to berie ako normálnu vec. Cim viac na to budes upozorňovať, tym viac sa bude aj on nad tym zamýšľať a citit sa byt iny. Nechaj to tak…. Čas ukáže.

mondolina
29. nov 2022

veď ti povedal, že nechce byť dievča.
vyšiluješ akoby bol chorý 🤦‍♀️

doriiis
29. nov 2022

Tvoj syn ti jasne naznačil po tvojom monológu,že to je iba hra a že sa tak neciti,len občas,keď sa na dievča hra.

panelacikova
29. nov 2022

@doriiis čo znamená "vysilovať"? a autorka, vôbec by som z toho nerobila vedu. no bože, možno sa taký narodil....

doriiis
29. nov 2022

Presne tak....nevysiluj,ukľudni sa

mondolina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
29. nov 2022

@panelacikova ....vyšilovať

autor
29. nov 2022

@panelacikova no neviem bed keby tebe povedal syn ze sa citi byt zenou tak mi nehovor ze by so vzala uplne v pohode ako by ti povedal, ze chce byt pekarom

zuzinka888
29. nov 2022

Ako decka sme si davali so sestroudo nohaviciek zrolovane ponozky. Brat" nosil" podprsenku. Vsetci sme v pohode ziadna vymena pohlavi sa nekonala. Je vo veku kedy si uvedomuje rozdielnost. Chce si to skusit. Moze to byt len v ramci hry. Ked sli v tv - 1.Moja tvar.... aj moje deti sa prezliekali. Teraz to uz ani nezapnu a smeju sa na tom.

panelacikova
29. nov 2022

@doriiis prepáč, to čo znamená? ja som to vážne v živote nepočula a ani krátky slovník slovenského jazyka toto slovo nepozná...

doriiis
29. nov 2022

Už zrazu povedal že chce byť dievča....hlavne že v úvodnom príspevku píšeš úplne niečo iné...preboha,ďalšia zbytočná hysterka

guliver19
29. nov 2022

@doriiis naco sa pytas stupidne otazky. Ze si necitliva zena si nechaj pre seba.Verejne to nepropaguj.

autor
29. nov 2022

@hilda08 ano uz na to nechcem viac toacit aby mi o tom hovoril a ani upozornovat na to, ale hadam kszda normalna matka by tuto info neprijala s radostou ale so znacnym znepokojenim

panelacikova
29. nov 2022

autorka, určite by som sa z toho nešla zblázniť. čas ukáže. a ak sa taký narodil, nuž, budeš sa s tým musieť zmieriť. alebo mu budeš skákať do života a úplne si ho tým odplašíš (v lepšom prípade) v horšom mu uženieš nejakú psychickú poruchu

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. nov 2022

@doriiis povedal ze sa tak obcas citi a ze je stastny ked sa hra na dievca, diky nepomahas mi

doriiis
29. nov 2022

@panelacikova ...vyšilovať je to,čo robí autorka....ide sa zblázniť z niecoho

autor
29. nov 2022

@neanonymna a o transexualoch si pocula?

guliver19
29. nov 2022

@panelacikova ale ved jasne pise ze do nicohi neskace,ze ho ubezpecila ze po kazdej stranke je to vsetko ok a ze s nou moze ratat.
Ty necitas s porozumenim? Naco sa na nej odbavujes??
Kazdu matku by to vyviedlo z miery.
A praveze nie kazda by vedela tak pekne reagovat ako autorka prispevku.

panelacikova
29. nov 2022

@doriiis aha, nejaké nárečové asi.... no veru, ide.... hysterka

karolinakk
29. nov 2022

Neboj, nebud v strese. Daj mu presne ten pocit že za tebou môže prísť s hocicim. Bud mu napriek všetkému opora. Možno to je znak rannej homosexuality, mala som par takých v okolí. Ak bude pokračovať, ja by som sa poradila s psychológom ako mu najlepšie vytvoriť podmienky na život

doriiis
29. nov 2022

@guliver19 ....čo je pre teba stupidna otázka? Že z čoho vyšiluje autorka? Či?

doriiis
29. nov 2022

@panelacikova ...áno nárečie.

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
29. nov 2022

@guliver19 prosím ťa, veď reaguje úplne hystericky. chalan má 8 rokov, ešte sa len "hľadá"... možno vôbec o nič nejde. ona ho zneisťuje už teraz svojim hlúpym prehnaným záujmom. mala to nechať tak a vôbec mu nehovoriť, že si to všimla. možno ako prišlo, tak by odišlo. a možno sa s tým narodil, to sa ale vyformuje až v puberte... teraz bude hysáčiť ona a úplne zmagorí aj syna...

autor
29. nov 2022

@panelacikova No neviem, vysilovat= saliet z niecoho uplne bezny slang, musis hrat dolezitu? Ja ti riesim ine veci a nie to ci ty si myslis, ze som histerka, chcem len pochopit svoje dieta, sok zvedava co by si ty robila keby za tebou dojde syn s povie ti ze je stastny v zrnskych satach, opusti moju temu

deedol
29. nov 2022

fuha, radsej napisem len autorke a nebudem si vsimat komentare pred sebou.
autorka, podla mna si to zvladla super a uvidis, ako sa to vyvinie. uistila si ho, ze za tebou s takymi vecami moze prist, co je fajn, teraz by som to chvilu nechala tak a pockala, co sa bude diat.