Môj 8-ročný syn sa cíti ako dievča

29. nov 2022

Dnes sa mi syn 8 rocny priznal, ze obcas sa citi ako dievca, rad sa hra na dievca, to viem, pozorujem to uz dlho, rad si oblieka sukne, obtaca deky okolo pasa, dava si satku na hlavu akoze to su vlasy, je taky jemny a citlivy, od malicka je taky dievcenskejsi proste, v skole je v dievcenskom kolektive, rad sa hraje s dievcatami, inklinuje aj k dievcenskym hrackam, ked som sa ho opytala ci by aj v skuticnosti chcel byt dievca keby si mohol vybrat povedal, ze nie, ani nechce dievcenske meno ani sa nechce v realnom zivote obliekat ako dievca, len sa rad hra na dievca a je stastny ked sa tak hra a obcas sa tak citi, inak ma aj chlapcenske crty, sprtuje, vie sa blaznit ako chalan. Hrozne ma to zaskocilo a hrozne som sa zlakla, normalne ma od stresu prehnalo, povedala som mu ze neni nic zle na tom, ze sa hra na dievca a nech mi povie ked sa bude citit inak, ked bude mat potrebu mi povedat, ze sa aj citi ako dievca, rozplakal sa a povedal, ze je to iba hra, uistila som ho ze ho budem lubit nech je co je, len nech je uprimny, prosom vas mate s tym niekto skusenost? Mozete ma ukludnit ze to je iba nejake obdobie a prejde ho to? Ja uz vysilujem riadne, som uplne mimo, vdaka

doriiis
29. nov 2022

@guliver19 ....nie som necitliva,len nie som hysterická.To, čo mu povedala,bolo veľmi dobre,odvážne a správne.Ale tu hystériu,čo robí okolo toho....čo ňou zmení?

kaktusik007
29. nov 2022

cas ukaze, teraz vazne neries. Je to vrodene, nespravis nic. Ci vari ho budes menej lubit, ak by sa v buducnosti chcel preoperovat na dievca?

autor
29. nov 2022

@doriiis ano som hystericka, aj ty by si bola ver mi

autor
29. nov 2022

@kaktusik007 samozrejme ze nie, ale je tazke co i len na to pomysliet

panelacikova
29. nov 2022

nie, nehrám dôležitú a presne kvôli tomu som sa na slovo vysilovať-vyšilovať, pýtala
@doriiis a nie teba. pretože som ho naozaj doteraz nikdy v živote nepočula, nečítala... a keby za mnou takto došiel syn (nemám syna) alebo dcéra, že sa cíti dobre v oblečení, ktoré nosia chlapci, vôbec by som z toho vedu nerobila. poznám baby (ja som jedna z nich), čo nemali v živote (až na 2-3 udalosti) oblečenú sukňu ani šaty. nosia nohavice, legíny, kraťasy, to z nich ešte nerobí mužov. poznám dokonca aj mužov (asi z priečinka "metrosexuál"), ktorí žijú normálne manželským životom, ale v kúpeľni strávia viac času, než ich manželky. obliekajú sa smiešne, až žensky. či sa len schovávajú alebo je to ich štýl, to netuším. ani netuším, či ich matky riešili pred 30 rokmi nejaké podobné veci, ako ty. asi nie. nebol internet...

panelacikova
29. nov 2022

autorka, proste sa teraz upokoj, chlapec má len 8. hrá sa. vidí rozdiely, skúša. objavuje. keď toto bude robiť ako 13 a viac-ročný, potom môžeš spozornieť a porozprávať sa s ním. ale v tom prípade odporúčam riešiť to aj so psychológom. pre jeho vlastné dobro.

darius_a
29. nov 2022

Podľa mňa teraz nechať vysumiet.
Nepitvat sa v tom.
Bud zosilnie alebo odíde.
Myslím si ze to neovplyvnís.
Mozes iba s láskou a rešpektom cakat

autor
29. nov 2022

@panelacikova ne ine ked si dievca da volnu mikinu a kapsace ako ked si chalan oblecie ruzivu suknu a tricko s jednorozcom, snad v tom vidis rozdiel

guliver19
29. nov 2022

@panelacikova prosim ta toto nie je tema pre tvrde otupene necitlive zeny. Toto prave nie. Chod sa bavit do temy o drevorubacoch😃. Tu si vedla

mamickalisticka
29. nov 2022

Bože niektoré ste tu taaaak hnusné.. nechápem o čo vám ide niektorým.. zvládla si to bravúrne! Tiež si myslím že si urobila najviac čo sa dalo, dala si mu ubezpečenie že si preňho vždy tu a môže s tebou rátať ak by to chcel ešte preberať v budúcnosti.. len počkať ..

autor
29. nov 2022

@panelacikova to chcem aj urobit, nechat vysumiet a uvidime, ale chcem pocut aj nazory a hlavne skusenosti inych matiek co to mali rovnako

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
29. nov 2022

ma 8r. neries, ked bude mat 15r. a rovnake pocity potom ries

doriiis
29. nov 2022

@autor...však ti radíme,upokojiť sa a neriešiť to

autor
29. nov 2022

@kacena4 vdaka to som chcela ze v tomto velu je to iba hra, ano pockam a uvidim

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petricka22
29. nov 2022

@panelacikova vyšilovat je z cestiny

lasoli
29. nov 2022

pozri sa aj ta Shiloh Joilie ako 4 r o sebe hovorila ze je John a sa obliekala ako chalana aztazu je z nej dievca.No uvidis,radsej ho ani nesleduj nejako ,lebo sa zblaznis.Chaoem Ta,mna by to tiez vydesilo a robila by som z toho dramu,lebo je to tazka situacia.Ale uvidis casom,skus mozno viacej chlapcenskyxh sportov.

petricka22
29. nov 2022

Netreba sa nad tym tolko zamyslat. Mozno je to hra, zvedavost. Sam sa musi najst. Pozri sa na dceru angeliny jolie a teraz je z nej krasne dievca. A to je uz aj tak extremny pripad, tvoj syn ma od tohto este daleko. Nic to nemusi znamenat. Ja som v puberte strasne chcela cikat ako chlapci 😀

autor
29. nov 2022

@deedol dakujem, necham to tak a pockam, verim ze z toho vyrastie

beata_k
29. nov 2022

Robiz z neho idiota a hlavne ho deptas. To uz aky rozhovor si s nim viedla, ze sa ti dieta rozplakalo? Ani si neviem ptedstavit ako si ho tam rozdeptala, ze si ho zlomila az na plac. A to viem ake je mat doma citlive dieta.

panelacikova
29. nov 2022

@guliver19 daj si niečo na upokojenie....

panelacikova
29. nov 2022

@petricka22 Ďakujem, to som fakt nepočula, budem už vedieť 🙂

panelacikova
29. nov 2022

autorka, ak ťa to upokojí, ja keď som mala 10-11 rokov (pred 35 rokmi sme dozrievali neskôr a všeobecne sme nemali takmer žiadne informácie ako majú deti dnes...), neskutočne som túžila byť chlapcom. dodnes som "chlapčenský" typ. mám dcéru, super manžela, áno, som "tvrdšia", ale nie pre mužskú črtu, ale preto, že život ma naučil... ako 10-ročná som denne pozorovala, že kedy mi "to" konečne narastie 😀 cikať som chodila niekoľko dní postojačky nad misu, kým ma neprichytila mama a bol problém (nie pre možno inú orientáciu - vtedy o tom nebolo ani chýru ani slychu, ale preto, lebo, samozrejme, pretieklo mimo záchoda) 😀 a pritom som vedela, že som dievča a nikdy chlapcom nebudem, že sa to nezmení. a v súčasnosti by som ním ani nechcela byť. som spokojná a vyhovuje mi byť ženou... takže sa daj do pohody a už vôbec so synom nerieš, daj tomu nejaké roky, uvidíš, ako to bude ďalej.

katuskamala1
29. nov 2022

Ved on ti vravel ze sa tak neciti, len sa tak rad hraje. Aj Ros z priateľov to tak robil :D Ak si sledovala ten serial :D
Neboj, vysvetlila si mu pekne, len to uz neries aby si ho vlastne ty nepresvedcila, ze sa tak chce i citit. Odporucam podporovat jeho maskulitu pomocou manzela, nezakazovat sa hrat na dievca a nerobit z toho niečo neobvykle...

panelacikova
29. nov 2022

autorka - ešte pikoška, dokonca som mala dosť dlho aj testosterónu nadpriemer, lekár sa čudoval, že nemám ochlpenie navyše 😀 časom sa to všetko napravilo. čiže možno aj vo mne to akosi bolo "vrodené", ale prevládli napokon ženské hormóny. daj tomu čas, neboj sa. prejdú roky a možno aj ty, ak by náhodou.... to budeš znášať pokojnejšie, než teraz, keď to je čerstvé.

autor
29. nov 2022

@panelacikova dakujem upokojila si ma aj pobavila☺️ nic ine som nechcela iba ukludnit, berem ze je este malicky a ze sa iba hra

doriiis
29. nov 2022

@panelacikova ....myslím si,že cikať postojacky sa pokúšalo každé jedno dievča.A zistili sme,že to proste nepôjde😂

autor
29. nov 2022

@katuskamala1 samozrejme ked chce ist s manou na kozmetiku😂😂 chodi na dzudo, ale budem sa snazit ho viac viest k tomu muzskemu svetu, zakazovat mu nic nebudem

panelacikova
29. nov 2022

autorka, tak to som rada, že som pobavila 😀 sama sa teraz nad tým smejem, hoci ako malej mi to veru nebolo vôbec smiešne 🙂 fakt som túžila po pipíkovi 😀
@doriiis ja som stále dúfala, že to narastie 😀 až potom okolo 12-13 roku som sa akosi "upokojila", akoby som prijala, že som baba, kompenzovala som si to bojovým umením, ktoré som robila 10 rokov a mlátila som tam chalanov 😀 😀 (ber s rezervou)