Moja dcérka si stiahla z linky sódu bikarbonu

cioo
17. mar 2018

Moja dcérka mi stiahla s kuchynskej linky sódu bikarbonu a bola otvorená takže sa jej to prevrátilo a vysipalo na tvár a aj do ociek. Od vtedy jej strašne slzia a a tazsie ich otvára asi ju štipu. Hneď som jej ich vyumyvala vo vodicke ale aj tak stále slzia. Išla buvat a teraz sa mi budi a sucha si očká neviete mi prosím vás niečo poradiť čo by jej pomohlo alebo som mala s ňou ísť na pohotovosť neviem ani sama. Ďakujem za každú radu.

deti95060810
17. mar 2018

ak nik neporadí, tak zavolaj na detskú pohotovosť...

biba12
17. mar 2018

@cioo skus ocuflash, umelé slzy... Možno ich ma len rozdrazdene a zajtra to prejde... Uvidíš ráno.

marlenka222
17. mar 2018

Vies co robi soda bikarbona v kolaci? Ved jej to mohlo poskodit -vyzrat oci. Ty na co cakas? Vidis ze sa budi, ze jej to neda spat. Zrejme ju to pali. Trep sa na pohotovost. Co vypisujes na kona? Uz aj prataj

janinah
17. mar 2018

@marlenka222 nerob paniku,či robíš na očnom? ja áno

@cioo vyplachovať asi trebalo viac a dlhšie,nevieš poslať manžela do lekárne?ak by si mala Ocuphlash tak jej kvapkaj ,dá sa to aj ked dieťa spí,len si otvoríš viečko a kvapkáš

pink_lady
17. mar 2018

Nič sa jej nestane, určite jej to oči nevyzere....vyplachni ocka ophtalom ak by ju to moc budilo, ale stst sa jej nestane určite nič

katharines
17. mar 2018

I ja si myslim, ze trebalo vyplachovat dlhsie pod prudom vody, alebo pomocou flasky od vnutorneho kutika smerom k vonkajsiemu kutiku.

deti95060810
17. mar 2018

@marlenka222 troška si to blbo napísala...

terez01
17. mar 2018

Ja by som šla na pohotovosť

alobalka
17. mar 2018

Určite pohotovost, predtým prvá pomoc doma- vyplachy ocuflash kvapkami. Alebo zavolať do toxikologickeho informačného centra. Závisí aj koľko jej tam toho padlo.
Radšej zbytočná panika ako trvalé následky a výčitky! !!

alobalka
17. mar 2018

Mimochodom soda bikarbona alkalizuje = zvyšuje pH prostredia v ktorom pôsobí. Preto ten skorý a dlhý vyplach je základ. Na ocnom by jej mohli skontrolovať prípadné poskodenie a dali by aj niečo proti drazdeniu a zápalu.

alobalka
18. mar 2018

@cioo Ahoj, ako ste dopadli? Prešlo to alebo ste boli u dr?