Moje 7-mesačné bábo má teplotu, kašeľ a soplík

7. jan 2023

poprosím o radu moje 7 mesačné dieťa je choré...malo teploty kašel a sopel ...dávala som sirup proti kašlu, vlastne stále dávam lebo kašle, teploty už nemá a soplík ešte má ale menej ako to bolo ...dávala som nasivin kvapky ale dávam ich už 7my deň ...viac by sa nemali dávať ...čo dávať teda dalej? ...akože nemá sopel že stále skôr ked ho dám spať a už leží a nehrá sa tak vtedy počuť na dýchaní že má ešte soplík....

dzulli1980
7. jan 2023

Cez deň Sinupret, nech mu to tam porozpúšťa, na noc Fenistil kvapky, nech sa vyspí.

luliu
7. jan 2023

Nasivin a sirup už nie, dávala by som morskú vodu

nikoleta999
7. jan 2023

Ach jááj, také malé a podme ho pchať sirupmi z lekárne ... Môjmu synovi pomáha trošku zohriata masť bravčová najlepšie domáca natrieť na hrudník, na to papier na pečenie na to plienka a zaviazať obväzom... Taktiež môže sa použiť med na hrudník, len je všetko lepkavé na to kapustný list a obviazať, najlepšie cez noc a ku posteli do misky nakrájana cibuľa, prípadne aj do ponožiek ak znesie 🙂 Môj syn za dva dni ma po kašli

autor
7. jan 2023

@nikoleta999 dakujem za rady ...

daniela1911
7. jan 2023

Nie všetkým deťom zaberajú tieto prírodne recepty.
Ak má dieťa sopel, treba odsávať, vystriekať nos morskou soľou a odsat odsávačkou na vysávač. Po odsati, môžeš dať nasivin (vytrieť noštek) - do budúcna. Ty teraz používaj len morskú soľ a odsavaj. Keď sa zbavíš soplov, nebude kašel. Na noc mu môžeš dať fenistil, utlmí kašel, odpuchnu sliznice v nose. Lepšie sa vyspi! A pri chorobe je základ sa dobre vyspať.