Molusky - prípravok Molusk

sss112
18. aug 2020

Ahojte ženy. Môj syn , 1 r. ma na tvári molusky. Kožná nám odporučila prípravok Molusk. Je to roztok, ktorý sa môže dať priamo na molusku, na zdravú kožu nie. A tu je ten problém. Skúšali sme počas spánku mu to ponatierať, neúspech. Hneď sa zobudil, keďže sme mu museli svietiť na tvár. Tak sme to skúsili cez deň, že ho budeme držať. Na niektoré sa podarilo, ale viete si to predstaviť, spieral sa. A išlo to aj na zdravú pokožku. Hneď som to umyla, ale má to aj tak červené. Bojím sa, že mu ostanú jazvy, alebo niečo také. Nemáte s tým skúsenosť? Neviem si predstaviť, že naďalej ,ak budeme tento roztok dávať, že sa nám podarí trafiť priamo len tu molusku. Príde mi to nereálne. Ako ste to riešili prosím vás vy? Ja už neviem čo stým a hlavne sa bojím, že mu ostanú jazvy. :(

nikpa
18. aug 2020

@sss112 ja som davala synovi na molusky koloidné striebro, natrela som párkrát za týždeň a bolo po nich. Mal vtedy asi pol roka.

natinka86
18. aug 2020

Najlepšie sa osvedčilo prepichnúť molusky dozreeté sterilnou uhlou , potierať betadine
a prelepiť a ošetiovať až do zahojenia. Iné sa u nás nezabralo. Infekčná je ta biela masa v Moluske a to musí ísť preč.

sisaz
18. aug 2020

tiež nám najviac pomohlo prepichnúť, vytlačiť a vydezinfikovať, dcéra to mala na stehnách, kožná jej na to dala nejakú zarábanú mastičku a to vôbec nezaberalo

lety17
18. aug 2020

Vyskusaj gafrovu mast a zalepit, opakovat pocas dna. Za par dni je po moluskach 🙂

sss112
autor
18. aug 2020

@natinka86
@sisaz keby to bolo po tele tak aj kožná by to prepichovala v ambulancii. ale on to má okolo pery, oka, pod perami, na obočí, to nepripadalo do úvahy prepichovanie. Ale ani ten roztok nie je žiadna výhra, keďže to ide aj na zdravú kožu. Možno by som skúsila niečo, čo pomohlo niekomu a hlavne aby nevadilo, že sa to dostane aj mimo molusky. Neviem. ah . A ďakujem baby za odpovede.
@nikpa to koloidne striebro nijak neštípe? Nevadí keď pôjde aj mimo molusky trošku na zdravú kožu?
@lety17 gafrova masť taktiež by nevadilo keby išla trošku aj mimo molusiek?

Ja sa toho bojím hlavne, lebo ten Molusk je silný proste. A hneď mu všetko zčervenie aj okolo.

A diky ešte raz za rady.😇

sss112
autor
18. aug 2020

@nikpa a ešte prosím ťa, dávali si nejakú masť, alebo ten klasický tekutý prípravok? asi skúsim to koloidné striebro. Vyzerá to nádejne.

simulienka255
18. aug 2020

@sss112 ak mozem poradit pytajte si sirup na imunitu, myslim isoprinnosine alebo dako tak neviem presne, ale detom to velmi pomohlo, syn mal tiex rok ked ich mal a vdaka prepuchovaniu a sirupu sa ich zbavil, kozna nam ho nechcela predpisat, predpisala nam ho obvodna, potom ako som ju o to prosila s prislubom ze ak jej poistovna neuzna predpis(maju to nejak kategorizovane) ze jej ho doplatim.nakoniec som len v lekarni nechala 9€.ale pomohl nam, molusky sa vysusili a zmizli, a nevratili co pri dvoch detoch je super;) ze si to netocili.drzim palce nech sa malinkemu rychlo polepsi❤️

bubibu
18. aug 2020

@sss112 dcéra mala tiež. Nám pomohlo prelepít a o pár dni bolo po nich

natinka86
18. aug 2020

@sss112 Jasné, nám to v ambulancii robili. Ja by som sama od seba neprepichovala. A dcéra brala sirup Hliváček a zmizli aj tie stopy.

nikpa
18. aug 2020

@sss112 nedavala som nič okrem toho striebra. Nevadí ak natries aj mimo, nic to nerobí, akoby si vodou natierala. Ja som to davala malému aj na zapareny zadok alebo do nosa mu vytieram ked ma nádchu. Ma široke použitie.

lety17
19. aug 2020

@sss112 gafrova mast je v pohode aj ked sa dostane inde, molusk by som nedavala, ja som kupila a bez pouzitia odlozila

telly4
24. júl 2021

@sss112 dobry den prosiiim ako ste si poradilibs moluskami na tvari. Dakujem riesim podobny problem. Pekny den.

sss112
autor
25. júl 2021

@telly4 Dobrý deň, Molusk som vôbec nepoužívala, keďže ho to riadne štípalo a bránil sa, nemohla som riskovať, že to dám na zdravú kožu. Keďže som vedela, že molusku treba ako keby otvoriť, zničiť, prepichnúť a vydezinfikovať, tak som sa rozhodla na najjednoduchší spôsob pre mňa a pre syna. Vlhčený obrúsok som si obmotala okolo prsta,nechtu ( aby som náhodou nezaniesla z prsta nejakú špinu) ..nechtom som mu molusky rozškrabla, aby sa otvorili a vydezinfikovala. Dezinfikovala som to častejšie. + nasadila imunoglukan a vitaminový sirup. Molusky do mesiaca boli preč. Kožnej som potom môj postup povedala, tak povedela že super😂

kokkin
20. jan 2022

@simulienka255 ako dlho ste dietatku podavali ten sirup? Dakujem

erlin
13. okt 2023

Skúste čajovnikovy olej