Moraxella u trojročného dieťatka

mata391
23. máj 2022

Baby, prosím vás, nemáte skúsenosti so škôlkarskou bakteriou moraxellou? Už dva mesiace s prestávkami riešim sopliky a dnes vyšla z vyteru🤔🤷‍♂️

enigmaenie
23. máj 2022

@mata391 ahoj treba antibiotika a bude pokoj my sme mali u 4 rocnej a dostal moj 2 rocny od nej .

fiafia
23. máj 2022

@mata391 potrebné ATB no je to na dlho. Mojej dcére sa vracala takmer rok keď nastúpila do škôlky.

lubina
23. máj 2022

@mata391 nasa mladsia to tiez mala zo skolky. Ja som ju doma vzdy liecila, davala lieky, co dr. predpisala a ked bola zdrava isla do skoly. No a po troch dnoch zasa chora doma. Nakoniec mi doktorka povedala, ze to musi byt zdroj v skolke, mozno dieta ani chore nie je, ale je nosicom. Ze najlepsie by bolo vsetky deti pretestovat a najst bacilonosica a toho preliecit. Zial to sa nedalo v skolke dohodnut. Takze moje vyliecene dieta, vzdy prislo do skolky zdrave a po par dnoch bola zasa chora ☹. Nakoniec sme museli aj mandle riesit....normalne sa mi ulavilo, ked skoncila chodit do skolky a isla do skoly. Ale bolo to v skolke trapenie a teraz to aj napisem, aj dost nezodpovednych rodicov, co nosili zasoplane deti do skolky...a ved co, ved nema teplotu, iba soplik....