Môže 1,5-ročné dieťa seknúť v krku ?

lenkamartin
15. jan 2020

Ahojte chcem sa spýtať môžu u 1,5 ročného dieťaťa dôjsť k seknutiu v krku? Naša malá sa zobudila dnes a nemôže otočiť hlavičku do jednej strany boli ju to.. Ú Dr. Crp v poriadku aj hrdlo u krčnej tie všetko ôk.. Poraďte mame čakať ci to neprejde cez noc nurofen plus octan

danielahamar
15. jan 2020

@lenkamartin možno by som jej dala šál, alebo šatku, nech to má v teple, ak by to mala prechladnuté, nurofen jej neublíži, možno magnézium by som dala, aby sa trošku uvoľnilo, ale to asi len tak nemáte doma v ampulkách. Seknuté, ako seknuté, nemyslím, ale nie som odborník

lenkamartin
autor
15. jan 2020

@danielahamar nurofen som jej dala aj natrela s octanovou masťou na odporúčanie Dr..

marikaan
15. jan 2020

@lenkamartin Do druhej strany ju otoči?

dzina007
15. jan 2020

Mojmu synovi sa raz tak sekol krk... boli sme na chirurgii... tam dali synovi na cca 4 dni korzet na krk aby sa mu lahsie hlavicka drzala a nenamahal krk... a mali sme normalne naordinovane 3 krat denne nurofen... lebo ma protibolestive a protizapalove ucinky... po par dnoch bol fit...

kukulienka83
15. jan 2020

Aj môj malý to mal keď mal asi rok, tiež sa tak zobudil jedno ráno.ešte je dobré suché teplo. Plienocku do mikrovlnky nahriať, a oviazat na krcik. Nurofen som dávala tiež. Na druhý deň už bolo dobre.

lenkamartin
autor
15. jan 2020
marikaan
15. jan 2020

@lenkamartin moja mala krč ale do druhej strany ju neotočila

nina004
16. jan 2020

@lenkamartin pokiaľ to ma seknuté a crp nie je zvýšené,tak určite nurofen a suché teplo.Vyhnúť sa prudším a dráždivým pohybom v akútnom štádiu. Spanie najlepšie na chrbátiku alebo na boku určite nie na brušku.