Môže 9 dňové bábätko užiť Espumisan?

sabinka2019
11. máj 2021

Môže užiť espumisan 9 dňové bábätko? Ak áno koľko kvapiek mu mam dat a koľko krát denne môžem? Dieťa je len na umelom mlieku nutrilon a včera stolicu nemal a dnes veľmi tvrdú.

ukulela
11. máj 2021

espumisan neviem, ci nie je skor proti naduvaniu a krcom .... porad sa s doktorkou, ktore probiotika by ti poradila. ja som davala coliprev a potom biogaiu - ale tu neviem, ci neodporucaju az od mesiaca, navyse moji boli dojceni .... a este - pri UM som citala, ze ak mierne "hustejsie" mlieko vie urobit sarapatu (myslim tym, ze nezarovnat naberacku, ale dat kopsom) - preto si davaj pozor na davkoanie aj mililitre vody.

elenka.k
11. máj 2021

@sabinka2019 espumisan mu nepomôže zmäkčiť stolicu, či môže neviem 9 dňové bubo, to si over, len viem, že moja mala od nutrilonu vždy tvrdú stolicu, až som jej musela pomáhať s kakaním.

ukulela
11. máj 2021

@sabinka2019 nasla som napr probio-fix od 2 tyzdnov a aj biogaiu pisali, ze od narodenia ... najdi si pribalovy letak na nete.

katkakovac
11. máj 2021

Zavolaj pediatricke. Ta ti poradi najlepsie

sabinka2019
autor
11. máj 2021

@katkakovac áno zavolám jej ale dnes už mi nedvíha nerobí už. Tak až zajtra.

petamich
11. máj 2021

tie Espumisan L kvapky mozu aj dojcata, cize tie by asi mali byt v pohode ale asi sa radsej poradit s lekarkou

renatavlkova
11. máj 2021

@sabinka2019ahoj,ja som nemala bohužiaľ tiež mliečko,nemohla som kojiť.Obidvom mojim chlapcom som dávala od narodenia France lait a vôbec žiaden problém nemali,ani so stolicou,ani s nadúvaním,navyše im veľmi chutilo.Len trošku viac z neho pribrali,ale potom to neskor hravo vybehali.

laura_222
11. máj 2021

@sabinka2019 moze moja ma dva tyzdne a tiez problen s kakanim a doktorka odporucila coliprev a espumisan ze sa moze od narodenia. Je aj detska gastroenterologicka tak verim ze vie co hovori