Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže byť na škodu, ak dieťa pije veľa mlieka?

daol
13. apr 2014

Mam skoro 5 ročne dieťa a pije denne mlieko cca 800ml až 1l klasické 1,5% je to veľa? ak áno prečo, môže to v niečom škodiť? stravuje sa dobre nemá problém z jedením akurát jej nechutia syry. ďakujem

babulka
13. apr 2014

Nemyslím. Aj keď ti tu určite niekto napíše o zahlieneni, prekysleni a iných súčasných 'strašiakoch', sama najlepšie vieš, či mlieko jej škodí alebo nie. Ja pijem veľa mlieka, môj starší syn rovnako a nie sme ani kyslí ani zahlieneni

alami
13. apr 2014

@daol môj syn pil v 3 rokoch takto veľa mlieka a dostal na mlieko silnú alergiu, alergologička nám kázala piť sójové, samozrejme, pil ho rovnako veľa a dostal aj alergiu na sóju. Od vtedy máme veľké ťažkosti so stravou 😝 dlho sme sa museli vyhýbať mlieku aj sóji (aj sójovému lecitínu) aj v zložení potravín a bolo to teda veľmi náročné. teraz, po cca 3 rokoch už nemusíme čítať aspoň zloženia, lebo to už trochu toleruje, takže konečne nevadia aspoň tie malé množstvá.
Je ale otázne, či alergiu dostal pre množstvo mlieka, ktoré pil. Možno nie - možno to mal v génoch. Ale možno by sa to neprejavilo, keby ho nepil toľko. Ťažko povedať.
Na tvojom mieste by som možno skúsila dať jej piť nie len kravské, ale na striedačku aj nejaké rastlinné - ryžové, pohánkové, alebo naozaj výborné je mandľové. To kupujem v tekutom stave v DMke. Ak by ti teda chcela inú chuť mlieka. Nemusela by si sa potom obávať ani toho zahlienenia, ani prípadnej alergie.

kliara
13. apr 2014

Ja by som sa pokúsila obmedziť to množstvo už len preto, lebo všetkého veľa škodí. A predpokladám, že keď vypije dieťa denne tak, veľa mlieka, nemá potom dostatok inej pestrej stravy alebo tekutín (ak to mlieko pije ako náhradu nápojov), pretože v kuse má plný žalúdok mlieka.

sisa2605
13. apr 2014

@daol moj brat pije od narodenia strasne vela mlieka. teraz ma 22rokov a pije tak liter denne 1,5% a alebo plnotucne a nic mu nie je. je skor stihly ale nie zas chudy, ale velmi silny, jazdi motokros, ma manualnu pracu a zivot bez mlieka si vobec nevie predstavit :D

nikawero12
13. apr 2014

@daol nie som síce odborník v tejto oblasti, ale ja by som tiež spozornela pri takom množstve vypitého mlieka. Na jednej strane je dobre, že dieťa chce piť mlieko, ale na druhej strane si treba uvedomiť, že mlieko nie je obyčajný nápoj, ale je to potravina. Má určitú energetickú hodnotu a ak dieťa mlieko pije ako náhradu nápojov/ najmä vody/, tak pri bežnom stravovaní môže príjmať v potrave zbytočne veľa kalorií a mať nábeh na obezitu.

79zuzana
13. apr 2014

moja mala ma 3 roky a pije denne liter plnotucneho mlieka 🙂 Do obezity ma daleko, je to taka susienka malicka, ale nema rada napr. jogurty a ine mliecne vyrobky, tak si myslim, ze je to v poriadku. Nepije mlieko miesto vody, tu pije normalne, ale len cisstu, lebo nema rada ziadne dzusy ci sirupy.

bronia13
13. apr 2014

aj nas by pil liter keby mohol ale tak hm 200 - 400 ml vypije,predtym pijaval viacej ale ako boli na dovolenke na SK tak to nejak seklo nastastie... liter je dost podla mna dost ako pisu vsetkeho vela skodi nam lekar povedal okolo stvrt litra na jeho vek je ok

iwesska
13. apr 2014

Akurat minule som o tom pozerala dokument, kde sa vedci vyjadrovali k tomu, ci mlieko ano, ci nie. Takze zaver je taky, ze kazdy si tvrdi svoje, ale zhodli sa na tom, ze nadmerny prijem zivocisnych bielkovin odobera z kosti vitamin D a tym padom hrozi osteoporoza ako jeden z nasledkov dlhodobeho pitia. S obsahom vapnika je to v mlieku dost bieda, prave naopak syry typu Eidam ho maju niekolkonasobne viac. Podla mna je 1l na take dieta prilis, hlavne ked to ma byt pre nu doplnkova potravina. Ako pisu vyssie, ked si ho nevie odopriet tak by som ho nahradila inym, rastlinnym, u nas su oblubene ovsene, spaldove, su prijemne sladke. My to tak striedame a ja napr. pijem len take, lebo mne klasicke mlieko robi zle na travenie a zaludok.

sigma510
13. apr 2014

Ak to skvelé krabicové 1,5% mlieko, tak to by som dieťaťu piť nedávala. To nie je mlieko ale biela voda, s ktorou vypije akurát kopec chémie a výživová hodnota žiadna.... Radšej sa poobzerajte po mliekomate, krabicové mlieka sú pekný bordel...

ivetoy
13. apr 2014

to je vela...max pol liter...a 5 dnove ziadne trvanlive

ivetoy
13. apr 2014

@sigma510 nie krabicove ale trvanlive...pretoze v krabiciach sa nachadzaju aj 5 dnove mlieka

babychriss
13. apr 2014

To je ozaj dost liter.. nas 6rocny vypije tak 400ml plnotucneho denne a skoro 2ročna je zatial na UM.

limet178
24. apr 2014

https://www.facebook.com/pages/Prečo-nechudneme... - najdi video - Znáte pravdu o mléku ?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli