Môže horúčava spôsobiť zvýšenú teplotu dieťaťa?

aime
16. júl 2009

ahojte baby potrebovala by som poradit mala ma uz par dni zvysenu teplotu tak 37,2 37,3 koji sa ale vody vela nevypije moze to byt tym teplom? dakujem

denka28
16. júl 2009

aime moze byt, lebo aj my sme mali minuly tyzden 37,1 - 37,2 a doktorka nam vravela, ze je to prehriatie. a mojho uz nekojim a pit pije brutal malo,mozem za nim chodit s flaskou cely den, aj tak pije len ked on chce ☹

aime
autor
16. júl 2009

nam sa podari len zriedka kedy odmerat teplotu ale ked sme boli v tom teple vonku a mala lieta tak ma taku horucu hlavu a teple rucky hadam to nebude nic..uz ma napadli aj zuby ale to sa neda nejak jednoznacne hodit na ne.dakuvam:D

akejka
17. júl 2009

ahoj, aj my sme predvčerom mali zvýšenú teplotu 37,5, ke´d sme prišli na obed zvonka. Vyzliekla som malú donaha a po hodinke už mala 37,1 a neskôr bola v normále...pripadalo mi to, že je len prehriata, ale najprv som sa zľahla, či nemá horúčku...idú jej stoličky už 2. týždeň.
A pritom moja malá pije dosť - má 8 kg a vypije denne asi liter tekutín.

sipcek
17. júl 2009

ahojte,tak ja som bola tiez dnes v rozpakoch ked som malej merala teplotu a mala 37,7.chora by nemala byt,tak ma napadlo ci nie z toho tepla,ale dala som jej radsej panadol 😅 neviem ci som urobila dobre,ale ked sla spat mala 37,4.tak som jej dala len bodicko s kr.rukavom a prikryvam priebezne cez noc ked sa prebudim.s tekutinami problem nemam chvalabohu.pije rada.

junovka
18. júl 2009

vlastan skusenost-Timka mala z nocoho nic tie zvysenu teplotu 37,6, trvalo to cely den, v noci nic a rano sa mi prebudila s kiahnami.Bola cela obsypana.

junovka
18. júl 2009

vlastna skusenost-Timka mala z nocoho nic tie zvysenu teplotu 37,6, trvalo to cely den, v noci nic a rano sa mi prebudila s kiahnami.Bola cela obsypana.

liviky
18. júl 2009

ahoj holky 🙂
...pokud mají vaše dítka do 37,5 tak je to jen z přehřátí 😉
....mojí mladší v pondělí nic nebylo a okolo 22h. měla 40st. horečku a držela se jí potvora skoro 3 dny....vždy to na chvíli ustoupilo a pak znova,chudina mi přestala jíst jen trochu pila.....byla sem samozřejmě hned druhý den u dr. a stejně ani po týdnu není 100%ní že to byly zoubky,z horka nebo nějaký začínající zánět.....ted tady za ní už dva dny běhám a pořád jí zkouším tělíčko a bez lahve jí nikam nepustím!.....

kordulky
19. júl 2009

ahoj maminky na co se mám připravit mala do odpoledne byla uplně v poho,po spaní se smala pak prijela návšteva taky ok grilovaly jsme venku a okolo paté se zacala chovat a usínala manžovi na klíně tak jsem ji vzala domu zdala se mi horká tak jsem ji změřila a měla 38,5 tak jsem ji dala nurofen a usnula pakse probudila a až do ted mi ležela v klíně stalé má teplotu 38,1 zoubky má všechny venku tak co nás asi čeká ☹

bramburka
20. júl 2009

Kordulky, to bude virozka, pockej, jestli to do 2-3 dnu neprejde a pak bezte k Dr., nekdy to samo prejde, ze se telicko popere bez pomoci.

aime
autor
22. júl 2009

ahoj sipcek ja by som nedavala tabletu ked nema nad 38 v tomto teple antipiretika dost dehydruju... moja mala stale teplotuje rano 37,2 vecer 37 dajak nam to stale tu skace este vydrzime do pondelka snad sa to zlepsi ktovie ci to nebudu aj zuby...no cela je nejaka otapena ale inak sa nestazuje na nic snazim sa ju nalievat vodou ale marne dnes sme snad decko vypili viac nie a v tom teple niekde som citala ze deticky maju nestalu teplotu nedokazu tak regulovat a ze ked je take teplo a nemaju dostatok tekutin tak mozu mat teplotu no ale kto ma vediet ci je toto akurat nas pripad:D

vanila
24. júl 2009

Ahojte! Tak ja sa pripajam .my sme na tom takto cely den 37 a niekedy po 17:00 37,3, 37,4. Uz som fakt na tom z nervami na nic. My sme prekonali pred asi tyzdnom stomatitidu s vysokimy horuckami tie pominuli . No neviem co mam robit uz nam porobili rozne vysetrenia a je v poho. Ta zvysena teplota je od tej zhruba 17:00 do 22:00. 😒 Ona sama klesne!!! Ja neviem my este nemame vsetky zubky moze byt aj to? Ja neviem ci mam to pripisovat teplu. No pamatam si ze aj v chladnejsom obdobi bola zvysena teplota a za par dni to pominulo,alebo prisla choroba! ☹

aime
autor
25. júl 2009

ja uz som tiez mismas dnes zasa od rana 37.2 vecer kedzapi jej klesne ale cely den uz 2 tyzden od 37 vysie tiez sipim ci to nebudu zubky aale do kedy a preco ked zaspi klesne neviem

vanila
25. júl 2009

aime: No aj mne to vrta hlavou,lebo ked nastava ta 22:00 hodina ona sama klesne. 😒

vanila
25. júl 2009

Napriklad tuto je tabulka s hodnotamy teplot:http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=989#Čo_je_zvýšen...

alenka83
25. júl 2009

též se přidám. už 4. den bojujeme s vysokýma teplotama (40, 39) a nějak to stále nechce ustupovat. Do toho šílený průjem, klidně i 3x do hodiny, fakt očistec. Dneska jsme už byli na pohotovosti, tak zítra budou výsledky odběrů, tak snad to nebude nic hroznýho☹ Prostě vysoké teploty u dětiček jsou nebezpečné, je hrozný, když mají nějaká trápení☹

vanila
25. júl 2009

alenka : to my je moc luto,ale neboj mozno to mala zo zubkou. Viem ta pochpit ako ti je my sme mali 39 - 39,5 cely tyzden,ked ustupili tak nas poslali domou z nemocnice! Podotikam ze nam zacali ustupovat az po atb co nam po 7 dnoch naordinovali. co sme boli doma dva dni na treti znova ale uz len dva dni to trvalo! ale ta zvysena ma uz fakt desi lebo sa bojim ten tyzden v nemocnici bolo priam peklo nie a nie klesnut. lekari uz nevedeli co davat od znizenia bolo to des. co som bola prekvapena ze mi nechceli dovolit zabal len nurofen cipky panadol a tak. sice my sme zrazali doma zabalmi a vobec nepomahali ani o desatinu ciarku nezrazilo drzalo sa to ako kliest! Ja Vam zelam aby co skoro to u vas pomynulo 😉 ,lebo horucky u malych deti je to velka zataz pre take male telicka. ☹ dospely ma co robit aby sa stym popasoval a taky drobcek to musi byt nieco strasne! ☹ ☹

alenka83
25. júl 2009

vanila, taky jsem si myslela, že to bude od zoubků, roste mu jeden a né a né se proříznout, ale když už to trvá takhle dlouho, přijde mi to divné. No, fakt uvidíme zítra, co z toho bude, ale jak píšeš, dětičky si s tím hůře poradí, i dospělý je vyřízenej, když je nemocnej, co? No, tak snad i vy jste si to už vybrali a malého už nebude nic trápit! 😉

tslobik
4. aug 2017

Ahojte, chcem sa spýtať....Teraz, ako sú tie neznesiteľné horúčavy, má môj 5 a pol ročný syn teplotu až do 37,8°C ale okrem toho mu nič nie je...Ani kašel, ani sopel, ani sa necíti chorý, unavený, ani nebol chorý....ani nemá žiadne inf. ochorenie....Trvá to už asi tri-štyri dni. Lekárka má dovolenku....ale aj tak, proste nič iné mu nie je. Von nechodíme, len večer o cca 17,30 aj to len do tieňa väčšinou....Piť mu dávam stále....Môže to byť z týchto horúčav??????