Môže ísť dieťa 16 dní po kiahňach do kolektívu?

marianne
7. jan 2012

ahojte, mam otazku ohladom toho ci sa moze ist dieta korculovat ak ma este chrasty po kiahnach.co myslite?od prvej vyrazky po dnesok ubehlo16 dni a chrasty sa uz olupuju. a este ci moze ist do kilektivu?

alena76
7. jan 2012

@marianne dieta je infekcne pred vypuknutim choroby a v stadiu pluzgierikov, takze v pohode. mam to vyskusane na mojich

abbey1
7. jan 2012

@marianne Dieťa je infekčné i v dobe opadávania chrastičiek. Na to ma upozorňovala kožná. V tom sa ľudia mýlia a roznášajú kiahne. 😉

marianne
autor
7. jan 2012

ved prave ani ja som si neni ista.ako to teda je?lekar sa vyjadril ze je to ok...

littledevil
7. jan 2012

@marianne Moji chlapci mali nedavno obidvaja kiahne a nam lekarka povedala, ze po 10 - tich dnoch mozme ist do kolektivu. 😒

ajca123
20. feb 2012

@littledevil ahoj asi aj môj má kiahne.. Ale veľa ľudí ma straší že to môže byt aj niečo ine.. Po akej dobe sa začnú robit biele pluzgiere ...???? Vysev mame treti den.. Prvy den mal iba tak 6 pupacikov a na druhy den ked sa zobudil bol cely vyhadzany cervenyma bodkama a dnes sa zvetsuju

littledevil
20. feb 2012

@ajca123 Tak isto to bolo u mladsieho, vecer mal len tri pluzgieriky a rano uz bol cely vyhadzany. Starsi sa vyhadzal hned, ale to kvoli tomu, ze sme boli rano na ockovani a doktorka si "nevsimla'', ze ma kiahne, tak sa hned vecer cely vyhadzal - utekala som s nim na pohotovost - myslela som, ze je to reakcia na ockovanie, ale hned mi povedali, ze su to kiahne. Daj malemu fenistil kvapky, aby ho to nesvrbelo, mladsi sa strasne skriabal aj mu zostalo zopar jazviciek ☹, my sme sa natierali tekutym pudrom, ale potom som citala na internete, ze je dobry hypermanganovy kupel, tak som ich kazdy vecer okupala a ani ich to potom tolko nesvrbelo 🙂.

dana33
20. feb 2012

@littledevil baby fakt je dobry ten tekuty puder? pomohlo to vašim detičkam? ja som počula zas,že natrierat fenistil gelom???my sme ešte nemali,tak preto sa pytam aky je teraz postup,pri staršom som natierala fenistilom a bolo v pohode 😖 .

cellesta
20. feb 2012

aj my cakame kazdym dnom kiahne, v skolke sa uz jedno dievcatko vyhadzalo. ubehli dva tyzdne a zatial kiahne nic. dokedy sa ma vyhadzat ak sa nakazili?

anesim
20. feb 2012

@cellesta moja ich dostala na 21. deň ako sa kiahne objavili v škôlke 🙂

cellesta
20. feb 2012

@anesim takze este sa tak moze stat. lebo som citala, ze to nemusia dostat aj ked sa to vyskytlo v skolke. no ved uvidime 🙂

cellesta
25. feb 2012

baby poradte, co na kiahne, asi mi z toho sibne uz ☹ dcera je od stvrtka vyhadzana ale tak, ze to ma aj na perach, okolo oci, nosa, proste vsade. neni kuska miesta na tele, kde by to nemala. a tak strasne place, v noci nespavame, co ju to svrbi. a ked jej to idem pudrom namastit, tak ze ju to stipe a krici este viac, tak co je nato dobre? davam jej fenistil kvapky nie tri ale uz styri krat denne a aj tak nezabera. tekuty puder, teraz mi odporucili mentolovy puder, uz som tu vycitala, ze tantum verde tak aj to sme skusili a nic nezabera. stale jej to rastie a vyzera to hrozne. kedy sa to zacne susit konecne?

luba142
25. feb 2012

@cellesta po tych 4 dnoch by to pomaly malo prestat tvorit nove a nove vyrazky. Ja som decka natierala takym mliekom Tanno hermal lotio.....je to mliecko take riedke, ale zaschne to na vyrazke ako puder, len je to hojivejsie a pekne sa to aj zmyva cistou vodou, nedrobi sa ako klasicky tekuty puder. A mozes skusit pre take vacsie diet uz Dithiaden, nam ho tiez doktor dal u starsej dcery, lebo fenistil je slabsi. a moze sa aj viac krat denne osprchovat vodou

cellesta
25. feb 2012

@luba142 ten dithiaden je na predpis ci si ho mozem volne kupit v lekarni? ja som ju dnes sprchovala lebo mala puder vo viac vrstvach a vobec nezaberalo ale vrieskala akoby som ju drala z koze. a nezniesla ani vlaznu vodu nato len studenu. to tak bolia tie pupaky alebo co? svrbia ju oci, tam to ma tiez a ajked sa snazi neskrabat, chuderka taka je znicena z toho. celu noc som ju hladkala a fukala nato, co nevedela ani lezat. uz nech je zajtra vecer aspon, potom by to malo schnut.

luba142
25. feb 2012

@cellesta tak to asi je na predpis pravdepodobne, ale to mlieko maju v lekarni co som pisala a vytvori taky jemny film a pekne sa zmyje, nie ako puder....mozes skusit dat aj paralen, ten je aj od bolesti, aspon sa jej trosku ulavi

cellesta
25. feb 2012

@luba142 davam nurofen kazdych 6h od horucky lebo ma aj horucky. pozriem to mlieko , co spominas dakujem. mi mame z nemocnice taky zlty puder na kiahne, druha mala sa vratila s kiahnami v utorok z nemocky, tak sme to zobrali ztadial. a vsetko je zafarbene a nejde to ani dolu. ktovie, co je to za maglajz. .

cellesta
25. feb 2012

@luba142 dnes som bola v lekarni a nukala mi toto mlieko, teraz vidim ktore myslis. ale povedala mi, ze mam najprv vyskusat ten mentolovy puder a ked nezaberie, az potom to mlieko. mohla som ho hned kupit lebo toto mentolove ju stipe strasne. neviem preco, nespominala v lekarni, ze to bude stipat

luba142
25. feb 2012

@cellesta tak sim nevedela,ze davate nurofen, dobre teda 🙂 Toto mlieko ani nefarbi a nezanechava stopy a ked som tym dceru dubkala tak hovorila,ze to je prijemne a chladi to. Ono to este aj ked to schne svrbi viacej tak si skoc pre recept na ten dithiaden v pondelok k dr

luba142
25. feb 2012

@cellesta asi preto,ze je tam ten mentol, ale zasa by ju to malo chladit, nie stipat, neviem nemali sme puder. Kludne ho kup,lebo asi aj druha dostane. Moje to dostali presne po 14 dnoch od seba

cellesta
25. feb 2012

@luba142 urcite skocim lebo ked to bude svrbiet este viac ako teraz, to si uz neviem teda predstavit. a hned kupim aj to mlieko. ja sa bojim, ze jej ostanu jazvy lebo ma to aj okolo nosa, oci a ked si fuka nos vidim, ze to ma prasknute v tych miestach. ked inde aj bude mat jazvy ale na tvaricke nech nema ☹

cellesta
25. feb 2012

@luba142 druhej to uz prechadza, ta dostala skor.

luba142
25. feb 2012

@cellesta aj moja mla take vacsie na tvari a ostali jej tam male jamky tusim 2, mala ich v maji minuly rok a uz jej ich nevidno, tak mozno sa to s tou kozou troska zrovna po case a nebudu ako kratery 🙂

Aha, ja som myslela,ze to ma zatial len jedna 🙂

cellesta
25. feb 2012

@luba142 dakujem ti. vyskusam a dufam, ze to bude lepsie

luba142
25. feb 2012

@cellesta tak to asi tato ma horsi priebeh ako ta prva, ked to tak citam, ci?
Moja starsia mala len asi do 50 vyrazok a mladsia bola obsypana komplet cela, ale znasala to v celku dobre, ani sa neskrabala a ani neplakala,zeby ju nieco bolelo 🙂

cellesta
25. feb 2012

@luba142 obe maju zly priebeh. prva bola v nemocke tyzdeen s tym lebo odmietala pit tak musela na infuzky. nech uz je potom

luba142
25. feb 2012

@cellesta ach boze tak to ti nezavidim, len teraz nech jej pomoze to mlieko a nech sa toho zbavite...drzim paste a daj vediet ci to zabralo 🙂

cellesta
25. feb 2012

@luba142 teraz mi ten dithiaden nikto nepredpise, najskor az v pondelok, tak to musi zvladnut dovtedy. esteze su kiahne len raz za zivot , asi by ma ranilo keby to bolo castejsie toto prezivat. dakujem ti za rady, v pondelok kupim co si pisala

luba142
25. feb 2012

@cellesta za malo 🙂

zuzankaaah
25. feb 2012

My sme boli 3 týždne doma.Mimo kolektív.Ale von sme chodili.Len treba dávať pozor lebo je oslabená imunita.

cellesta
25. feb 2012

@zuzankaaah my mame ist az o dva tyzdne na kontrolu a dovtedy mimo kolektiv povedala doktorka, ze je to infekcne. tak ani nebudeme pokusat pre istotu