Môže ľanové semeno na zápchu uškodiť?

maminka142
31. júl 2011

Dobrý deň, chcem sa vas opytať... Bolo mi poradene aj sukromne a aj na nete, aby som dcere na zapchu varila ľanove semeno v pomere asi na pol litra, jednu lyžicu semena a davala jej vlažne piť. Už som jej to varila 2x a naozaj jej to pomaha, čo som velmi šťastna 😀 Lebo predtym kakala, len každy tretí, až štvrtý deň v bolestiach a krvou ☹ A to ľanove semeno je naozaj "zazrak", lebo nič ine jej predtym nepomahalo a vyskušala som asi všetko 😒 Ale bojím sa toho, či jej to nejako nemôže uškodiť... Alebo ake mate s tym skusenosti? Ako často sa to môže dávať? Nie je to návykove? Dcerka ma 2 roky a bojím sa, že jej to môže akokolvek uškodiť (aj ked to pozitívne vplyva na jej kakanie, či tam nie su nejake vedlajšie učinky, či jej to napríklad nemôže uškodiť napriklad na žaludok, alebo ine veci, alebo či to nie je nahodou navykove ☹ ) Vopred Vám ďakujem za rady 🙂

tin007
31. júl 2011

ahoj, moja mama uziva odvar z lanove semena vzdy, ked ma problemy. tz, ked ich nema, tak ho neuziva. zatial enpozoruje ziadne vedlajsie ucinky ani po mozno 10tich rokoch

cora73
31. júl 2011

ahoj,ja zase nemam dobrú skusenost s lanovym semenom,resp s lanovym olejom,zacala som ho uzivat a bolo mi z neho velmi zle,nakoniec asi po tyzdni uzivania som v noci vstala a hrozne vracala a bolo mi na umretie..Neuzivala som velke davky,len som si davala trocha do jedla..Dorazil ma nakoniec chlieb,ktory si pekavam a ten som posypala lanovymi semienkami.. ☹ ☹ Na druhej strane ale zaroven som to davala do jedla aj mojmu vtedy 1,5 rocnemu synovi a jemu nebolo nic...Cize neviem,ci bol zly olej,alebo semena,alebo mam na to jednoducho neznasanlivost-kedze mam celiakiu,je mozne,ze nemozem aj lan..Dalej som to nedavala pre istotu uz ani malemu..Na zapchu ti mozem odporucit slivky,slivkovu Hippku,slivkovy lekvar,vela pit,vela ovocia,vlakniny,ovsene vlocky-na cas sa vyhybat "zapekajucim" surovinam,napr rozky,ryza a pod..Ale pokial ako pises,jej to nic zleho nerobi,tak jej ho davaj...No skus najst pricinu zapchy..Zapcha ani hnacka nie je v poriadku..

zuzana.leigh
31. júl 2011

ja osobne mam s tym zatial dobru skusenost, jem lanove semeno ako take s jedlom, mam to rada a zatial som ziadne vedlajsie ucinky nespozorovala.

erina11
14. máj 2013

Ahoj, prosim semienka si varila pomlete?...alebo cele?.....odvar sa ma aj precedit?.......dakujem vopred za odpoved

katcok
11. okt 2013

podobný lektvar som si varila keď som bola pred pôrodom, totiž uvoľňuje to spojivové tkanivo a priaznivo pôsobí na pôrod. A nemala som s tým problémy, akurát mi to moc nechutilo 😉

zigzag
11. okt 2013

neviem naco to varit....,kazde rano, pohryzt za lyzicu semienok, ked nema zubky cerstvo podrvit, pomliet a pridat do vlociek, ci ineho jedla,
Lanove semienka obdahuju omega kyseliny, co je velmi dobre na vyvoj mozgu, my papape kazde rano za lyzicku,,, a tvoja otazka, ci su navykove a skodlive ma pobavila :D haha, dufam, ze si sa tak informovala aj pred ockovanim, na adresu vakcin, 😠

bibituanka
5. júl 2014

baby konopne semienko a lanove je to iste ? dakujem

shira_
31. mar 2015

syn papa každý vecer zamiesane v jogurte, ma to len pozitivne ucinky. raz ho zapieklo a ked kakal mal bolestiba krv, nasledne nechcel chodit kakat, zadrziaval aaj niekolko dni, potom ho to znova bolelo atd. bol presvedceny ze kakanie velmi boli. odkedy papa semienka je vsetko ok.

majenkajulka
1. júl 2016

Lanove semienko vo velkych davkach je toxicke. Aspon tak sa pise v bylinkarskych knihach takze radsej s mierou.

mackaemmka
29. jan 2017

@shira_
Sice starsia diskusia, ale opytam sa. Pisete, ze syncekovi to pomohlo lepsie kakat. Kolko mal v tom obdobi mesiacov/rokov? A uzivali ste takto dlhodobo? Moja mala ma 2,5 roka a tiez mi kaka tak 1x za 2 dni, teraz uz tri dni nekakala a uz som z toho zufala. Ma dost vlakniny, vynechala som uplne "zapekacie" potraviny. Nie je nekludna, len ako keby sa jej proste nechcelo, ci uz ako to pomenovat. Dnes som kupila lan. Semienka. Viem ze treba pred konzumaciou vzdy cerstve pomliet a len tolko, kolko sa zje, inak rychlo oxiduju.
Vdaka za Vasu odpoved/skusenost 🙂

zuzaha15
8. júl 2018

@maminka142. Dobry den prosim vas viem stara tema ale ako casto sa to moze pit dcera ma taky isty problem. Dakujem za odpoves