Môže nejako ohroziť čivava bábätko?

sundance
28. dec 2011

Ahojte, potrebovala by som takú radu, chceli by sme si kúpiť z manželikom čivavu krátkosrstú minivzrast, ale čakáme bábätko, má sa nám narodiť v marci, myslíte, že to môže nejako ublížiť bábätku? Neohrozuje ho to nijako? Ďakujem za odpovede

dinala
16. dec 2013

ja by som s kupou pockala za prve budete mat dost prace s babatkom tak na civavu vam ho moc neostane budete radi ked si najddete cas s manzelom sami na seba.. a okrm ineho dieta nema cit v rucickach moze tak malemu psikovi ubližit tak si nekupujete zbytocne starosti aj ked chapem ze uy sa chcete o niekoho starat ...ked je babo v brusku pride to ako vecnost.. odporucam vam užit si jeden druheho kým ste len dvaja 🙂

kveta
16. dec 2013

@sundance Mala som skvele vycviceneho psa. Jedine co nezvladol, bol prichod miminka. Musela som ho den po prichode z porodnice darovat prec, lebo utocil, aby sa dostal k dietatu. Takze radim pockat.

simonka16
8. jan 2014

pes+dieta = najlepsia kombinacia 🙂 na koniku je vela maminiek so psikmi co maju deticky 🙂 pokukaj . Ajked civava je malinka skor by som sa bala opacne - dieta ublizi psikovi skor

simonka16
8. jan 2014

@kveta :-/ toto nerozumiem ako moze mat niekto na nieco take srdce - dat prec psika ☹

maribell
8. jan 2014

my sme mali psika este skor ako sa maly narodil .. a nedali sme ho prec kvoli babatku ..nic mu neurobi ale nemozem ich nechavat samych je to predsalen pes a clovek nidky nevie ...citala som tu ze macky su horsie tak neviem my mame doma dvoch kocurov a tych moze maly v pohode natahovat ..valat sa po nich a nic neurobia ..teda ja mozem objektivne posudit ze so psom je viac roboty ...

kveta
8. jan 2014

@simonka16 Ked drzis miminko v naruci, naha a Tvoj pes sa po Tebe splha drziac sa pazurmi zaseknutymi do Tvojej koze, aby sa dostal k miminku, ktore drzis v naruci, tak je ta volba dat psika prec velmi rychla. Zavolala som exmanzela, nech strazi psa. Stravil u mna 16 hodin a ked videl, ze pes nadalej ohrozuje miminko, odniesol si ho so sebou.. Neboj, psik zije.. Len nezije v domacnosti s detmi, lebo je to nebezpecne. O 15 mesiacov neskor sme si ho skusmo zobrali spat k sebe.. Poza moj chrbat utocil na drobca, takze musel ist.. 😒

dusika11
8. jan 2014

ahoj nevies aku kupis pockaj..pretoze psa si musis vychovat cikat ..atd ked bol moj psik steniatku to bolo ako s dietatkom..ale dietatu das plienku no zo psikom musis ist von najmenej kazde tri hodky aj v noci kym je stena pokial ho naucis akym takym moresom..pes a dieta sa da zvladnut..my sme mali dvoch ked sa nam narodili dvojcata boxera a spica,.dnu.,.ale obidve boli pevne vychpovane co sa tyka hygieny a satcilo ist dva krat denne von..to sme riesili na striedacku alebo som pobliekala dvojky a sli s me s kocikom von..ale..znova opakujem boli to uz vychovani psi..stena by som si k dietatu nezobrala..lebo vioem aka je to zo zaciatku zataz..
psi mi na deti neutocili len spic raz zavrcal a to som razne zakrocila a je pokoj..ale aj dobre deti sa zlakli a od vtedy ju netahaju za usi neberu jej hracky..je tam respekt z oboch stran..ale same dieta zo psom nenechavam..deti su krute ked su male a pes si nie vzdy necha skakat po hlave..

luba28
8. jan 2014

@maribell ano macky dokazu zadusit male babo pri nepozornosti,ked male spi,....stalo sa,ze ked babo spalo,tak macka si lahla na hrudnicek a zadusila ho,...nie vedome,neviem to vysvetlit,ze preco sa to deje,...

maribell
8. jan 2014

@luba28 mno tak to sa u nas stat nemoze pretoze babo spalo vo vlasnej izbe kde mali macky vzdy vstup zakazany a aj maju ... 🙂 .. spalne a kuchyna su pre nich tabu ..pre nich je chodba, obyvacka. kupelka a schodisko 😀