Môže vlhký kašeľ trvať dlhšie ako týždeň?

nikusssik
19. okt 2014

Ahojte, dcérka začala ťažšie dýchať 5 dní dozadu, potom sa to zmenilo na vlhký kašel, ktorý má stále cca. 4 dni...hlavne v noci ju to trápi...doktorka nás zatiaľ nechala bez atb. s tým, že ak to neprejde do týždňa, tak si máme po ne prísť. Dcérka nemá soplíky, ani teploty...neviem ,či vydržať ešte bez atb. alebo ísť po ne...Nechcem j trápiť ani kašlom, ale ani atb. keď nemá okrem kašla nič a je normálna ako vždy...Poradíte, čo jej dať a či ešte vydržať?

barbora59
19. okt 2014

@nikusssik tiez neviem ze co maly mal kasel , vybral sirup , kasel sa zmenil na uuplne mokry a hlienovy a nevieme sa ho zbavit.Atb mu moc nechcem davat ked je to len toto

jumama
19. okt 2014

Najlepsie povie lekar. Nemeria vasa lekarka CRP v krvi? Nas to ma sice za poplatok 8 eur, ale vzdy pri podozreni na bakterialny povod choroby zmeria a podla toho bud da - bud neda ATB. Zatial sme vlastne ani ATB nikdy nemali, lebo CRP mava mala nizke. Zalezi skadial ten kaslik ma, ci az dole z plucok alebo z priedusiek... to naozaj vie najlepsie lekar urcit. Kazdopadne pri vsetkych kaslavych virozach jeho rada bola - tinktura zo sladkeho drievka (on zaraba), ale mavaju aj v lekarni. Sladke drievko rozpusta hlieny na vodu + je protivirusove. Dalej odporucil naklepavat. Podla toho, kde ju popocuval a na plucku mala nalez, tak tam sme mali tak do 15 min po podani sl. drievka potlapkavat, aby sa tie hlieny odlepili a vykaslali a nedrazdili pluska. Dietatko lezka a ty ho tlapkas bud po chrbatiku alebo po hrudke alebo aj tak na boku, kde su plucka. Pripadne ak je mensie, mozes ho cez uteracik prilozeny tlapkat. Sila tlapkania asi ako ked tlieskas. Ja sa vzdy podivim, nad jeho liecbou, ale je ucinna. (Inak nasa to sladke drievko nerada, takze jej to kamuflujem do echinaceoveho sirupu alebo do pitia. Radsej vsak do toho sirupu, lebo ked byva cora, tak nevypije naraz vela, len usrkava.)

misskate1
19. okt 2014

Keď je vlhký kašeľ, väčšinou to znamená, že sa telo zbavuje hlienov, bordelu čo sa nahromadilo v dýchacích cestách. Môže to trvať kľudne aj 2 týždne. Takže je úplne na mieste atb nasadzovat až neskôr. Naozaj to nechaj ako lekárka povedala

rena28
19. okt 2014

Moj syn zacal iba pokasliavat minuly tyzden , davala som mu lieky na kasel vitaminy . sopliky mal biele priesvitne vytery negativne . v piatok sme isli pre istotu este raz na kontrolu a uz sme skoncili na atb so zapalom pluc. Som uz z toho nestastna lebo pred 4 mesiacmi sme mali pobodne a tiez to bol zapal pluc . vraj teraz koluje v materskych skolkach virusovy zapal pluc . ☹

filipka3
30. okt 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

moja dcerka bojovala s tymto problemom od malicka.. a stale sa jej to vracalo..nezaberali nam ani lieky.. nakoniec nam pediatricka odporucila kupele lucivna...vyborna volba.. ovela lepsia teda ako napchavat malu stale s liekmi 🙂