Možem dať 3 ročnému mlieko, keď má chrípku?

bebaka
8. jan 2011

Môj 3-ročný syn má chrípku a neviem či mu môžem dať vypiť mlieko.

latvia
8. jan 2011

mozes

kaja73
8. jan 2011

ja od istej doby mliečne vyrobky nejem ,ani moje deti -počas žiadnej choroby a odvtedy sa rychlejšie uzdravujeme.Neviem,možno je to nahoda,ale myslim si, že par dni bez mlieka nikomu neuškodi,možno skor naopak.

ukana
8. jan 2011

prečo by si mu ho odopierala, ak má naň chuť? bud rada, že mu niečo chutí, vačšina detí nemá chuť na nič, a sú zoslabnuté...je to ľahké jedlo... 😉 ...síce sa vraví, že zahlienuje, ale moj syn počas chorob nechcel nič jesť, len mlieko...tak aspon niečo zjedol........ 😉

evickapooh
8. jan 2011

aj ja tak viem ze zhlienuje ale ak nema na nic ine apetit tak mozes aby vobec nie jedol ak problem s chutou do jedla nema ,tak mlieko vynechaj daj mu radsej cajik s medom a s citronom

danielik79
8. jan 2011

ahoj mlieko zvykne zahlieňovať a ak má aj teplotu tak by som rozhodne nedávala .

sasulec
8. jan 2011

Nam nikdy doki nezakazala,iked som pocula o zahlienovani,asi sotva by sme sa ho vzdali,lebo ked je mala chora,tak papka menej a mlieckom si to aspon vyvazje,pytam sa to aj doiny,dokonca viacerych a nebol dovod mliecko nedavat,aspon nieco teple co lahko spapkaju 😉

maryanna
9. jan 2011

daj mu, to že mlieko zahlieňuje je len mýtus.......či prečo mu nechceš dať? buď rada že vôbec niečo chce, aj keď je chorý

xlucia
9. jan 2011

ak nevracia, a sam si pyta, tak kludne daj

bambi2
9. jan 2011

mlieko zahlienuje... moja dcera od narodenia nepije kravske mlieko a mliecne produkty a nebola este ani jediny krat chora. ziadne prechladnutie, chripka...nic... takze nieco na tom pravdy bude. v USA je reklama na mlieko zakazana.
moj nazor na mlieko je, ze tak ako u ludi kravy maju mlieko iba ked pride na svet teliatko. tak, aby mlieko davali kravy stale, napchavaju ich hormonmi a antibiotikami, ktore sa potom dostavaju do mlieka... a preto je mlieko skodlive... ja by som ho nedavala ak je chory, vobec...

bihan
9. jan 2011

Kravské mlieko je potrava malých teliatok.. nie ľudí... ak ho syn nechce, nedávaj...ani počas choroby ani po nej.
A čo sa týka nechutenstva počas choroby, organizmus vie, čo robí a miesto toho, aby plytval energiou na spaľovanie potravy, využíva ju efektívnejšie na zničenie choroby.
Dôležitý je príjem tekutín (a mlieko nie je tekutina, ale potrava).

atrami
9. jan 2011

možeš, ale treba dávať pozor, mlieko zahlieňuje.

mamkaivka
9. jan 2011

pokiaľ dieťa nevracia a nemá bolesti bruška môžeš. Mýtus o zahlienený mliekom je už dávno za nami, no v mysliach niektorých ľudí bude ešte dlho pretrvávať. Na to ty najlepšie odpovie tvoja pediatrička