Môžem dať Nurofen 125 mg 3-mesačnej?

lenuska333
21. okt 2022

Ahojte mam čípky nurofen ale mame momentálne len 125mg doma. Môžem dať 3 mesačnej? Ak áno tak koľko lebo viem ze su aj 60 mg tie sú od 3 mesiacov Ďakujem

doriiis
21. okt 2022

Urcite nie...ten je od dvoch rokov

luliu
21. okt 2022
deti95060810
21. okt 2022

zavolaj na detskú pohotovosť - tam ti poradia....

paulinkaa2
21. okt 2022

@lenuska333 celu urcite nie, ked tak zrezat pozdĺžne a tak dat polovici

lenuska333
autor
21. okt 2022

@doriiis ja viem ze je od 2 rokov ale myslela som ze polovičku ci by som jej mohla dať. Nieje chorá ani teplotu nemá ale strašne si hryzka do pesticky možno ju bolia ďasná tak som jej chcela dať od bolesti lebo je nervózna aj placliva veľmi

doriiis
21. okt 2022

@lenuska333 ...preboha...nic jej nedavaj prosim ta

doriiis
21. okt 2022

@lenuska333 ...ked ju podla teba bolia dasna tak jej ich masiruj....naco ju chces pchat liekmi preboha?

zuzkaa1991
21. okt 2022

@lenuska333 dajte radsej fenistil.kvapky...ale 3m som nedavala nurofen kvoli zúbkov som davala.az.ked.mala 9m ked kazdy vecer plakala.nonstip

nikpa
21. okt 2022

@lenuska333 pri 3 mesačnom dieťati by som nevymýšľala s liekmi od 2 rokov ale zavolaj radšej na detskú pohotovosť, poradia ti. A keď máš doma malé deti tak si zaobstaraj poriadnu lekárničku, lieky na teplotu sú základ. Keď ti chytí o polnoci 40 stupňové teploty, chcela by som vidieť kde budeš čo zháňať. Nezodpovedné!

sojorez
21. okt 2022

@lenuska333 Daj jej hryzatko schladit do chladnicky a tak jej ho daj. Ak su to zuby, tak by to mohlo pomoct. Pokial Ti intenzivne neplace bolestivo, nema teplotu, tak nemas dovod ju tlacit cipkami.

lenuska333
autor
21. okt 2022

@nikpa
@nikpa Bože hneď zo na urobíte nezodpovednu matku. Pravdaže mam pre starších sirup aj nurofen a pre malú mam paralen cipky keby náhodou bola teplota. Len v pribalovom letáku nurofenu píšu ze sa používa aj pri prerezavani tak som sa opýtala keďže mam momentálne len tie od 2 rokov a asi to bola chyba lebo namiesto normálnych odpovedí ste ma "ukamenovali"

lenuska333
autor
21. okt 2022

@doriiis bože je to moje dieťa určite jej nechcem ublížiť. Tak ma nepros len som sa opýtala 🤦‍♀️

doriiis
21. okt 2022

@lenuska333 ... a ja som ti len odpovedala

lenuska333
autor
21. okt 2022

@doriiis pekná odpoveď

doriiis
21. okt 2022

@lenuska333 ...dakujem.Daj jej cumel.Alebo v lekarni,drogerii,detskych potrebach sa daju kupit take silikonove naprstky...tym jej masiruj dasna,ked ju to boli.Ulavi sa jej.

lenuska333
autor
21. okt 2022

@doriiis mam anaprstok ten veľmi nechce, hrytka to isté sem tam cumel pocumla.Maly sme aj kamiliu a gelik tiež mame ale nepomáha

gionella
21. okt 2022

@lenuska333 trojmesačnej asi skôr nepôjdu ako pojdu zúbky. Ak máš ale pocit že ju niečo boli a máš paralen vhodný pre ňu daj jej radšej ten. Ten zabera od bolesti predsa tiež. Ten nurofen by som radsej neriešila. Polit ho či zrezávať by som sa bála predsa len je to ešte malinke babatko. Nech vám to rýchlo prejde 🙏

sapetka
21. okt 2022

@lenuska333 su 75mg. Ked tak daj polku cely urcite nie

fiafia
21. okt 2022

@lenuska333 ja som dcere pri zuboch keď to bolo neznesiteľné teda plakala,nespala celkovo bola bola mrncava dávala nurofen čipky a krásne sa jej uľavilo. No toto rozhodne nie ani 1/2 dávku by som nedala,sú od dvoch rokov

anavixy
21. okt 2022

Paralen je presne tak isto od bolesti ako aj nurofen, aj my dospeli si niekedy dame paralen a niekedy ibalgin 🤷🏻‍♀️ No trojmesacne dieta dopovat liekmi lebo ho ASI bolia dasienka je trosku… prinajmensom zbytocne.
Daj mu gelik na dasna, studene alebo hocijake ine hryzatko. V troch mesiacoch si deti pchaju vsetko do ust ci ich boli ci neboli, nepokoj moze sposobovat cokolvek, kludne brusko. Lieky od bolesti su posledna volba za mna, ale ak chces tak daj paralen a pri horucke mozes aj polku toho silnejsieho nurofenu, inak zbytocne nečachruj.. 🍀

ivonadusa
22. okt 2022

do tak maleho tela pchat lieky lebo ju asi bolia dasna?
preventivne davaj kazdy den, ak by ju nahodou chceli boliet zase…

katarinka89
22. okt 2022

@lenuska333 kľudne jej daj 1/2 -z tej cipky, je to od bolesti čipka NIE LEN OD HORUCKY A PRI CHOROBE. a tie dristy načo ju pchať liekmi si nevšímaj prosím ta. Píšu sem niektoré....len si pohladkat ego a dokázať si ze sú niečo viac keď ta udupu.

Prerezavanie zubov určite nieje nič prijemne- ani pre dospelého a nieto ešte batolatu
Super je krem kamisted - das do chladnicky a pri nespokojnosti jej natri dasienka. ....

lenuska333
autor
22. okt 2022

@ivonadusa🤦‍♀️😂👏

lenuska333
autor
22. okt 2022

@katarinka89 Ďakujem aspoň jedna normálna mamička

ukulela
22. okt 2022

@katarinka89 keby ju bolelo, tak place. Ze si hryzie past nie je dovod na svojvolne davkovanie liekov.

macica1706
22. okt 2022

Skúste kupit Camilia sú to homeopatika nam veľmi pomahali, je to len prírodný výťažok a moji drobci sa tak uklidnili po tom a aj pekne prespali.

xxemma
22. okt 2022

@lenuska333 v 3m je normalne ze stale hryzka rucicky - ide o objavovanie. Ak mas pocit ze ju bolua dasienka, tak pozri ci ich ma cervene, opuchnute. V takom pripade dat hryzatko. Zuby idu az okolo +/- 6m.
Myslim ze o nic nejde a lieky by som urcite nedavala.