Môžem robiť dcérke obklady, keď užíva Paralen?

mamicka70
11. jún 2014

mamicky potrebujem radu mala brala paralen na teplotku mozem jej zaroven urobit aj obklady ci mam trosku pockat dakujem, ma anginu a teploty vkuse mame

chikitka
11. jún 2014

pozor na obklady, mozu sa urobit len vtedy, ak babo nema studene ruky a nohy(dlane a chodidla), lebo inak hrozia soky...ak nema, skusila by som ju osprchovat v menej teplej vode, aspon na chvilu sa jej horucka zrazi. ale radsej pockaj na ostatne rady, ja som toto riesila len raz, pri 6. chorobe a obklady som prave nemohla robit...drzim palce, nech sa jej ulavi!

ivett1
11. jún 2014

@mamicka70 môžeš robiť aj obklady ... ak má vysoké horúčky, tak ako mal niekedy v januári aj náš malý, paralen nám ani po polhodine od užitia nezaberal dostatočne (horúčka klesla horko ťažko z 38,9; C na 38,6;C...)...musela som kombinovať aj obklady ...a sprchu, ale nie studenú, len vlažnú... (mierne teplú... a postupne znižovať na vlažnú...aby vydržal) ... a potom aj iné lieky na báze brufenu ... ale to až na odporúčanie lekárky ... trvalo to viac ako tri dni ...

ushuaia
11. jún 2014

Mozes skusit striedat Paralen a Ibuprofen pre deti kazdych 6 hodin, lepsie su cipky - nezatazuju zaludok, obklady mozes urobit, ale nesmu byt ladove - pretoze sposobis sok, odporucaju sa len ,,o nieco studensie,, ako je dieta, taktiez mozes skusit vlazny kupel, nie vsak studeny...Ak horucka trva viac ako 3-4 dni, treba navstivit znovu lekara, opakovane vysoke horucky nad 39 su nebezpecne pre mozog a taktiez sa mozu objavit febrilne krce...drzim vam palce !

monicm
11. jún 2014

ako písali,môžeš dať vlažnú sprchu či vlažný kúpeľ, a paralenové a ibuprofenofené lieky môžeš striedať už po 4 hodinách,to mi poradila kamarátka magistra

nefertitka
11. jún 2014

my mame tiez akurat po angine, horucky mala dcerka 36 hodin, striedali sme paralen s nurofenom po 4 hodinach, ale vzdy ten isty liek mozes dat az po 6 hodinach. Zabaly vlaznou vodou mozes kludne davat aj ked ma v sebe liek, alebo vlazna sprcha. My sme tak fungovali den a noc vkuse, zabal za zabalom a lieky a nechcelo to klesnut...skore uzdravenie prajem. A urcite berie atb, davajte aj probiotika, my sme davali, ale aj tak ma teraz mala hnacky po nich

ellca123
12. jún 2014

my sme mali teraz anginu,strasne teploty asi 5 dni

dostali sme k antibiotikam, paralenu este diazepam 5
-dava sa aby dieta nemalo krce z horucky nad 38 st.

lorela
12. jún 2014

Niekedy menej je viac. Nepochopím načo striedať brufén s paracetamolom, keď dieťatko dobre zareaguje už na ten detský Panadol, horúčka klesne. Nemusí celkom ustúpiť, preto treba v podávaní pokračovať a ak nenastane zlepšenie alebo celkovo sa choroba zhorší, vyhľadať lekára.
Podáva sa pri teplote nad 38 stupňov. Do 38 ani Panadol netreba podávať. Detičky mávajú vyššiu teplotu pri chorobe ako dospelí. Dospelí s 38 je už "hotový". Nehnevajte sa, niektoré mamičky, ale ako vidím, teplota stúpne na 38,5 a sú niektoré schopné dať všetko, čo majú po ruke, a čo nemajú - zoženú. Radšej treba zájsť za lekárom a poradiť sa. Ten urobí CRP a rozhodne o ďalšej liečbe.

brumka
12. jún 2014

paralen s nurofenom sa moze navzajom striedat 3-4h (ked su velmi silne horucky, inac staci jedno podat), paralen pomali ucinkuje ale dlho, nurofen rychlo ale kratko... kludne pouzivaj obklady, ved to nevadi je to este lepsie