Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môžem sprevádzať 10-ročné dieťa počas pobytu v nemocnici?

1905iva
11. júl 2019

Zeny ,prosim radu 22.8. Ide moj syn na operaciu 10 r.som zamestnana ,mozem tam bit pri nom aspon v den operacie ?alebo ako to chodi?alebo ako by ste to riesili vy ,kedze budem chybat tak tie dni zaplatene mat nebudem v praci ( zmluva o vykonani prace) .co by ste robili ,dakujem za rady

evkamotka
11. júl 2019

No ved ocr na dieta

janka54321
11. júl 2019

@evkamotka ked je dieta v nemocnici, tak rodic nemoze dostat OCR, lebo sa o dieta stara zdravotnicke zariadenie...rodic, ked je s nim v nemocnici, tak nemocnica vystavi PN rodicovi

natassha1
12. júl 2019

tak tak, no neviemm ako je to, ak ma dieta uz 10 rokov, ci dovolia rodicovi byt tam stale snim, ako podla mna zalezi od kapacity daneho oddelenia

berika
12. júl 2019

S 10 rocným dieťaťom ti pravdepodobne nedovolia, však denne su navštevne hodiny, na are na Kramároch 2 x 2 hodiny, aj doobeda aj poobede, čiže vpohode. Dcérku som tam mala mesiac, viem o čom hovirím, deti lepšie spolupracujú keď tam nemajú maminu

1905iva
autor
12. júl 2019

Dakujem

abbey1
12. júl 2019

Dieťa by som samotné v nemocnici nenechala a môže si personál i rodičia tvrdiť, že dieťa lepšie spolupracuje bez rodiča. Nebudem sa k tomu radšej vyjadrovať. Dieťa má právo na doprovod v nemocnici, rodičia sa ale musia zaujímať a aktívne o to žiadať. Dospelý človek potrebuje podporu v chorobe, po operácii a nieto dieťa. A kto mu má byť tou oporou, ak nie rodič? Sestrička, ktorá má na starosti zdravotné úkony?
Vopred sa v nemocnici informuje, požiadajte o umožnenie sprevádzania dieťaťa. Práva a peniaze boli a budú. Dieťa a jeho zdravie sú prvoradé.

berika
12. júl 2019

@abbey1 všetky deti na are maju vlastnu sestričku 24 hodin denne, každé jedno, ak zase to bude jednoduchá operácia, nevidím problém. Na oddeleni maju školu škôlku rozne aktivity, nestihnu sa ani nudiť. Moja bola ležiaci pacient, a predsa jej našli program, okrem toho kreslila lúštila, mala internet v mobile
A počas navštev som ju nosila kúpať a hrali karty, slovne hry....
Ale neberiem nikomu názor

abbey1
12. júl 2019

@berika Mne nemusíš vysvetľovať, ako prebieha pobyt detí v nemocnici. Ani ako sa im venuje personál. Videla som veľmi dobre, ako sa kto staral o deti, ktoré tam boli samé. O psychickej pohode detí, ktoré tam majú oporu v blízkej osobe nehovoriac. Ale to už je na každom z nás.

luliu
12. júl 2019

@abbey1 nepovolia pobyt rodiča s dieťaťom v nemocnici ak je dieťa staršie ako 6 r, niekedy ani pri mladšom. A môžeš robiť čo chceš, prosiť, žiadať, čokoľvek. Ja som po 5 dňoch podpísala za dcéru reverz, nepopustili

abbey1
12. júl 2019

@luliu Ja viem, že vedia byť beštie. Tam nepomôže nič iné, len sústavný tlak rodičov. Bohužiaľ, nie každý sa ozve. Sú nemocnice, kde to ide, inde sa tvária, že koniec sveta ti otravni rodičia. Nechápem, ako to takto môže v dnešnej dobe fungovať. Odovzdajte dieťa a stačia vám navstevne hodiny. Zmeny idú veľmi pomaly.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli