• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môžu sa bábätku pomotať črievka?

Chcem sa spyýtať či sa môžu bábatku pomotať črievka ak sme prešli z jedného sušeného mliečka na iné a aj tak má neustále bolesti.Ak máte niektorá skúsenosti prosím poraďte.
9. júl 2009 o 20:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pomotat crievka??? :fearful: :grinning: A to je co?
9. júl 2009 o 20:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lautreth, pomotanie črievok je oveľa zložitejší proces, ako by sa zdalo pri bežných hoci aj kolikovitých biolestach bruška)...pri pomotaní črievok (lat. ileus) ide o akútne náhle vzniknutý stav (bez predchádzajúcich "upozornení" tela), ktorý sa prejaví ukrutnými kŕčmi brucha a tzv. bruchom tvrdým ako pevná doska ("defáns"), kedy neodchádzajú plyny ani stolica...
je to život ohrozujúci stav, ktorý, ak by sa neriešil okamžite, by skončil letálne...

takže, bolesti, ktoré má tvoje dieťatko budú zrejme "bežné" kolikovité bolesti bruška, pri ktorých zvyčajne nepomôže ani zmena mliečka, treba ich len pretrpieť (s určitými pomocnými cvičeniami a masážami rbuška a rekt. rúrkou a kvapkami atd...) a dieťatko z nich časom vyrastie..., niekedy však môže byť príčinou bolestí aj neznášanlivosť laktózy, či alergia na bielkovinu kravského mlieka-tieto poruchy sa však prejavia aj v trávení a vyprázdňovaní... :wink:

v tvojom prípade takmer isto nepôjde o ileus (najmä, ak bolesti trvajhú dlhšie), ale zažila som ileus u dievčatka (sesternicina malá), ktorá mala vtedy cca 1 rok... :pensive:
9. júl 2009 o 21:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
Magimary dakujem.Vazne si ma ukludnila,velmi som sa bala, pretoze je velmi uboleny a nevedela som si snim rady.Dakujem :grinning:
9. júl 2009 o 21:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
magimary a aké príznaky tam ešte sú?? My máme problémy s kakaním kakáme raz za 3 dni niekedy to trvá dlhšie ale to už vidím, že má krče a nejde nám vykakat.. prdíky vačšinou máme.. a bruško máme vtedy tvrde a robíme všetko preto, aby sme to dostali von... vačšinou sa to podarí... ale podla mna to nieje dobre..
10. júl 2009 o 16:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok