Mravčenie nôh trojročnej dcérky

dedra11
8. jan 2014

Ahojte, stretli ste sa uz u vasich deticiek s tym, ze sa stale stazuju na mravcenie noh? Moja skoro 3-rocna dcerka sa v poslednom case viac krat za den stazuje na mravcnie v nozickach, niekey sa aj v noci zobudi a place, ze ma mravcekov v koncatinach! Neviem ci to je normalne, alebo to mam zacat riesit, nechcela by som daco zanedbat ☹

magic08
8. jan 2014

moja ma skoro 4 roky a nestazuje sa na mravcenie, jedine vtedy, ak si nohu prisadne a strpne jej...
asi by som sa na to opytala jej doktora

gapistka
8. jan 2014

Myslím si, že lekári jej s tým veľmi nepomôžu, nám povedali, že to treba vydržať. Pomáhalo, keď si na nožičky sadli alebo ľahli, ale neviem, či je to riešenie. Dcérka je v poriadku, ale syna nohy bolievajú doteraz a má už 11 rokov. Niekedy má také silné bolesti, že skončí v nemocnici na infúzkach, ale aj tak mu pomôcť nevedia- tvrdia, že je to spôsobené rýchlym rastom.

lenadka
8. jan 2014

@dedra11 to je otázka na pediatra. Hlavne keď je to malé dieťa, nepoviem mňa strú páku bolí ruka a tŕpne mi keď robím viac a dlhšie ručné práce - uháčkovala som šatočky a čiapočku malej pre bábiku. Mám potom pocity ako pri karpálnom tunely, bolí a tŕpne mi ruka od palca, zápästie a šíri sa to k ramenu. Cez deň to necítim, ale večer a v noci sa budím na tŕpnutie ruky a je to poriadne nepríjemné 😝. Len na toto je ona ešte príliš malá. Možno to len nevie správne popísať a sú to rastové bolesti. prekonzultuj to s pediatrom. 😉

dedra11
autor
8. jan 2014

@magic08
@gapistka
@lenadka dakujem kocky 🙂 ... urcite sa pri najblizsej navsteve pediatra o tom zmienim, nezda sa mi to normalne a prirodzene, aby sa jej to tak casto opakovalo. Tu na nete som sa docitala aj o dakom syndrome nepokojnych noch, nechcem vyzerat tak, ze hladam choroby 🙂 ... skor chcem najst pricinu 😵 ... ona s nozickami stale "sermuje" aj ked sedi, ale nohy jej stale behalu, bud s nima trepe, alebo vyklada, nema ich chvilku v klude a pri zaspavani ani nehovorim, to sa trepe , sucha, bucha no katastrofa - vazne ako keby ju neposluchali ...

gapistka
9. jan 2014

@dedra11 Syndróm nepokojných nôh je toto mravčenie (trhanie) v nohách. Trpí ním aj moja mama a má na to lieky, ale neviem, či to dokážu liečiť v detskom veku. Kedysi v puberte to trápilo aj mňa, potom to samo od seba prešlo. Ale určite sa treba poradiť s lekárom, nie je to nič príjemné.

nikkas
19. feb 2024

@dedra11 peosim ta ako sa vyriesil ten problém s nozkami nepokojnymi aj môj to ma teraz a neviem teda co s tým..ako ste to vyriešili a ci to prestalo