Mrla detská u dvojročného syna

vierka1603
10. júl 2021

Dobrý deň, môj takmer 2 ročný syn má mrle. Môžem mu dať vermox? V príbalovom letáku píšu, že od dvoch rokov. Malý má 21 mesiacov. Čo je a čo nie je vhodné papať? Ďakujem.

gbgb
10. júl 2021

@vierka1603 vermox je na predpis. Treba sa poradit s pediatrom.

vierka1603
autor
10. júl 2021

@gbgb tak po porade s lekarom mu mám dať rano aj večer pol tbl. tri dni po sebe. Našťastie som mala vermox doma ešte od syna keď mal mrle.

gbgb
10. júl 2021

@vierka1603 no mne kazala MUDr pred casom dat 1tbl a po 2 tyzdnoch druhu vsetkym clenom rodiny.
Zatazuje to pecen a zlcnik, tak moze mat problem. 😩
Ja uz radsej nechodim na pieskoviska ihrisiek..

jania023
10. júl 2021

@vierka1603 asi budem za blbu ale to fakt existuje?? A ja ze to sa iba tak hovori😂

mila06
10. júl 2021

@vierka1603 Ja som davala Vermox ani nie rocnemu, my sme mali mrle v jeseni. Mam este dve deti vtedy dvojrocnu a 3 a pol rocnu ( ta to doniesla zo skolky) takze kludne daj aj svojmu malemu ale zaroven by mali vziat vermox vsetci clenovia z rodiny. A vies co este pomaha? Prat, zehlit na sucho spodne, pradlo a pyzama velmi casto. Dezinfikovat wecko viackrat za den. Umyvat ruky aj detom. A co sa tyka jedla nedavat sladke a ja som do jedla pridavala detom aj rozdrvene klinceky.(staci jeden na dieta su dost aromaticke) A este olej z ciernej rasce. Neboj sa toho vraj mrle posilnuju imunitu, len je to trochu neprijemne, prajem aby ste sa toho zbavili rychlo.

mila06
10. júl 2021

@vierka1603 malo tam byt prat na vysokej teplote a zehlit spodne, postelne pradlo a pyzama