Mrle u 2,5 ročného

katka503
1. feb 2019

Dobrý deň,maminky prosím poradte,môj 2,5 ročný syn má mrle a ani po druhej tabletke Vermoxu sa nič nelepší ,práve naopak,má čoraz viacej vajíčok,máte skúsenosti aj s niečím iným?napr.Zentel sirup.Cesnak ani kyslú kapustu mi nezje.
Ďakujem za každú odpoveď.

tenerifka
1. feb 2019

@katka503 tabletky neviem, ale pomahaju surove tekvicove semiacka (uz vylupane), rozmixujes a zamiesas do jedla pocas niekolkych dni

katka503
autor
1. feb 2019

@tenerifka dakujem

eliska13
1. feb 2019

@katka503 všetko treba vyvarit pyžamo, slipy, posteľné prádlo a aj vy sa odcervite

jana2679
1. feb 2019

Tablety sa jedia tri dni, a po troch týždňoch treba opakovať, a mrle po prvej dávke ešte budú v stolici pár dní, kým sa všetko prečistí. Netreba sa báť, každý deň treba meniť pyžamka,zvýšená hygiena, spodné prádlo vždy na 60tke prať,vymeniť obliečky, a doma všetko predezinfikovať hlavne kde sa chytá rukami - kľučky, wc. A ak dáva do pusy hračky aj tie.

tenerifka
1. feb 2019

@katka503 ak syn chodi do kolektivu, budete s tym bojovat dookola, a lieky sa stale brat nedaju, bolo by fajn nejako ho naucit na trochu suroveho cesnaku a tie semiacka, ako prevenciu

staronova
2. feb 2019

na noc natrieť nahrubo krémikom konečník. nebudú mať kam klásť vajíčka.

katka503
autor
2. feb 2019

@tenerifka v kolektive nieje práveze vobec

katka503
autor
2. feb 2019

@jana2679 nám Mudr.kázala užiť jednu tbl.,za 2 týždne dalsiu a opäť za 2 týždne,dnes som mu dala tretiu ale to co som videla včera v stolici hruuuza.V pondelok pojdem asi po sirup.

jana2679
2. feb 2019

@katka503 máte zle dávkovanie, pozri do návodu, beru sa 3dni 2 tablety denne, a o 3 týždne sa opakujú, mrly bude veľa ešte aj týždeň kým sa vyčistí.

miriam11
2. feb 2019

@katka503 skus mu ráno nalacno dat vypit teple mlieko s pretlacenym surovym cesnakom. Staci 1 deci. Ak mas tie striekacky zo sirupu proti kaslu, pomocou toho by sa tí mohlo podariť dostat to do neho.

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka503
autor
3. feb 2019

@mpravda ďakujem krásne,zajtra pôjdem ku detskej lekárke a dám predpísať.Na odčervenie dospelých je to tiež vhodné?Na aké číslo by som vám mohla poprípade zavolať??

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
precopreto
3. feb 2019

@mpravda Dobry den pan doktor. Zaujal ma Vas prispevok. Chcem sa Vas spytat - ste lekar, ale preco nie ste registrovany v Registri lekarov (povinnost tychto zdravotnickych pracovnikov)? Na ktorej VS ste ziskali titul MD, ktory pouzivate? Bezne to maju sukromni lekari na webe uvedene, taktiez prax. Este som nezazila lekara, co by mi chcel predpisat receptovy liek bez predchadzajuceho vysetrenia (zvlast pokial nie je registrovany v SR, iba ako veterinarny liek a zvlast malemu dietatu!) Tiez je zaujimave, ze som na Vase meno nenasla ani zivnost ani sro.

katka503
autor
4. feb 2019

@mpravda malý má 12,5kg

katka503
autor
4. feb 2019

@mpravda kedže sme z Ružomberka by sme mohli aj osobne prísť,objednat sa telefonicky?? Dakujem

katka503
autor
4. feb 2019

@katka503 este otázočka,možno hlúpa,ale sú vidiet vajíčka mrlí volným okom??

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejkap123
5. feb 2019

@mpravda dobry den. Prosim vas a co je dobre na pasomnicu? A ake davnovanie na 70kg dospeleho cloveka? Dakujem

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kabba
5. feb 2019

Dobre na crevne parazity su papajove semiacka. Treba jest aspon tyzden. Oni sa pouzivaju pomlete ako nahrada korenia, maju velmi podobnu chut. Mozu sa pridavat do jedla, lebo maly by to asi same nezjedol. Robil sa aj vyskum, kedy deti z Nigerie jedli papajove semiacka tyzden a 77% z nich sa do tyzdna zbavilo crevnych parazitov.

mamatati
15. jan 2021

@mpravda
Dobrý večer ako užívať zentel pri 4ročnom dietati s váhou 15,5kg. Ďakujem