Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mari_en
7. jan 2019

@lenkamartin zaspava v postielke same? Ma cumel ci len tak? Ked mrnci je nespokojne. Mozno som citlivka ale aj ja mam syna, 7 mesacneho a on nezaspava sam, ved su to este malinke deticky a ono si nevie povedat a teraz idem spat, vacsinou potrebuju pomoc. Ked mrnci to znamena ze ta potrebuje, alebo ze nieco nie je v poriadku. Ved ho pohladkaj po chrbatiku, hladkaj ho po temene hlavy, to ich velmi ukludnuje a pomaha zaspavat, zasepkaj mu ze si pri nom, vezmi si ho k sebe lahnite si spolu nech ta citi, potisku hmkaj.Ja neviem ale mne to pridu take prirodzene veci. Nechcem hejtovat alebo provokovat ale ved ty musis najlepsie vediet co zabera na tvoje babo, ty a tvoj materinsky cit. Tak len skusaj a nie ze polozim do postielky a ty zaspi a najlepsie do pat minut.

diusk
7. jan 2019

a kedy ho uspávaš? bo ak dieťa uspávaš ak už je vysilené, trie si očká tak "prepásneš" čas kedy má ísť spinkať. bo max po tých 3 až 4 hodinkách by malo spať a ak ho necháš dlho hore kým nieje už naozaj unavené tak potom sa už nevie dostať do toho režimu spánku. tiež ako postupuješ pred zaspávaním? lebo cca tak tú poslednú hodinku by nemalo mať dieťa "hlučné" aktivity ako sledovať tv, hrať sa s hlučnými hračkami alebo sa s ním jašiť a pod ale už iba ho pomaly unavovať napr dať pásť koníky, čítať knižky ideálne ísť kočíkom chvíľu na čerstvý vzduch a pod. tiež má bábätko zaspávať v tichom prostredí a aspoň v šeru aby sa nebudilo. (jasné že to všetko vieš ale aj tak) inak nám napr. veľmi pomáha kolotoč čo jej robí "biely šum". ten bábätkám pripomiena zvuk čo počuli ešte v maminom brušku a ten ich veľmi upokujuje. Tiež ak dcérka nemôže zaspať jej dávam taký poštárik pre deti ktorý sa dá použiť ako tepelný tak aj chladivý tým že môžeš použiť jeho jedno gélové vnútro dať do chladničky a budeš mať studený obklad alebo má aj druhú vložku, tá je plátená a má v sebe také guličky s vôňou byliniek. tú vložku dáš na pár sekúnd do mikrovlnky a je to úžasný teplučký obklad ktorý po nahriatí úžasne voní po tých bylinkách a dieťatko upokujuje ❤ aj ja ak si k nemu privoním v noci tak mám chuť do postele zaliezť 😂 dúfam že som pomohla troška 🙂

lenkamartin
autor
7. jan 2019

@mari_en no ja ležím pri nej hneď vedľa na posteli mam postieľku úplne pri sebe a moja ruka je v kuse pri nej dávam jej cumel hladkam a dookola to isté...

mari_en
7. jan 2019

@lenkamartin zuby ako?

mari_en
7. jan 2019

@lenkamartin moj drobec teraz mrnci nonstop kvoli zubom. Vypluva cumel? Mozno bolia dasienka.

lenkamartin
autor
7. jan 2019

@diusk ďakujem pozriem po tom polstariku Neaky odkaz na stránku kde to nájdem mi prosím nedáš? A mala mi tak 3 hodinky vydrží hore a ideme spať ale to uspavanie je fakt hrôza

lenkamartin
autor
7. jan 2019

@mari_en no dávam jej gelik na ďasná preventívne ale zatiaľ nevidno žiaden a mrnci už taký mesiac...

mari_en
7. jan 2019

@lenkamartin ja som taky vankusik videla dnes v dm. A ked ju vezmes na ruky mrnci? Ci len ked je v postielke? Nosite sa? skusala si dat na brusko? Alebo aj na bok? Ci nema zaseknuty grg

diusk
7. jan 2019

ja som ho kúpila v kauflande v tvare kravičky ale popozerám sa ti aj na nete🙂

lenkamartin
autor
7. jan 2019

@mari_en keď na ruky dobre aj cez deň všetko okej aj keď sa hrá... Ale keď ide spať začne mrncat a niekedy fakt aj dva Hodíny... A na boku keď zaspáva tak zas cumel vyletuje jej no hroza😵😂

lenkamartin
autor
7. jan 2019

@diusk ďakujem

diusk
7. jan 2019

napr tento pre predstavu 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli