Nadmerné ochlpenie u 8 ročného syna

vieranyk
13. feb 2015

Ahojte maminy. Potrebovala by som poradiť alebo sa aspoň opýtať ohľadom jednej veci. Môj mladší syn (teraz mal 8 rokov) je taký tmavší typ s tmavými vláskami a tmavšou pokožkou a už od malička má na tele výraznejšie tmavé chĺpky. Má ich hlavne na rukách, nohách a tiež na chrbátiku. Pred rokom som sa detskej na preventívke na to pýtala a povedala že je všetko v poriadku ale pre istotu nás poslala aj na endokrinológiu kde tiež nič nezistili. Dá sa s tým niečo robiť či to mám nechať tak? Synovi to zatiaľ vôbec nevadí len neviem čo bude keď sa dostane do puberty 😒 Nechcem aby mal z toho komplexy alebo aby sa mu decká posmievali ale zasa ho nechcem už teraz zbytočne ťahať po doktoroch 😢

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
13. feb 2015

@vieranyk tmavšie typy detí sú poväčšine viac chlpaté ako bledokožci a blonďáci a chlpy sú na nich výraznejšie kvôli farbe. Tmavým chlapcom aj skôr rašia fúzy 🙂 Toto nijako neovplyvníš, gény sú gény

vieranyk
autor
13. feb 2015

@zazvorka87 Syn si z toho zatiaľ nič nerobí chvalabohu ani nespomenul že by si niekto robil srandu ale niektoré decká vedia byť celkom protivné hlavne keď príde do puberty a bude sa chcieť ľúbiť babám 😀 @0silvia0 my s manželom sme presný opak. Obaja sme svetlejší a nie sme ani nejak extrémne zarastený. Môj otec je ale tmavší takže syn to najskôr zdedil po ňom 🙂 obávam sa akurát toho že tie chĺpky budú ozaj pribúdať a budú na tele ešte výraznejšie ako sú teraz takže v puberte z neho bude riaden chlpáč 😀 už teraz ich je dosť vidieť na nohách, rukách a tiež na chrbte 😖

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinddas
13. feb 2015

@vieranyk ved je to chlapec, bolo by to horsie keby to bolo dievcatko. U chlapa su aj vyraznejsie chlpy ok. 🙂

vieranyk
autor
13. feb 2015

@zazvorka87 @lucinddas baby asi máte pravdu 🙂 ďakujem za pomoc 🙂 Keby takto bola chlpatá dcérka tak by to bol asi väčší problém. Syn to zatiaľ naštastie nerieši a dúfam že ani nebude keď príde do puberty a bude náhodou zarastený 🙂 len je to také netradičné u nás ako keby ani nebol náš syn 😀 Mm dodnes nemá ani jeden chĺpok na chrbte a aj na bruchu má len zopár 😀

lucinddas
13. feb 2015

@vieranyk no aj ja si niekedy myslim, ci su nasi. Dcera je bleducka, priesvitna blondinka, syn je ako maly cigan, cely tmavy, len sa na neho pozrie slnko uz je cierny..... 🙂

0silvia0
14. feb 2015

@vieranyk aj moja sestra má prvú dcéru bledokožca blondínu a dvojičky (chlapec a dievča) má snedých tmavých chlpatých 😀 😀 😀 Tiež sa jej syn zdal príliš chlpatý na chrbte ako píšeš ty a dcéra má dokonca vo veku 9 rokov tam dolu už normálne ochlpenie. Tiež bola šoknutá, že takto skoro, ale možno pri týchto snedých deťoch to skôr raší, no čo už. Ja si skôr myslím, že vekom sa tie chlpy dajú do normálu a aj snedé deti budú chlpaté tak normálne...

vieranyk
autor
14. feb 2015

@lucinddas @0silvia0 presne ako u nás 😀 Dcéra sa len trochu opáli a najstarší je biely akurát s hnedými vlasmi 😀 Takže prostredný je taká "čierna" ovečka 😀 😀 Naštastie dole ani pod pazuškami ešte nemá ani chlp tak uvidíme kedy sa to u neho objaví. Na rukách a nohách ich má ale namiesto toho požehnane 😀 Dúfam že sa to dostane do normálu. Prinajhoršom bude chlpatý ako jeho dedko 😀