Náhla bolesť hlavy u dieťaťa

calea101
25. mar 2013

Mám taký problém, synček sa posledné tri mesiaci asi päťkrát sťažoval na to, že ho pichlo v hlávke.. Zo začiatku som to brala, ako - mohlo sa stať, no teraz sa to stalo pred štyrmi dňami a dnes dokonca v nákupnom centre, iba odišiel zahodiť papierik do koša a vrátil sa so skrivenou tváričkou, že ho pichlo v hlávke. Je to pár sekundová záležitosť. Ako to príde, tak to odíde. Moment prekvapenia a pichnutia je najhorší. Párkrát akoby pri tom zaplakal. Nemá zmenu nálad, ani koordinácie, ani nie je inak chorý, nechudne.. V škôlke sa mu to vraj ešte nestalo.
Plánujem zajtra zatelefonovať doktorke, no som dosť z toho vyplašená, lebo človeka napadne to najhoršie.. Možno ak by ste mali podobnú skúsenosť a bola by to iba banalita, tak by ste ma upokojili.Dakujem

cuculik1
25. mar 2013

@calea101 ja som mala ako dieta bolesti hlavy, plakavala som a nakoniec sa zistilo ze potrebujem okuliare..inak to nie je jediny pripad ked som pocula ze dieta bolela hlava, islo sa k ocnemu a problem sa vyriesil. Inak vobec som nemala silne dioptrie....

martinkatinka
25. mar 2013

@calea101 môj synovec mával bolestí hlavy a nakoniec vysvitlo, že tiež potrebuje okuliare... ale mával skôr také nie náhle bolesti

iwesska
25. mar 2013

To moze byt aj zalezitost nejakeho nervu - pricviknutia napriklad.

katka1981
25. mar 2013

@calea101, moze mat prievan. A dala by som ho vysetrit aj usnej. Kamoske raz tak plakala dvojrocna dcerka strasne, potom si jej mama vsimla, ze nemoze hybat hlavou, isli na pohotovost a zistili, ze jej ofuklo krk, tak sa potom uz len smiala, ale stres to bol riadny. Nestresuj sa, nemysli na zle veci, ale chodte radsej na vysetrenie.

calea101
autor
28. mar 2013

Dakujem baby,
boli sme u Mudr. ked som jej telefonovala, tak hned povedala,ze to treba vysetrit. Vcera rano krvne odbery, odporucanie na ORL, ocne,neurologiu. Uz na ORL sme odisli s nalezom. Dieta ma zapal prinosovych dutin a prave usko v podtlaku, co mohlo sposobovat tie posledne pichnutia. Otazne je, ako dlho ma tento stav. Sopliky ani teplotu nemal.
Dostal AMoksiklav, Uniflox...Odpadol mi kamen zo srdca, ze je to "len usko", lebo tie sekundove stavy bolesti boli dost desive a clovek sa boji, ved sa jedna o hlavu. Na ocne chodime pravidelne, naposledy sme boli pred tromi mesiacmi a vsetko bolo v poriadku. Okuliare zatial nenosime.
Dnes rano boli hlava aj mna, tak neviem, ci je to z pocasia, ci nedajboze mam toho isteho bacila, co syn. Som tehotna v 12tt, tak ani neviem co si mozem dat, asi skusim naparovanie.
Syncekovi sa uz po jednom dni antb. zacina pustat z nosa, tak naozaj tie dutiny boli zapchate...
Inak ani raz som nekychla, iba tupa bolest v cele a citim trosilinku aj usi. No amen.

danadany
4. júl 2014

My mame to iste ale tak, ze ho pichne raz potom mesiac nic a dnes zase. V pondelok to idem riesit.

lindda
17. júl 2014

Aj moj maly to ma.uz rozmyslam na klimou v aute alebo idu ma druhe stolicky. A tiez ibba pichne na cele a potom nic nechapem ale myslim ze nic vazne to nebude teda dufam.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danadany
17. júl 2014

@lindda
@kinna baby tak my sme skončili na ORL so zápalom stredného ucha, malý sa vždy sťažoval že ho bolí hlava na pravej strane a keby ste videli aký štopel mu vytiahla z pravého uška ☹ mal tam zatlačný ušný maz a mohlo to byť aj z toho, uši mi zakázali čistiť tyčinkami, že dávať preč, len to čo samé ide vonka, lebo sa to potom zatláča dnu a vznikne z toho toto

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindda
17. júl 2014

To vazne boze a ja.mu kazdy druhy den cistim usi no veru.zatial dnes.bol klud tak uvidime.

danadany
17. júl 2014

@lindda naozaj, skúste zájsť na ušné, ja som zostala riadne zaskočená keď somvidela čomu z uška vytiahla

lindda
17. júl 2014

@danadany zatial je klud a idu mu aj v zadu stolicky uz druhe sice ale ma to.strasne naliate. A kolko ma.vas maly r ?

danadany
18. júl 2014

@lindda teraz bude mať 2,5 roka, zuby už máme všetky takže zo zubov to nebolo, uvidíme či sa to nebude opakovať, ale dúfam že už nie

lindda
18. júl 2014

@danadany no maj ma 7.5 r a jemu uz idu 2he stolicky