Náhly kašeľ dvojročnej dcérky

srdiecko9
1. máj 2013

Ahojte, potrebovala by som poradit. Dcera ma dva roky. Dva dni dozadu zacala soplit. Nic hrozne to nebolo, mala taky vodovy, priesvitny sopel, bolo ho vela. Dneska ho uz bolo omnoho menej. No vecer, ako som ju ulozila spat, zacala nahle silno kaslat. Rychlo som ju posadila (aj tak mala vyssie pod hlavou kvoli tym soplikom) a pytala sa na nocnik, tak som ju dala. Myslela som, ze jej len zabehlo, no stale kaslala, v podstate to bol skor taky suchsi kasel, a ak aj hlien bol, tak minimalne a drazdil ju. Proste zakaslanim neprisla ulava, ale stale ju dusilo. Tak som jej dala stoptusin. Dala som ju naspät do postele, kde ju este drazdilo na kasel, ale postupne to preslo a zaspala, asi zabral ten stoptusin. No ja sa bojim toho, ako to vzniklo nahle a aky bol ten kasel velmi drazdivy. Myslim, ze ked by ho mala z tych soplov, tak by uz aj cez den aspon raz zakaslala, ci nie? Ona sa proste nahle rozkaslala. Obavam sa laryngitidy, no nemam s nou ziadnu skusenost, takze neviem ci to mohla byt ona.

xlucia
1. máj 2013

@srdiecko9 nemas mat z coho obavy. pri laryngitide je to vyslovene stekavy kasel, keby sa to nahodou v noci zvhrhlo, otvoris okno nech dycha chladny vzduch, pripadne ju postavis pred otvorenu chladnicku.
stoptusin je zbytocny, treba jej odsat sople, a dat kvapky do nosa na odpuch. uvolni sa tym aj tlak v eustachovej trubici

srdiecko9
autor
1. máj 2013

@xlucia Praveze sopel uz moc nema a smrkat vie, aj sa vysmrkala pred spanim. Ani pri tom kasli nemala sopel, ktory by jej stekal. Inak pri kasli siaham na taketo lieky az ked fakt nic nepomaha, ale bola strasne unavena a chcela som jej ulavit od toho kaslania, kedze ju tak strasne drazdilo. Dufam, ze sa to uz nezopakuje, nemam doma ten liek na laryngitidu, tak hadam ked by daco, bude stacit chladny vzduch..dakujem!

srdiecko9
autor
1. máj 2013

@xlucia no tie kvapky do nosa som jej fakt mohla dat, kedze opuch tam moze byt ☹

xlucia
1. máj 2013

@srdiecko9 vsak v pohode. nachystaj ich. ak sa nezobudi, tak klud, ak sa zobudi, tak jej ich streknes 😉

srdiecko9
autor
1. máj 2013

@xlucia hej, nachystam si ich..inak som jej strekla aspon physiomer..no uvidim, co bude..este raz diky 🙂

usiko
1. máj 2013

@srdiecko9 no zatekaju jej hlieny do hrdla......ja by som odsavaa sople,aj 10x denne, vysavacom samozrejme,, davala olynth, ten nam zaberie na celu noc,aj ked lekarka je proti, lebo kvapky do nosa nicia nosovu sliznicu....zbytocne nedavj lieky......kaslat moze par dni, pokial jej tozatekat bude...

srdiecko9
autor
1. máj 2013

@usiko no ten kasel vznikol strasne nahle, vobec ani nezakasla pocas dna. A sopel uz je praveze na ustupe. Preto som nevedela. Kasel pri zatekajucich hlienov zo soplov sme mali uz viackrat. No nie takto, ale tak hadam to bude tak ako pises a nejake zbytky soplov tam este ma..no ved uvidim aka bude noc..diiik

sendy182
1. máj 2013

@srdiecko9 ahoj.máš calciový sirup?.......kľudne môžeš dať.....pri laryng.určite rozpoznáš príznaky......nemáš neaké antishamistiká?........nechaj ju spať vo vyššej polohe......

srdiecko9
autor
1. máj 2013

@sendy182 calciovy sirup som jej dala dneska okolo obeda. Ten zvyknem davat pri naznakoch choroby a prechladnuti. Antihistaminika nemam ziadne..tie sa nedavaju len pri alergiach? Spinka vo zvysenej polohe...

sendy182
1. máj 2013

@srdiecko9 môžeš dávať 3x denne calciový sirup.......ten pomáha aj pri laryng.....pýtala som sa kvôli tomu ak by sa rozbehla laryng tak je dobré mať doma dithiaden,alebo niečo podobné aby nedráždilo viac na kašeľ 😉 .........

srdiecko9
autor
1. máj 2013

@sendy182 no ved toho sa ja najviac obavam, tej laryngitidy..skoda, nemam nic take doma. No budem dufat, ze to nebude ona, kedze nemam doma nic na zvladnutie zachvatu..len mrazak a chladnicku 🙂 no spat v noci nebudem kludne ani nahodou!! Toho calcioveho sirupu kolko ml ? Jasom dala len raz denne 2 ml..cize mozem trikrat za den..cize dokopy 6 ml??

sendy182
1. máj 2013

@srdiecko9 áno malú čajovú lyžičku.......nám pomohlo veľmi otvorené okno.....zabalíš do dečky a pozeráš na oblohu popritom spievaš pretože deti väčšinou pri tom kašli plačú..........neboj ak by to bolo toto tak zvládneš.....poprípade zavoláš záchranku.....no ja verím že mala ti len prechladla......ve´d uvidíš aká bola noc..........ovzy sa zajtra dík.......dobrú noc.....oddýchni si troška lebo nevieš 😉

srdiecko9
autor
1. máj 2013

@sendy182 dakujem, si mila 🙂 ..teraz by som normalne prijala naspät tu zimu, co tu tak dlho strasila.. ked bude treba to okno otvorit, aby nas to hned schladilo..no a potom moze ist zasa kadelahsie 😀 dufam, ze to bude ok..a zbytocne sa obavam..este raz dik a dobruuuuu 😉

matulat
1. máj 2013

@sendy182 ahoj prosim ta ditiaden sa moze dat akym malym detom.... dakujem

usiko
2. máj 2013

@srdiecko9 no aj nasa mala ked kasle, tak pocas spanku.....ked jej sople zatekaju.....pocas dna, ked je vo vertikalnej polohe, tak nic.....tak zelam, nech sa to coskoro zlepsi....

maruska123
2. máj 2013

@srdiecko9 niekedy aj ked sa Ti zdá že dieťa nemá sople a kašle, jej to tam určite vzadu steká, ja mojej dcére v takom prípade dávam kvapky alebo sirupy na vykašliavanie cez deň a do nosa morskú vodu, prípadne ak sú tie sople nejaké žlté a husté tak pamycon kvapky ale ten je na predpis, v Tvojom prípade ak nemá teploty úplne stačí morská voda a sirup od kašľu, aj ked je kašel suchý najneskôr po 2 dňoch podávania sirupu by mala začať vykašliavať tie nastekané sople - hlieny.

peneloppa
2. máj 2013

Ahoj, my sme uz laringitidu mali, urcite by si to rozpoznala, keby ju malicka mala. Presne ako mamicky pisu, treba otvorit okno a dychat studeny vzduch. My sme v case laryngitidy uzivali calciovy sirup s fenistil kvapkami (proti opuchu dychacich ciest, aby sa lahsie dychalo). Pri soplikoch zvyknem davat Sinupret kvapky.

srdiecko9
autor
2. máj 2013

dakujem vam dievcata za vase rady..som zasa o nieco mudrejsia 😀 no mali ste pravdu, ze to budu asi tie sople zatekajuce. I ked tie sople v nose uz nema, asi predsa len budu este na sliznici a tam ju drazdia. Zacala som davat sinupret a calciovy sirup davam tiez. V noci mala este jeden taky kaslovy zachvat, ale ako pisete, ze tu laryngitidu by som rozpoznala, tak zatial myslim, ze to nebude ona..comu som samozrejme rada..este raz dakujem 🙂

sendy182
2. máj 2013

@matulat ahoj určite len po dohode s pediatrom.ja som dávala ročnému 1/4 3x denne + prednison 1/2 na noc a calciový sirup.3x denne.......lenže ak ti užíva neaké antishmistikum napr. fenistil, zodac,zyrtec,clarintine a pod. tam už sa nesmie dithiaden podávať......
@srdiecko9 som rada......... 🙂 s tým sinupretom nie dlho. 😉 ...aby z neho zbytočne nekašľala veľa..........

srdiecko9
autor
2. máj 2013

@sendy182 no mas pravdu, nebudem ho davat dlho, a hlavne nie vecer, aby ju nedrazdilo. Ked tam ma este nejake zbytky, nech sa to porospusta a potom uz bude urcite dobre 🙂

matulat
2. máj 2013

@sendy182 dakujem...zatial sme ok neberieme nic...to som sa len informovala