Najmama. Pridajte sa a porozprávajme sa

furniture
14. apr 2011

Čaute kočky, túto tému som začala na to, aby sme sa mohli porozprávať a vymeniť si skúsenosti, trápenia a radosti počas našej tehotnosti a aj po nej 😉 . Budem rada, ak sa do tejto témy zapojíte.

tadotami
14. apr 2011

@furniture ahoj,fajn temicka🙂

lija15
14. apr 2011

tak a ja sa tiez pridavam :D

furniture
autor
14. apr 2011

Čaute kočky, som rada, že ste sa pridali. Ja som dnes ostala doma, pretože mi nieje moc dobre. Akosi mi toto tehotenstvo moc "nezapasovalo"...ale myslím to v dobrom 🙂 Partner si už zo mňa robí srandu, že som hypochonder... Ako ste na tom vy? Alebo ste boli?

furniture
autor
14. apr 2011

@tadotami pozerám, že máme rovnako staré dcérky... 😀 😀 😀

tadotami
14. apr 2011

@furniture no a skoro rovnaky rozdiel bude medzi tvojimi detmi ako je medzi mojimi 😀 tamara je 24.septembra a tvoja?

furniture
autor
14. apr 2011

@tadotami no na počudovanie 13.9.2003

lija15
14. apr 2011

@furniture ja si nemyslim ze si hypochonder 😎 ved aj trosku oddychnut si treba v nasom stave,ja sa snazim tiez oddychovat ale kedze mam dost aktivnu dcerku tak ju musim mat stale na ociach aby nic nevyviedla alebo si nerozbila hlavku alebo usta co je u nej dost niekedy mozne 😀

stvura
14. apr 2011

@furniture no ked mozes, tak samozrejme radsej ostan doma, zdravie a babatko je to najdolezitejsie co v zivote mas. Ja som pri prvom tehotenstve chodila do roboty, hoci som sa citila pod psa, napr. stala som pocas celej cesty vo vlaku s otvorenym oknom {100km som dochadzala do BA} a modlila sa aby som nebodaj nemusela navstivit zachod {stavalo sa to ak si prisadol niekto smradlavi alebo zafajceni}...tiez este dva dni pred odchodom na matersku som absolvovala pracovnu cestu do zahranicia na ziadost riaditelky......no a firma sa mi za moju usluznu pracu odmenila tym, ze mi nedali premie polrocne, nakolko si vymysleli "kauzu o spochybeni prace"...tak som penila, no bohuzial uz som bola na materskej a nezmohla som nic. Ked ma volali po pol roku do roboty som nesla a dobre som spravila...krasne mi vysli dve materske za sebou a vyhrala som to na celej ciare, lebo firma medzitym zanikla a mam take tusenie ze ak by som sa vratila by mi dali urcite vypoved a tym padom nemuseli platit odstupne. 😉

tadotami
14. apr 2011

@furniture 😀 😀 😀 nahoda 😀 takze je prvacka?ked jej roky zle vychadzaju.
@lija15 tak druhe by si kludnejsie mohla mat 😀

furniture
autor
14. apr 2011

o prvom tehotenstve som ani nevedela, ale teraz furt dačo. Musím ísť na endokrinologické vyšetrenie, lebo som mala zlé výsledky, už 2 mesiace sa bez kvapiek do nosa ani nepohnem, lebo mi pri výteroch našli dajakého"červa" a nemôžu mi to teraz preliečiť, bruško mi stále tvrdne, chytili kontrakcie v 22 tt. už nech sa to zlepší ...a ešte aj to počasie ☹ ☹ ☹ ... aspoň že mi "Krištúfka" robí radosť. Ona je v poriadku a kopká odušu. Včera som bola poradni, lekár sa ma pýtal, či cítim pohyby, tak mu odpovedala a kopla ho do ruky 😀. Už sa teším na 4.august 😀 😀 😀

lija15
14. apr 2011

@tadotami no tak to neviem ale uz citim pohyby a je dost aj toto druhe aktivne ale snad bude take dobrucke co sa tyka spania ako prva dcerka 😎 aky si mala rezim pri detoch ked sa mas medzi nimi taky maly vekovy rozdiel?Ako si deticky na seba zvykali? 😵

furniture
autor
14. apr 2011

@stvura no...firma sa k tebe nezachovala pekne. Ale už je to ďaleko. Ja mám našťastie super zamestnávateľa, môžem robiť aj z domu kedy sa mi zachce, pracovné stretnutia si plánujem sama. Takto mi to vyhovuje. určite si po materskej nájdeš aj ty super robotičku. A uvažovala si aj nad robotou popri materskej, alebo si ju naplno užívaš?

tadotami
14. apr 2011

@lija15 nas rozdiel nie je az taky maly 😀 7rokov je dost 😀 u nas skor ziarlivost riesime 😀 a tado bol v bruchu tiez velmi aktivny a teraz je este aktivnejsi 😅

furniture
autor
14. apr 2011

@tadotami jasné, že prváčka...a ako zvládate školu? my fajn, až na to jedno písmenko. učia sa dlhé ŕ a to jej dajako nejde na vyslovenie, pretože jej chýbajú dajaké zúbky 😀 😀

furniture
autor
14. apr 2011

@tadotami a ako zvládate tú žiarlivosť? Moja sa na jednej strane teší, ale na druhej musíme rieštiť aj také veci, ako že ju už nebudeme mať radi a určite ju dáme k babke aby sme sa mohli starať iba o bábatko, ale akonáhle dojdu dajaké vecičky tak sa nesmierne teší

tadotami
14. apr 2011

@furniture v skole je to s ucenim v pohode.nemam sa jej kedy az tolko venovat pri malom ale zvlada ucivo super.dlhe r sa este neucili.tento tyzden maju veget lebo polka triedy do skoly v prirode isla.

furniture
autor
14. apr 2011

@tadotami Bibka ide až v Júli...už sa s partnerom tešíme... joj ale sme zlí rodičia 😉

tadotami
14. apr 2011

@furniture u nas sme najskor riesili to ze nebude dievca ale chlapec.to bolo placu.ked som ho doniesla tak by ho len mojkala.ale teraz stalle hovori ze ho mame radsej.
baby krpec sa zobudil tak na buduce popiseme.pa

furniture
autor
14. apr 2011

@tadotami prajem príjemné venovanie sa. už aj ja sa na to teším. Daj mu za nás pusu 🙂

linddi
14. apr 2011

Jéééj, super téma 😉 Môžem sa pridať?
Niečo o sebe: mám 1 dcérku - Lindu, veľká slečinka škôlkárka a neskutočne ju s manželom milujeme... V blízkej dobe plánujeme druhé bábo, zdá sa nám, že malej by to už pasovalo, ale samozrejme aj ja sa na to veľmi teším, lebo pre mňa bolo celé tehotenstvo najkrajšie obdobie života 🙂
Inak, ako tu pozerám, niektoré mamičky máte tiež dosť veľké vekové rozdiely medzi deťmi (nič v zlom), mne už sa zdá 4 ročný rozdiel dosť, takže sme v norme 😀

stvura
14. apr 2011

@furniture no nie je co velmi ine medzi tym robit, kedze mam vekovy rozdiel 2 roky a jeden mesiac...xixi...deti mi ani jedno dobre nespi, maly od dvoch rokov vobec cez den nespi a je taky aktivista ze ho neodlozim len tak...rovnako mala, je velmi aktivna {uz zacina stvornozkovat}...vecer jeden zaspava o osmej, mala o deviatej, vstavaju o pol siedmej. Takze si vies predstavit, ze beham len okolo nich, muza mam vecne v robote. Sem tam robim preklady a aj to si vyzaduje sklbit to s muzom, ine nic nehrozi. U nas praca "na doma" prakticky neexistuje a po materskej zrejme pojdem ucit na ZS, lebo v logistike ako som robila to uz pri dvoch detoch nebude realne.

lija15
14. apr 2011

@linddi no my mame 16mes.dcerku a v septembri cakame dalsie 😀 a to podla rodiny je velmi skoro ale ja som chcela aby bol medzi prvymi dvoma detickami aspon 2 rocny rozdiel aby sa stihli spolu zahrat a aby neboli prilis ziarlive 😵 😵 😵 😵 😵 a to neviem co nas caka kedze dcreka je na mna naviazana ale uz nie tak velmi ako zvykla byt pomohli jej 3 dni bez mamy 😀 😀

furniture
autor
14. apr 2011

@linddi to je v poho, ten vekový rozdiel. Skôr sa nám nepodarilo, ale sme radi, že predsa.

furniture
autor
14. apr 2011

@stvura takže mamina na plný úväzok 😀 😀 😀 Ja ešte uvidím, či sa mi bude dať vrátiť do pracovného kolotoča skôr, alebo až potom. Bude to záležať, aká bude naša malinká. Ale ako som spomínala, moja práca spočíva hlavne na PC, takže, dúfam, že by to nemal byť žiadny problémik. A stretnutia nechám na kolegu 😉

linddi
14. apr 2011

@lija15 neboj, vydrží.... Presne ťa chápem, tvoje obavy. Ja som tiež s malou veľmi naviazaná. Neboj, ako sa bude blížiť čas pôrodu, pomaličky jej vysvetľuje, že musíš ísť do pôrodnice, a že sa o pár dní vrátiš aj s bábätkom.... A určite bude za tebou chodiť - 3 dni ujdú ako voda 😎

linddi
14. apr 2011

@furniture ja viem, chápem, že niekedy sa aj to stáva 😒 Ja som zasa taká "naivka", že keď to pri malej vyšlo na "prvý šup", tak hádam..... no beriem aj to, že možno nie.... ale taký je život 🙂

furniture
autor
14. apr 2011

@linddi tak držím palčeky, nech sa Vám to hneď podarí 🙂 . Už to pre nás došlo nečakane, ale sme radi, že malý drobček sa hlási na svet, je v poriadku a je zdravá. však ešte nie som taká stará, aby som to nezvládla 🙂

linddi
14. apr 2011

Inak, vidím, že ste tu väčšina mamičiek, ktoré majú 2 deti. Chcem sa Vás spýtať, ako viete porovnať druhé tehotenstvo s prvým a taktiež pôrod. Je to rozdiel? Lebo ja som mala super tehotenstvo aj pôrod, síce malá bola KP (koniec panvový), ale v pohode.

linddi
14. apr 2011

@furniture určite nie si stará a určite to zvládneš!!!!!! tiež ti veľmi držím palce 😎

lija15
14. apr 2011

@linddi presne tak aj ja si to myslim ze je mlada na to a zvladne to 😀
no tak toto tehu je ine ake som mala pri dcerke,ked som ju cakala sladke som ani vidiet nemohla a stacila mi max 1 kococka cokolady a mala som sladkeho uz dost ,ale pri tomto tehu je to mine obcas ma pochyti chut na sladke len sa musim ovladat 😀 😀 pri dcerke som mala pocas ceheo tehu krce v podbrusku ze som uzivala az do pordu MagneB6 ale pri tomto to sa da zvladnut obcas ma pochytia le nie su take neznesitelne a to ani magnezium nepijem 😉 😉 ale zase pri malej som mala tlak v norme 120/80 ale pri tomto tehu ho mam 133/82 coho sa obavam ze sa mi zvysi cim budem mat väcsiu zataz ale snad sa to da do poriadku ale porod to este neviem kedze zijem uz pol roka mimo SVK na ten som velmi netrpezliva ako tu dopadne v Norsku 😀 😀 😀 😀 no ale jedno je rovnake u oboch tehotenstvach ze boli neplanovane 😅 😅 😅 😅 😅
a drzim aj tebe palceky nech sa Vam to podari