Najmama. Pridajte sa a porozprávajme sa

furniture
14. apr 2011

Čaute kočky, túto tému som začala na to, aby sme sa mohli porozprávať a vymeniť si skúsenosti, trápenia a radosti počas našej tehotnosti a aj po nej 😉 . Budem rada, ak sa do tejto témy zapojíte.

lija15
14. apr 2011

@furniture a preco by si mala byt stara clovek ma tolko rokov na kolko sa citi 😀 😀 😀 😀 a ked sa citis mlado co o tebe nie je pochyb kedze tehotenstvo len omladzuje tak si mlada a tes sa s dcerky a drobca co mas pod srdieckom 😉 😉 😉

furniture
autor
14. apr 2011

však ja sa mlado cítim 😀 😀 😀 , len teraz sa cítim mlado pod psa 😉 ale viem, že to prejde a vyjde zas slniečko.

kakakina
14. apr 2011

@furniture ,jej super tema!Aj ja sa pridam k vam.Cakam conevidiet druhe babo,a prve som uz mala dost po tridsiatke.Ale citim sa mlado,len tie posledne tyzdne mi uz davaju zabrat,lietat za drobcom,zvladnut domacnost,a do toho prisla este choroba,teplota a kasel,cize prebdene noci ☹ .Ale poviem vam niet krajsieho pocitu,ked sa vam prituli jedno babo zvonku,druhe radostne kopka zvnutra,tolko lasky davaju,ze problemy,ani niesu problemami.takze sa tesim ked sa uz s babetkom osobne stretneme 😉 !

furniture
autor
15. apr 2011

@kakakina presne tak. Ja som síce prvé mala v 26, len asi lekári robia teraz viac vyšetrení a potom to vyzerá, že sme na umretie 🙂 🙂 🙂 . Niekedy mám taký pocit, že za tento depresívny stav, ktorý mám teraz, môže to večné chodenie po lekároch... najprv že som moc chudá, tak či nemám problémy s chudokrvnosťou....potom štítna žľaza, takže návšteva endokrinológa, potom..podľa nich...nízky tlak..až pochopili, že je to u mňa úplne normálne...a to sa im radšej nepriznávam, že tam idem až po dvoch kávach 😀 😀 ale babatko sa má k svetu. Kopká si veselo a stále, Bibka sa už teší a ja sa už tiež nemôžem dočkať, kedy ten malý uzlíček zoberiem do náručia. Iba svokrovci majú zmiešané pocity, pretože môj partner má z prvého manželstva 2 dcéry, ja som doviedla dievča a teraz čakáme spoločnú dcéru...takže 4 baby.

lija15
15. apr 2011

@furniture tak ste pekne velka rodinka aj moj manzel chce mat aspon 5 bab tak sme sa dohodli ze chceme mat 5 deticiek aspon bude zabava :D niekedy si z neho robim srandu ze ked sa nam tych 5 bab podari tak bude robit len na vlozky a sminky 😀 😀 😀 😀 ale nevadilo by nam keby sme mali 3baby a 2 chalanov 😀 😀 ved aj moje krasne kopka a je to super pocit ked si konecne uzivam prve pohyby drobca 😵 😵 😵 😵

furniture
autor
15. apr 2011

@lija15 ja môjmu hovorím, že má šťastie, že to nieje tak ako kedysi, že otcovia neviest platili celú svadbu + veno!!! To by sme sa namakali 😀 😀 😀 Môj gynekológ mi povedal, že treba znova vyskúšať, ale ak by sa nám fakt podarila 5 baba, tak neviem, či by ma svokrovci nevydedili 😀 😀 😀 a či by som nemusela muža na istý čas zavrieť do blázinca a podávať mu dlhodobejšie ukľudňovacie prostriedky 😀 😀 😀 ...

A Peti sa dajako nedarí k nám sem dostať. Teraz som jej napísala, na najmama..pridala som si ju aj ako priateľku, ale ešte mi neodpovedala... Tebe už áno?

lija15
15. apr 2011

@furniture no tak to by aj my sme sa namakali na to veno 😀 😀 😀
nie neozvala sa mi este aj ja som ju pridala uz vcera medzi priatelov 😲

furniture
autor
15. apr 2011

@lija15 počkáme a uvidíme... však my ju sem dajako dostaneme 😀 😀 😀 . Idem zbaliť krpčeka...ide na týždeň aj s babkou do Egypta...neviem, pre koho to bude lepšia dovolenka, len škoda, že nemôžem pribaliť aj partnera 😅

lija15
15. apr 2011

@furniture tak to je super ze maly uz chodi aj s babinou na dovolenky no obcas aj toho partnera treba sa zbavit a budes oddychovat a budes aj ty dovolenkovat :DD akurat moja zlata svokruša chce brat aj nasu malu kazdorocne do Italy tak jej chcem aj tak dat robit pas aby sa s babinou zabavali :Dale aspon sa ti maly vyblazni a oddychne si od teba 😀 😀 😀 😀 😵 😵 a ty tiez si myslim ze partner ne je az tak velka zataz 😝 😝

lija15
15. apr 2011

@furniture jezkove oci ja som si nejak neuvedomila ze ty mas dcerku a napisem ti ze maly 😕 😕 😕 ja popletko

furniture
autor
15. apr 2011

@lija15 nevadí, ona je ako taký malý chalan 😝 . Ja som ju dávala k mame pravidelne, takže je zvyknutá bezo mňa. Ona sa na to už teší ako nebude musieť poslúchať, babina všetko dovolí, babina všetko dá 😒 ale tak to má byť. Však má iba jednu 🙂

lija15
15. apr 2011

@furniture presne tak ako dcerka ma 2 babky ale len ta jedna sa o nu zaujima a to nehovorim ze ju prababka a pradedko s mojej strany odkopli ako handru a to drobcek mala len sotva 3hodiny ☹ ☹ ale uz sa nad tym az tak netrapim a zijem si svoj zivot a mala sa s babiny velmo vytesuje a svokrusa z nej ved je to vytuzena vnucka a prva po dvoch synov co mala tak ju rozmaznava a stale jej kupi nejake to oblecko uz mam plnu skrinu,ale ona je drobucka a veci na jej vek du jej velke tie nosi o 1-2 mesiace neskor 😀 😀 😀 😀 tak uvidim co z nasej vyrastie ale uz teraz je z nej sidlo uz si parkrat rozbila usta zato ze sa potkla o svoje nozky ☹ ☹ trosku poplakala a dalej vystraja 😀 😀

lija15
15. apr 2011

@furniture inac Petka sa ozvala?????????

kakakina
15. apr 2011

zavidim vam baby,nase babky maleho tak akurat popestuju tu u nas,a cau.Joj ani si neviete predstavit s akou radostou by som obom chlapom zbalila tasku,a uzila si trosku samoty 😉 ,minule som ich vyhodila na plavaren ked som si chcela trosku vychutnat sobotu,aj to som stravila v sprche skoro cele popoludnie,chcela so sa oholit,aby som bola pripravena ked to na mna pride,a teraz to uz len udrziavam,no to vam poviem s tymto brusiskom je to fakt uz nadludsky vykon 😀 .Ale uz mi chybali,ked som mala vsetko vybavene 😝

lija15
15. apr 2011

@kakakina tak to mi je luto ze mas take babky ze si neberu vnucika ani na prazdniny ☹ mne uz svokruska volala ci mi ma priletiet pomoct s malou ked porodim 😉 to ma tak potesilo ze chce letiiet taku dialku aby mi pomohla s dcerkou pokial sa nejak ako tak spamätam s porodu 🙂 tak aspon si si trosku oddychla aj ked len na chvilku ale urcite ti to dobre padlo ja si zatial aj pri malej viem oddychnut aj ked nespi tento tyzden cez den dost dlho ale to bude z toho ze jej idu 2 stolicky naraz ale nejak to tazko nepreziva 😀 😀 😀 😀 😀 energie aj za 2 chlapov ma 😀 😀 a uz vies co cakate?tak to ti verim ze s tym bruskom je to uz fuska 😀

lija15
15. apr 2011

@furniture inac uz sa tu aj Petka dopracovala konecne 😀 😀 😀 😀

petulka83
15. apr 2011

Ahojte maminky 🙂 velmi rada by som sa pridala do Vasej skupiny "najmam" 🙂 s Lijou15 a furniture sme si uz vymenili niekolko riadkov 🙂 , tak dufam, ze v tom budeme uspesne pokracovat 🙂 pre ostatne maminky v tejo skupine by som sa na uvod v kratkosti predstavila. V septembri cakame s partnerom nase prve babatko, na ktore sa neskutocne tesime 🙂 podla posledneho ultrazvuku z 14 tyzdna by to mal byt chlapcek. Lekar mi tvrdil, ze ma nieco medzi nozickami a pupocna sura to urcite nebude 🙂 bola som dost prekvapena, ze v takom skorom stadiu mi uz lekar vedel povedat pohlavie, ale tvaril sa uplne sebaisto a ze je absolutne presvedceny ze pod srdieckom nosim synceka 🙂 termin mam na 26.09., tak uvidime, kedy si velky sef zmysli, ze uz stacilo z maminkinho bruska a ze je na case sa aj ukazat 🙂

petulka83
15. apr 2011

@lija15 Konecne sa mi podarilo sa k vam uspesne dopracovat 🙂

lija15
15. apr 2011

😀 😀 😀 tak ta pekne vitam teda 😀 😀 a co ako sa citis?

petulka83
15. apr 2011

@lija15 dakujem pekne, citim sa fajn. Vcera som bola pracovne v Bratislave a navecer som si dala jednu bezkofeinovu kavu a bolo mi z nej hrozne zle. Uplne sa mi tocila hlava, bolo mi cudne, akoby na odpadnutie. Tak som si to strasne vycitala a slubila som si, ze pocas tehotenstva uz nebudem riskovat ani bezkofeinovu kavu. Inac sa mam ok 🙂 dnes vecer idem este cvicit, ale sa mi strasne neche :( Neviem ako sa prinutim. A ty sa ako citis?

kakakina
15. apr 2011

@lija15 ,neviem,stale je otocene zadockom,takze nas caka prekvapko.Babky ho velmi lubia,dokonca ziarlia ked chce byt len so mnou,ale sami ho neberu k sebe,cakaju ze pridem ja alebo manzel s nim.Pridu ale ked volam ,lebo tiez casto beham po lekaroch,a nemozem ho vsade vlacit so sebou,a som im vdacna aj za taku pomoc!A tiez si kazdy den lahnem ked Oliver spinka,len medzitym musim navarit.Trosicku zavidim take babky,aj tu vidim ,ako babky behaju za vnucikmi von,a ja musim sama,manzel robi az do vecera,takze niekedy je to o zivot,ked neviem ci si drzat brusko,alebo utekat za malym, ked sa rozbehne ako strela na motorke,ale aspon mam pohyb.Mam 36r,takze tehotenstvo mi uz da zabrat,ale vdaka aktivnemu dennemu pohybu to celkom fajn znasam 😀 .

lija15
15. apr 2011

@petulka83 no ja kavu celkovo nepijem panaciku tak to mi je luto ze ti tak doslo z bezkofeinky zle az na odpadnutie ☹ ☹ radsej neriskuj s tou kavou radsej si daj pohar mlieka 😀 vies co ja ani cvicit nemusim ja mam posilovnu doma Lijusku a pri nej sa nabeham ako bezec 😀 😀 😀 no celkom dobre obcas je mi nevolno ked dlho stojim na nohach pri vareni 😀 😀 😀 drobcek kopka o 106 uz si uzivam pohyby :D ako si na tom s mliekom ty?ja klasicke mlieko z krabice polotucne neviem vypit pokial si ho neprevarim a dost ho malo vypijem tak neviem ci to aj z toho ma nebolia zapästia v noci ☹ ☹ ☹ sa zobudim na strasnu bolest v zapästiach a neviem cim si ten vapnik nahradit snazim sa jest aspon tie jogurty ale aj z tych mi je obcas uz zle taku divnu chut mam z nich potom v ustach ☹ ☹ ☹ a ako bolo na cviceni?

lija15
15. apr 2011

@kakakina tak to je super ved nasa dcerka ma 16mesiacov a cakame dalsie takze viem o com hovoris co sa tyka toho utekania dietata a clovek nevie skor ci chytat brusko teda ja ho este ani take velke nemam kedze som len v 18 tt ale mala mi da dost zabrat a este jej idu teraz 2 stolicky aspon myslim ze su to stolicky lebo uz ma 4 hore a 4 dole ale ake nasleduju dalsie netusim takze cez den mi zvykla spavat aj cez 2 hodky a ja som si v pokoji stihla aj navarit a vyumyvat riad a trosku upratat ale teraz posledne dni som rada ak stihnem aspon vypratat jej hracky a umyt riad a varim uz s nou 😀 😀 tak to bude pekne prekvapenie 😅 asi je to jedno co to bude hlavne nech je zdrave 😵 😵 😵 poznam ten pocit ked si cely den sama doma ja uz 8 mesiac zijem v Norge a nemam tu nikoho a cele dni som niekedy aj cez weekend sama doma a aj cez sviatky pracuje do vecera ale aspon na Velkonocnu nedelu ma volno 😎 😎

kakakina
15. apr 2011

@lija15 joj tak to ti nezavidim,to nas ocino prichadza okolo 16 a uz pracuje doma,ale musi si robotu urobit!Ale maly spinka perfektne,cez den aj cez dve hodinky,a vnoci od pol deviatej do rana vo svojej izbicke,takze aj ja si odychnem.Po prednych zubkoch asi pojdu prve stolicky,ale mozu aj ocne vyjst.Nas maly mal do dvoch rockov vsetky 🙂 .Presne ako vravis,je jedno co to bude,hlavne ze bude zdrave!A uz sa velmi tesim ked to bude za nami.Len neviem ako prime maly surodenca,ale urcite si rychlo zvykne.Tak drzim palceky,nech ti to rychlo uteka,ja uz pri PC neobsedim,velmi ma tlaci na rebra,musim striedat polohy 😀 .Krasny vecer!

petulka83
15. apr 2011

@lija15 Na cviceni nebolo teda nic moc :( som bola taka unavena, ze som vobec nevladala a som sa len trapila. Uz aj cvicitelka povedala, ze to nie je dobry napad cvicit v piatok od siedmej :( to verim, ze okolo malej mas cvicenia viac ako dost 🙂 To ma velmi mrzi, ze mavas taketo bolesti v zapastiach :( a vobec ma nic nenapada cim nahradit vapnik....asi len skusat tie jogurty, syriky. Ja s mliekom nie som "kamoska" - vobec mi nechuti a nedokazem ho vypit. Je velmi malo veci, ktore neviem ziest a medzi ne patri mlieko, med a olivy. Takze u mna ak, tak jedine kakavko. Ale takisto kazde rano ranajkujem jogurt so sojovymi vlockami, psenicnymi klickami a roznymi semienkami 🙂 to mam velmi rada 🙂 to je uzasne, ze uz citis pohyby 🙂 .) 🙂 musi to byt prekrasny pocit 🙂 a kedy si ucitila prvy pohyb tvojho drobceka? ja zatial este vobec nic necitim, ale uz to tuzobne ocakavam 🙂 som hrozne zvedava aky je to pocit 🙂

lija15
15. apr 2011

@petulka83 no tak to ma mrzi ze to cvicenie nevyslo ☹ ale ved to tiez neje rozumne vecer o 7 ked tak by som dala cvicko pre tehu v sobotu o 10 moj nazor kedze nie vsetky mamicky maju tu moznost byt doma 😉 kakavko aj ja vypijem ale tak klasika mlieko nie a neviem vobec preco pri dcerke som vypila skoro 2l denne mlieka a teraz som rada ze za cely tyzden do seba dam aspon 3 pohare a to len kakavko ciste blee 😕 to mne drahy kupil ovocne musli so semienkami tak zto si robim naranajky alebo si spravim krupicu 😎 alebo chlebik s maslom,udenym lososom a ladovy salat k tomu a som stastna a spokojna 🙂vies co asi uz minuly tyzden len som si nebola ista ci su to pohyby tak som sa pochvalila s tym na najmame v september2011 a tam mi druha mamicka napisala ze aj ona take citi tak som sa potesila ze konecne som ich pocitila a odhadla sama 😀 😀 😀 je to nieco ako keby ta nieco steklilo v brsuku v okoli pupka prirovnava sa to k lietajucim motylim kridlam proste take jemne steklenie zo zaciatku a potom ked uz bude brusko velke tak poriadne kopance do rebier ked spi a hned ta v tom momente vystrie vtedy som sa na konci prveho tehu smiala ako mala kopala len vtedy ked nebol manzel doma a vecer ked som spala na strane ktoru nemala uz vtedy rada 😀 😀 😀 no uzijes si to neboj a budes si tie slabucke kopnutia uzivat 😀 😀

petulka83
15. apr 2011

@furniture Ahoj Martinka 🙂 konecne som sa sem dostala 🙂 trvalo to trosku dlhsie, lebo tento tyzden som mala dost hekticky, vcera som bola cely den pracovne v Blave, domov som prisla az o jedenastej vecer, tak som trosku nevedela kde mi hlava stoji :( ale hlavne je, ze uz je vikeeeeend 🙂 a este musim podotknut, ze cim dalej, tym viac sa mi tato stranka paci 🙂 je velmi prehladna a pekne spravena....takze dakujem za skvely typ 🙂 ako sa citis? Dufam, ze je vsetko ok 🙂

lija15
15. apr 2011

@kakakina utekaj si oddychnut ved to potrebujes tak pekny zvysok vecera papa

petulka83
15. apr 2011

@lija15 Tak to som fakt uz strasne zvedava 🙂 inac, krasne prirovanie k tym lietajucim motylim kridlam 🙂 kamosky mi hovorili, ze ku koncu uz tie kopance teda riadne citit 🙂 a ze ked sa maly poriadne trafi, tak ze to aj zaboli. Mas aj ty taketo skusenosti? Babo kope v spanku? Fakt, to som vobec nevedela 🙂 mala viac kopala ked si spavala na strane ktoru nemala rada? Je to take mile 🙂 pre mna ako pre prvorodicku su toto uplne uzasne informacie a prepac ze sa nad tym tolko rozplyvam , len jednoducho to tak citim a nad vsetkym sa cudujem 🙂 je to pre mna vsetko este take nepoznane 🙂

lija15
15. apr 2011

@petulka83 hej aj mna tak dcerka kopala a hlavne ked som spala na lavom boku to bolo nieco hrozne a aj v noci kope hlada si polohu a hra sa s nozickami a ruckami 🙂 a to kopala aj ked som sedela do rebier uz som mala pocit ze ma z mojich rebier loptu,ale tesila som sa tomu velmi 😉 v pohodke ved aj ja som sa tak rozplyvala a aj teraz si to viac uzivam ako pri malej,az mam pocit ze si toto tehu viac vychutnavam pri malej to bolo take vselijake zo zaciatku stres so svadby,potom stres v praci a cele leto to boli brutal horucavy 😕 a na zimu som si to uz uzivala pred porodom ked som uz mala ukoncenu PN a nastupila som oficialne na matesrku,lebo ked som bola na PN tak ani poiriadne vonku sa vyvetrat len v urcitom case ☹ ☹ ☹ pokojne sa ma pytaj ja rada odpoviem a zahrniem ta do tajov toho uzasneho tehotenstva 😀 😀 idem k malej lebo jej idu 2 stolicky naraz a je z toho trosku nepokojna tak pekny vecer 😎