Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Narodilo sa vaše dieťa v roku 2014 a má problémy s očkami?

lusy9911
3. máj 2014

ahojte.Je tu niektora mamina co ma jej dietatko problemy s ockami narodene od zaciatku roka2014 v Piestanskej pôrodnici?Myslim hnisanie ocka a podobne.dakujem za odpovede

ellca123
3. máj 2014

hnisanie ocka u novorodeniatka je vtedy ak matka mala kvasinky/kandidoza,svrbenie,vytok..../neliecene
dieta pri prechode porodnymi cestami chyti ten vyrus, predsa ide hlavickou

nic len kremujte kutik ocka /detska lekarka vam da krem /,rychlo to prejde,
nemoze za to nemocnica

csenibaba
3. máj 2014

Preco myslis ze je na vine nemocnica,bábo moze mat aj neprechodne slzove kanaliky?!Aj my sme maly!

annulikb
3. máj 2014

Naozaj to môže byť infekcia z pôrodných ciest, alebo zúžený slzný kanálik. Moja dcéra sa narodila cisárskym rezom a mali sme s očkom problém. Bojovali sme s tým asi tak rok, mala strašne zahnisané očko, navštevovali sme očného lekára. Aj nám prerážali ten kanálik. Veľa sme masírovali vnútorný kútik očka, ten hnis sa tým uvolňoval. Po roku sa nám to upravilo úplne. Ak spätne pozerám po fotkách tak mi je až do plaču, lebo sme mali očko stále zlepené.... dokonca sme strácali mihalnice. Držím palce

sharmana
3. máj 2014

to bude problém so slzným kanálikom, dcérka sa nenarodila v Piešťanoch, a aj my sme to mali, dokonca musela ísť na to prepichovanie 2 krát... bolo to hrozne nepríjemné, dieťatko hrozne plače, ale pomôže to... väčšinou mamičky vypoklonkujú von z ambulancie, ked robia zákrok, ale ja som pritom bola, ja radšej chcem vidieť, čo sa deje okolo malej

horana
3. máj 2014

Aj my sme mali pri jednom dietati a bol to nedokonceny slzny kanalik, mazali sme, liecili sme, ale nakoniec sme museli na prerazenie, nakolko skratka nebol oddeleny a vyvinuty slzovod a tak to robilo hnis. Bala som sa toho ako neviem coho, oddalovala zakrok, skusala ine mazanie, masaze...nakoniec sme sa nevyhli, lebo stale sa to zhorsovalo, a keby som vedela ze je to tak banalne idem skor a usetrim dietatu trapenie so zapaleneho ocka, v ordinacii inak doporucenej a skusenej Dr. velkej odbornicky na to, sestra chytila silno hlavicku, lekarka taku elasticku akoby ihlu-uzucku sondicku sup do kanalika, cele to trvalo cca 3 sekundy a tolko trval aj plac dietata -skor z ulaku a obmedzenia pohybu, nez bolesti, hned ako bolo po za tych par sekund dieta plakat prestalo a do par hodin zmizol zapal a uz sa nikdy nevratil. Uz v aute sa rehnil.

0604katka
4. máj 2014

my sme mali tiez s tym problem,a taktiez boli na vine nepriechodne kanaliky..........nemocnicu by som neriesila,este je aj moznost infekcie ako zienky pisali

miminka327
4. máj 2014

Kup si ocufles kvapky a tym to cisti 🙂. Je to prirodny roztok 🙂. Tiez to mala moja mala teraz,aj syn ...jemu dokonca kanaliky prepichovali 3x , s malou som to nechcela podstupit,tak podctivo som jej to cistila a este nam zabral aj opthano septonex 🙂 ten je super. Inak tvoja detska lekarka by mala zobrat ster,moze tam byt bacil...Dianka mala aj bacila v ocku a to som v tehotenstve ziadne vytoky nemala. To vobec nie je tym,zo vzduchu sa zanesie spinka-bacil a ocko hnisa. A to masirovanie tiez pomaha 🙂 derzim palce nech to cim skor prejde.
A ak by si isla na prepichovanie,ze by nic nezaberalo,tak si rozmysli , ze kam...najlepsie BB, TN ... Ale skuste sa takto potrapit,to prepichovanie je des... 🤐 😒

edvelyn
4. máj 2014

No to sa nedeje len v roku 2014 a urcite nie len v Piestanoch

adelakk
4. máj 2014

Obidve moje deti mali zapalene ocka. Syn sa narodil v Londyne a dcera v Bratislave. Treba masirovat pod vnutornym kutikom ocka kruzivymi pohybmi. Detsky lekar vam ukaze ako,alebo si to najdite na internete. Pomaha to uvolnovat slzne kanaliky. U syna sme ocko vyliecili striekanim materskeho mlieka do ocka. U dcery materske mlieko zlepsilo stav,ale uplne nevyliecilo a tak nam lekarka predpisala masticku a kvapky na uplne doliecenie. Zapal ociek sa u novorodencov vyskytuje velmi casto.

mircalla
4. máj 2014

Mali sme to, nehladaj za tym nejaku infekciu z nemocnice, syn sa narodil z BA. deti to mavaju, dovody baby popisali vyssie
Nam pomohlo masirovanie, do 3 mesiacov to preslo same

Tu začni písať odpoveď...

Odošli