Slzavé očko u mesačnej dcérky

tehotna40
3. feb 2021

Ahoj baby, malinka ma mesiac a 2 týždne, od pôrodnice mame problémy z ockom, dostala tam prievan a nevieme sa toho zbaviť, dr nám dala opthalmoframikoin no ten sa mohol brat len 7 dni, a teraz natierame a kvapkame opthalmoseptonex no ono jej to moc neprechádza aj keď niektoré dni sa mi zdá ze to ma lepšie na druhy deň vstane a zase ma ocko karpave a slzí jej, ideme budúci týždeň k dr len nerada by som v tejto situácii behala s bábätkom po očných lekároch. Nemáte niektorá nejaký typ od čoho to vasim drobcekom prešlo?

lenka2332
3. feb 2021

@tehotna40 Ahoj , najlepšie je do očka nakvapkať materské mliečko

tehotna40
autor
3. feb 2021

@lenka2332 ahoj o tom som čítala, ale čítala som odpoveď od nejakého dr v diskusii a vraj to môže upchat tie kanáliky tak teraz neviem co mam robiť

lenka2332
3. feb 2021

@tehotna40 neviem no to už je to na tebe, ja som to mojim deťom kvapkala ak bolo treba a všetko bolo v poriadku a nemyslím žeby si jej uškodila skôr naopak

michaella24
3. feb 2021

Je možné, že má upchatý slzný kanálik. Drobec to mal tiež, riešila to najskôr pediatrička antibiotikami, nezabralo. Museli sme ísť k očnému, kde mu dvakrát robil preplach a prepichoval mu tie upchaté cesty. Čím skôr, tým lepšie. Nie je to bolestivý zákrok, ale veľmi nepríjemný, keďže bábätko je v silnom zovretí a nesmie sa pohnúť.

tehotna40
autor
3. feb 2021

@michaella24 a ten preplach to je jednorazova záležitosť? Myslím ze by sme radšej vydržali ako by ju to malo stále trápiť, niekedy ma to ocko az zalepene a zdá sa mi to dlho uz vyse mesiaca

michaella24
3. feb 2021

@tehotna40 no, v našom prípade bolo treba dvakrát. My sme boli až teraz, po Novom roku, to už mal drobec tri a pol mesiaca. Odporúča sa to robiť ešte skôr, kvôli tomu, že čím je dieťatko staršie, viac sebou hýbe a je silnejšie. Bábätku vlastne do kanálika zavedú takú ihlu so striekačkou (ak som dobre videla, ja som neasistovala, keďže by som drobca neudržala) a preplachujú to. Dostal antibiotiká a framykoínovú mastičku. Na kontrole mu spravil aj sondáž a poprepichoval tiež zrastené miesta v kanáliku, niekoľko dní mu ešte vyplavovalo hnis z očka a trošku aj v slzičkách mal akokeby krvičku. Teraz to už má pekné, včera sme boli na kontrole, tretíkrát by mu už ani zákrok nerobil, keďže je už veľký. Teraz aj ľutujem, že sme nešli skôr, no najskôr sme riešili očkovanie, potom boli zase sviatky a čas plynul. No to očko už má nádherné 🙂 Bábätko si to nebude pamätať.

oliviakatka
3. feb 2021

Moja skúsenosť. Synček mal od narodenia problem s okom. Vždy zahnisané, X-krat zmenené kvapky, umývanie repíkom, materské mlieko, mastičky... sústavný kolotoč. Keď mal pol roka, šli sme na prepichovanie kanálikov a odvtedy je pokoj 😊 Vôbec to nebolo také strašne, plakal asi 2 minútky.

drozdajkahra
3. feb 2021

Dcérka to mala, boli sme u našej lekárky dala voľnopredajné kvapky, nepomohlo, odporučila očnú, ta predpísala kvapky uniflox a prešlo, keby neprešlo šli by sme na preplach

tehotna40
autor
3. feb 2021

@michaella24
@oliviakatka ďakujem vám spýtam sa teda dr co nato povie, nerada by som aby sme to naťahovali teda lebo fakt čím skôr tým lepšie taketo zákroky. Malinka sa dosť aj jeduje keď jej to cistim plienockou uz ju nechcem trápiť.

tehotna40
autor
3. feb 2021

@drozdajkahra tie kvapky su len na predpis neviete ?

drozdajkahra
3. feb 2021

@tehotna40 áno na predpis predpisovala očná

stanulienkat
3. feb 2021

Odkial mas Ophtalmo septonex? Vraj ho uz niekolko rokov nevyrabaju. Skus Ocu flash kvapky z ocianky.

phulakova
3. feb 2021

ahoj. dcérka sa trápila s očkom od pôrodnice..nikto mi nikdy nepovedal , že čo..dlhooo sme sa trápili, kanálik nemala upchatý a tiež sme mazali, kvapkali, takmer nič nepomáhalo alebo len na krátku chvíľu. a MM som tiež kvapkala. a preplach sa robí najskôr od 6 mesiacov, dovtedy sa to vraj zvykne upraviť. držím palce. viem, čím sme prechádzali s dcérkou..

lenka2710
3. feb 2021

@tehotna40 no my sme tiež odchádzali z pôrodnice s takým ockom, normálne som uvarila kamilky - sypaný caj, namocila odlicovaci tampón a prikladala som na ocko, pomohlo 🤷‍♀️

vikusjk
3. feb 2021

@tehotna40 nasa mala tiez slzave a kaprave ocko, ale nebolo to prievanom, bolo to kvoli upchatemu slznemu kanaliku. Museli sme pockat, kym mala 3 mesiace a potom nam kanalik prepichli. Jemnejsia metoda je preplach, niekedy zaberie aj ten, niekedy ho vsak treba opakovat. V nasom pripade povedala ocna, ze to treba prepichnut. Spravili jej to raz a nastastie uz potom bolo dobre. Ona to mala take, ze ked som jej zatlacila pod ockom v mieste, kde vlastne ten kanalik ide, tak som jej normalne vytlacala von hnis, teda tie tekute kapriky. Cez den jej ocko stale slzilo, napriek roznym mastiam (framykoin) a antibiotickym kvapkam.

fatima99
3. feb 2021

skus materke mliecko ale kup v lekarni ocianku a pretieraj jej tym ocko

mabenn
3. feb 2021

Ocuflash vzdy pomohol nam, neviem ake to mate zle...

marcellka32
3. feb 2021

@tehotna40 musíš ísť na preplach, je to jednorazova záležitosť, môjmu 2 týždne dávali maste a kvapky, raz sme šli na preplach (budeš musieť silno držať malú, ja som držala a svoje oči zavrela radšej) a doktorka urobí preplach slznych kanálov, hneď odkedy sme vyšli z ambulancie mal oko čisté a odvtedy pokoj

bubuzu
3. feb 2021

Ahoj,pridavam sa k fanusikom mlieka,maly tu mal mesiac s jedine co pomohlo bolo mu pravidelne dat mlieko do ocka a pokracovat s tym aj nejaky cas,ked to zmizne,aby sa to nevratilo.

usla35
3. feb 2021

treba volat pediatricke co s tym lebo skoncite na ocnom :/

tehotna40
autor
3. feb 2021

@usla35 doktorka to už videla , dala nám ten framikoin a potom septonex a buducu týždeň tam ideme tak uvidíme co ďalej

tehotna40
autor
3. feb 2021

@stanulienkat normálne z lekárne len uz to ma iný obal ako si pamätám

tehotna40
autor
3. feb 2021

Ďakujem veľmi pekne všetkým

janba
3. feb 2021

Aj ja som natierala marerskym, smerom dovnutra oka, k nosu. Potom vselijake kvapky, nic nepomahalo, potom mu prepichli upchaty kanalik a bol pokoj 🙂

albertka1980
3. feb 2021

@tehotna40 ja som tiez s malou uz z porodnice isla so slzavymi ockami. Dostali sme kopec kvapiek, na chvilku preslo, ale zacalo zas. Na ocnom nam kazali masirovat a ak to neprejde, preplach. Poctivo sme masirovali, ale nepomohlo. Potom sme boli na preplachu oboch ociek, na jednom zabralo, s druhym sme o mesiac isli opat a odvtedy mame pokoj. My sme boli na Kramaroch a tam ta do ambulancie nepustia. Malu nam po chvilke vratili, este trochu plakala a bolo dobre. Cim skor sa to spravi, tym lepsie, starsie deticky uz musia ist pod narkozu a to je horsie. Drzim palce.

tehotna40
autor
4. feb 2021

Boli sme dnes u dr ,dostali sme uniflox a keď sa to nezlepší tak k ocnej , ďakujem všetkým za odpovede