Náš malý ma aspergera

kiara3
26. júl 2018

Ahojte maminky malých aspergerov....viem že je tu veľa tém na toto ale chcem sa opýtať či aj vašim deťom s AS dr predpísala nejaké tabletky....Naša psychiatrička malému predpísala nejaké na poruchu pozornosti...mám trošku pochybností lebo ja osobne za tabletky niesom ale ak to ma malému pomôcť hlavne teraz keď pôjde do školy tak uvažujem....A aké máte skúsenosti vy?

mummy01
26. júl 2018

@kiara3 ja mam dve deti s AS a ano,lekari sa snazili aj lieky predpisovat. Je tam ale jedno velke ALE...otazka znie ci a ako dokazes s dietatom pracovat,ako sa mu dari v kolektive,ako si Ty ochotna zmenit vas zivot a venovat sa specialnym potrebam dietata. Zalezi aj ci si zmierena s diagnozou a nesnazis sa o to by dieta bolo "normalne" aj za cenu ze mu das lieky.
Ja zvladam dvoch aspikov bez liekov. Nebudem ti klamat,nieje to vzdy lahke ale rozhodla som sa proste ist touto cestou a nezatazit detsky organizmus liekami tohto typu. Mam okolo seba ludi ktori dali lieky,no a poviem Ti ze ich deti niesu na tom lepsie ako tie moje bezliekove takze ja mam o psychiatrickych liekoch dost silne pochybnosti. Samozrejme netvrdim ze nepride cas kedy k liekom pristupim,ak uvidim ze to nedavam,ze deti trpia depresiami ci inym vaznym zhorsenim stavu tak budem konat a hladat pomoc mozno aj v liekoch.
Je to na tebe,kazdy ma iny pohlad.

kiara3
autor
26. júl 2018

@mummy01 ahoj tak tieto lieky niesu na depresie ani na náladu...Su na poruchu pozornosti...Skôr aby sa vedel v škole sústrediť a na impulzivnost...toto su už druhé lieky ktoré malému predpísala s prvými som nesúhlasila...presne pre ten istý názor ako máš ty...Aby som malému nezatažila organizmus...Ja osobne sa nezmierujem lebo pre mňa je on normálny....Neviem aké je normálne správanie...Ale priznám sa že som dlho k nemu pristupovala ako k zdravemu kým sme konečne nezistili že ma nejaky problem...pretože sme roky chodili po dr až kým malému konečne nezačali robiť testy...

eliska13
14. aug 2018

@kiara3 aké dostal lieky?

kiara3
autor
15. aug 2018

@eliska13 dostal na pozornosť