Nasáva odsávačka na vysávač soplíky cez hadičku do vysávača?

1991michaela1991
7. apr 2022

Ahojte, viete mi prosim odpovedat na vyssie polozenu otazku? Alebo sopliky vzdy zostanu len v tej nadobke? Ak idu aj cez hadicku, ako vediet, ci drobec ma stale sopliky, rsp.kolko ich ma, kedze vzdy predtym strekneme aj physiomer, ktory sa so soplikom zmiesa? Nepoculi sme, ze by mal plny nostek, no aj tak sme sopliky odsali, cize podla toho sa orientovat nevieme a teraz, 4 tyzdne po kovide zacal mat aj kasel, asi zo zatecenych soplikov, ktore sme mu odsavali este 2 tyzdne po kovide, ale asi nestacilo. ako casto cez den prosim odsavate? Davali ste 7 tyzdnovemu babatku pri kasli aj nejake sirupy? Zatial len inhaluje vincentku. Pediatricka kazala stoptussin, ale ten mu kvoli alkoholu moc davat nechce a vraj to ani kasel nevylieci, len tlmi priznaky, tak neviem...

ladybug138
7. apr 2022

@1991michaela1991 ja odsavam podla potreby, ale zvacsa rano, na obed a vecer alebo ak pocujem, ze uz chrci...takemu malemu babatku neviem, riadial by som sa pokynmi pediatricky

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
7. apr 2022

@1991michaela1991 Detský stoptussin neobsahuje alkohol.

- Liečivá sú: butamirátiumdihydrogéncitrát 0,08 g; guajfenezín 2,0 g v 100 ml sirupu

- Pomocné látky sú: roztok maltitolu; kyselina sorbová; kyselina citrónová, monohydrát; citrónan sodný, dihydrát; propyl-galát; edetan disodný, dihydrát; acesulfám, draselná soľ; cyclamát sodný; hydroxyetylcelulóza; karamelová aróma a čistená voda.
Normálne ho daj, tak ako ti hovorila lekárka.

lenkakravcova
7. apr 2022

A čo sa týka odsávačky. Áno, môže to ísť aj do hadice, ak držíš odsávačky dole hlavou. Ak ju držíš v správnom uhle tak nie je šanca, aby to len tak niekam prešlo, kam to prejsť nemá. Keď je časť odsávačky plná, je vhodné ju vymyť a potom pokračovať ďalej.

simca06022011
7. apr 2022

asi zalezi od typu odsavacky, ale nie nam nikdy neslo nic do vysavaca, z tej nadoby nam to viac nikde nenatiahlo