Nemocničné izby s presklenými stenami

maca_p
12. dec 2012

zaujima ma vas nazor.

v pripade, ze by ste boli ubytovane v nemocnici ako doprovod dietata, vadilo by vam, ak by ste boli ubytovane v izbe, kde vidite cez presklenenu stenu do susednej izby na spolupacientov? teda namiesto steny je tam okno? podotykam, ze pobyt doprovodnej osoby si platite same a je to 10 eur noc. tiez si platite stravu v plnej sume.

milka2008
16. dec 2012

@maca_p treba zažiť 😀 peknú nedeľu prajem 😉

sharmana
16. dec 2012

Na Kramároch sú len také izby, teda na infektologickom oddelení. Je to projektované preto, aby mohli sestričky kontrolovať, čo deti robia... Myslím že to bolo myslené zo začiatku dobre... Inak mne to tam nevadilo, pretože v tej malinkatej izbe by som scvokatela.. Takto si aspon dcérka kývala s deťmi.. Lenže horšie to bolo s tým, že je všetko odvedla počuť a ked niektoré deti zaspávali o pol 10 večer (nechápem tie mamičky, katastrofa ako majú niektoré ženy naučené 2 ročné deti zaspávať tak neskoro), tak samozrejme, že tam behali, trieskali, ručali a mamičky vysvecovali s notebookmi ešte o 10 tej, svietilo to malej rovno do tváre, musela som jej dávat okolo postielky uteráky, aby mala tmu... Toto mi teda vadilo. Ale súkromie ako také mi to nenarúšalo, prezliekala som sa v kúpelni, ktorú tam má každá izba. No a v podstate sme rušili aj my, ked som musela malú sprchovať kvôli 41 horúčke vo vaničke a svietiť v izbe, takže chýbajú tam aspon tie závesy, to je fakt.. Lenže na infektologickom by to bolo potom zložité s dezinfikovaním, ktoré tam prebieha po odchode dieťaťa z izby... 😉

maca_p
autor
16. dec 2012

@milka2008 prave zazivame a vadi nam to 😉 . ale samozrejme na odd., kde nejde o zivot a sklo je bezpredmetne...

@sharmana tak vadilo, ci nevadilo, vychadza mi to u teba tak 50:50 😀

lenca13
16. dec 2012

My sme boli tiez na Kramaroch na detskej diabetologii,stravila som tam s dcerou dva tyzdne prve styri dni sme boli v izbe kde bola stena presklenna so sesterskou izbou a dalsie dni na izbe kde steny neboli presklenne.Detska diabetologia ma svoje tri izby so samostatnym WC a kupelnou tak sa az tak stazovat nemozem boli sme tam dve maminy a dve deti.Aj mna by zaujimalo kam idu napr.peniaze za to ubytovanie co som tam nechala,ale radsej som to zaplatila a drzala pusu kedze ma tam s dcerou nechali tiez sme boli prvykrat v nemocnici bohuzial mame diagnozu na cely zivot ☹

sharmana
17. dec 2012

@maca_p dá sa aj tak napísať, bohužial to ale nie je o presklených stenách ale o správaní ľudí 😀

sharmana
17. dec 2012

@maca_p ešte k tým sklám, tam sa to nedá riešiť že oddelenie kde nie sú usmiestnení rodičia a podobne... lebo na infektologickom boli niektoré deti aj samé a niektoré boli s rodičmi... a nikdy nevedia v nemocnici kolko príde detí samých a či bude práve tá alebo oná izba voľná a celkovo aké diagnozy, tam nemôžu byť deti spolu v izbe, lebo najskôr musia správne diagnostikovať, aby si nepreniesli iné choroby na seba... takže tam mali význam tie presklené steny...
a ešte raz, aby si to pochopila, nevadila mi strata súkromia v izbe ani to, že by sa na mna niekto pozeral alebo čo... tie mamičky si tam všímajú svoje deti a ked sme sa na seba aj občas pozreli, tak sme sa akurát usmiali a niečo si povedali, tod vsjo... ale toto bolo oddelenie pre deti do 3 rokov, pri nejakých 10 ročných to vidím zbytočné mať presklené steny...

leka323
18. dec 2012

Ležala som na takom oddelení so synom v PO, keď mal 2 roky. Bolo mi ukradnuté, keď niekto "nakúkal" do našej izby. Vadilo nám to svietenie po večeroch a v noci vo vedľajších izbách. A hlavne, keď o polnoci prišla sestrička, treskla po vypínači, zasvietila veľ ké svetlo a syn bol hneď hore. Vedľa v izbe hospitalizovali - nechcem nikoho uraziť - "pani doktorku" s 2 ročným chlapcom, ktorá v tej izbe nevydržala 24 hodín. Prepustili ich na reverz. Na chodbe pri odchádzaní ju priamo primár riadne okričal, či nemohla vydržalť ešte aspoň deň. Ten chlapček mal silný laryngitídny záchvat. Ona sa len odula, že ako si to môže dovoliť ku kolegyni. Osobne sa nepoznali, len sa stretli dvaja lekári zoči-voči.

maca_p
autor
18. dec 2012

@leka323 takze vadilo... so sklom prichadza svetlo 😉

leka323
19. dec 2012

@maca_p Presne tak...

stardust
19. dec 2012

@maca_p ako pokracuje tvoja okenna odysea v nemocnici?

maca_p
autor
19. dec 2012

@stardust momentalne nijak, nikto mi nezavolal, nic... pacienta mam uz od pondelka doma, takze ho sibli asi zazracnym prutikom 😀 , ale rapidne sa zlepsil za 5 dni. vlitnem na to po sviatkoch s heslom za humanizaciu nemocnicnych pobytov 😎 . zatial zbieram materialy :o) ak mas nejake zamalovane okno, sem s nim 😉

stardust
19. dec 2012

@maca_p s oknom v stene som sa este nestretla, akurat tak s okienkom na dverach na trencianskom infekcnom oddeleni a nevedela som si ho vynachvalit. Vtedy ma supli do izby s jednym strasne urevanym dvojrocnym dietatom, ktore sa nedalo nijak utisit, to sa darilo len jednemu strasne skaredemu chlapovi z vedlajsej izby. Ked ho v tom okne moj uvrestany spolubyvajuci zbadal, stichol ako osika 😀 😀 A ten chlap nemusel ku nam chodit na izbu, stacilo sa mu prechadzat po chodbe a nakuknut ku nam 😀

maca_p
autor
19. dec 2012

@stardust odpadneeem 😀 😀 😀 zlaty ujo

stardust
19. dec 2012

@maca_p jeden z mala pripadov, kedy je nesmierne skaredy vyzor vyhodou 😀 😀

maznacik007
19. dec 2012

no ja som absolvovala viacero hospitalizacii v izbe s presklennenymi oknami teda s detmi ja ako doprovod... mne vadilo skor to ze to bolo dost pocut medzi tymi izbami a moj dost plakaval ...na infuzkach a na snimacoch bol isty cas no katastrofa rusili sme vsetkych...
ked som zas bola s malou na chire ... tiez presklenene a vedla nas bola tiez mama s dievcatkom ... a mala cosi s ruckami oboma a tam jej s tym nieco robili a chudatko tak vyslovene vrieskala od bolesti.... a my sme ich zasa rusili tym ze nas chodili kazdu polhodinu kontrolovat celu noc teda rozsvietili .... a tak...

mirkave
19. máj 2013

Tie skla-to mi az tak nevadilo. aj ked prijemne mi to tiez moc nebolo.co ma totalne dostalo,tak to,ze mali plno a neusla sa mne a dalsej mamicke ako doprovod postel.celucicku noc sme sa krutili na starych komunistickych nepohodlnych vrzgajucich kreslach s vylozenymi nohami na stolicke.boli sme na izbe,kde mali byt deticky bez dozoru,hned vedla ambulancie,ci ako to mam nazvat-sesterna?za celu noc som zavrela oci na pol hodinu,dolamana som bola cela....... A to mi bolo povedane,ze ako dojciaca matka mam samozrejme prednostne pravo na postel.dovolte sa mi zasmiat "ha-ha-ha" .synovi hrozila akutna operacia,myslienkami som bola mimo,nehadala som sa tam s nikym za postel.zajtra ideme zas na kramare,ale bez postele tam neostanem........

lenqua_12325
28. sep 2018

V Žiline to tak majú no nič príjemné, plus medzi izbami v strede je stolík kde majú tie deti jesť, super na prenosy bacilov, a súkromie 0. Plus svetlo riešené hrozne, buď obe izby zasvietené alebo obe zhasnute.