Nemôžeme sa zbaviť kurieho oka

dzjanetta
28. sep 2015

Ahojte mamičky...dcérka ma na nozicke (päte).. uz kadečo skúšame, ale stále tam sú, al už menej...máme Kolodium forte, ak niekto pozná..aj pinzetou sklbeme..nechcem ist k lekárovi, zatiaľ..ak viete o niečom inom..účinnejšom..budem vďačná..;)

eeffka
28. sep 2015

@dzjanetta ja som skusala babske recepty, naplasti, 3m vypalovanie a nakoniec nam za tyzden pomohlo to kolódium ale na predpis, mi to miesali na recept od koznej a samozrejme som to dcere vyoperovala manikurkami... ☹
mala som pocit ze 1 sme vypalili a 7 narastlo... nastastie je tato hruuza uz za nami, cely proces trval skoro 4m

zuzik307
28. sep 2015

@dzjanetta a je to na 100% kurie oko? nemoze to byt bradavica? rozdiel ti povie kozna, pripadne pedikerka...

dzjanetta
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzjanetta
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
28. sep 2015

mne na kurie oko zaberalo kusok citronovej kory namocit do octu na par hodi a potom prilozit na kurie oko zalepit a nechat posobit...a potom len vylupnut al. odstrihnut...mali sme aj wartner...

blueprincess
28. sep 2015

mne na ruke pomohol duofilm. je lacny a davala som si ho castejsie ako podla navodu a po tyzdni som si ho vylupla. manzel mal na nohach tiez 7 kurich ok a pomohlo.

sissy27
28. sep 2015

@dzjanetta podľa toho, čo popisuješ, s najväčšou pravdepodobnosťou o kurie oká vôbec nejde, skôr bradavice...
kurie oko je len stvrdnutá koža, vzniká po zvýšenom tlaku na určité miesto na chodidle a preto sa ani inde nevyskytuje, odstraňuje ho pedikérka (dá sa to zvládnuť aj doma)
bradavica je vírusového pôvodu, objavuje sa pri oslabenej imunite prakticky kdekoľvek na tele, mechanické odstránenie je väčšinou neúčinné.... nám sa osvedčili tabletky z hlivy ustricovej
rozoznáš tak, že kurie oko je len taká akoby sklenená guľôčka pod kožou, tvrdá, bradavica má v sebe čiernu bodku (korienok)

dzjanetta
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
28. sep 2015

@dzjanetta ak by si to skusala daj pozor na miesta kde nic nie je lebo to moze "vyzrat"

gabyvt
28. sep 2015

@dzjanetta ja som mávala kurie oka, skúšala som všetky babské recepty aj náplaste, v lete to bolo lepšie v zime sa to zhoršilo, nakoniec som sa rozhodla pre chirurgické odstránenie a teraz mám pokoj.

zuzana030
28. sep 2015

@sissy27 hmm, no presne toto riešim akurát, som si myslela, že mám otlak, potom, že kurie oko a teraz som presvedčená, že mám bradavice, dala som si nato tyčinku lapis, miesta mi očerneli, ale neolupujem, už mám pekný stres okolo toho,
v lete mi pod prsty pichla suchá tráva a odvtedy sa trápim, začína ma to bolieť
tiež mám akoby pluzgier - plochu gulôčku a v strede čiernu bodku
nechápem, kde som to mohla nachytať, z čoho to môže byť? topánky nosím kvalitné, tak ozaj a bojím, aby ani deti nedostali

magdalena12
28. sep 2015

Ja som použila babský recept - priložiť tenký plátok cesnaku, prelepiť a nechať pôsobiť čo najdlhšie. Kurie oko odumrie a samo odpadne.

ikusa11
28. sep 2015

Mojej dcere pomohol cesnak na male kusky namoceny v octe (drzala som to v chladnicke) a kazdy vecer nalepit na kurie oko..fakt som neverila a fakt zmizlo 🙂

dzjanetta
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
28. sep 2015

@zuzana030 netuším, kde sa to dá nachytať, podľa mňa nejaké spoločné sprchy, aquaparky a podobne... u nás nepomohli žiadne tie vodičky, wartner a pod., to všetko len vyžralo kožu okolo, ale bradavica zostávala... potom som teda pátrala, čítala, a vybrala som si to najjednoduchšie - jedno bolo nakrájať cesnak na plátky, naložiť do octu a potom prikladať no a už spomínaná hliva ustricová... Po pár dňoch začala miznúť tá bradavica, ktorá sa objavila ako prvá a keď zmizlá tá (cca 2 týždne), tak s ňou zmizli aj tie ostatné... nič bolestivé, nič komplikované...

dzjanetta
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
28. sep 2015

@dzjanetta no kým som sa s tým nestretla, tak tiež som netušila 🙂 a dokonca ani pedikérka si nebola istá, ja som najprv tiež dcéru zobrala k pedikérke, že kurie oko... tak to chvíľu skúšala a potom narazila na tie čierne bodky, tak ma usmernila...
prelep jej to, nech sa jej tam nedostane infekcia a fakt skús tú hlivu ustricovú, lekár jediné čo ti spraví tak ťa pošle na kožné vypaľovať alebo nejakú vodičku...

something
28. sep 2015

Toto ani nemozete mysliet vazne,ze toto ma na nohe?Dusik je takmer bezbolestny a nasledne osetrovanie a bradavica do 3tyz.nie je.Ale zbavit sa tohto uz bude narocne

denanika
28. sep 2015

ahoj ja prispejem mojou skúsenostou...mala som toto po celom chodidle, na prstoch aj na iných častiach tiež som to chytila niekde na plavárni a strašne sa mi to po tej nohe roznieslo, najskôr som to natierala takým gelom z lekárne na bradavice ale nepomohol, zasušilo, prasklo ale rozširovalo sa to dalej a hlavne to čím dalej tým viac bolelo...tak som sa objednala na kožné a po telefone mi doktorka povedala že to bude zdlhavý proces, že na nohách sa to najhoršie lieči...kedže ma objednala až o dva mesiace(skor nemala termín a ráno na časenku sa mi nechcelo) hladala som na internete také domáce stáré rady ako sa toho zbaviť. Našla som liečbu sodou bicarbonou...klasická kuchynská soda...nasypavala som si do ponožky, každý den a potom večer dobre opláchnuť, boli tam dva spôsoby...bud zarobiť sodu s troškou vody na takú kašičku a natreť tým postihnuté miesto a prelepiť alebo nasypať suchú sodu do ponožky tak aby nám to zasahovalo postihnuté miesto...nekecám ja som za dva týždne nemala ani stopu po niakych bradaviciach ani doktorka neverila ked som rušila termín...pomohlo mi to, neštípe to nieje to škodlivé a výsledok super.

dzjanetta
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denanika
28. sep 2015

@denanika mala som to presne také ako na foto ale viac som ich mala

dzjanetta
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minka80
28. sep 2015

Mne aj moji detom pomohla bananova supka. Na noc dat na postihnute miesto. Prelepit aby to nesklzloa my sme dali aj ponozku,lebo supa ocierne a zafarbila mi plachtu.Toto som opakovala cca 5 az 7 dni a same odpadlo.

katka1981
28. sep 2015

@dzjanetta, skusali ste lastovicnik? Ja som mala kurie oko na pate ako mala, otec mi to vzdy pemzu drapal dole, nakoniec mi to chirirgicka vyrezala. Na to aky som posero, si pamatam len vpich injekcie ale super, ani jazva, nic, ani traumu nemam, urcite by som do toho sla ak vam nic nepomoze. A ako dlho to mate? Ja by som s tym urcite sla k dr., mne hned kadeco prichadza na rozum, ze co to moze byt. Vyzera to strasne.