Ako sa zbaví dcérka kurieho oka?

Zodpovedané
14. apr 2020

Dobrý deň,

dcérka má na päte kurie oko. Nebolí ju. Keď chodí, tak jej to potierame takou tekutinou z lekárne. V tejto dobe nechcem ísť na kožné, keďže vypaľovanie je bolestivé.

Čím to môžeme ešte zlikvidovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

taký babský recept je dobre nožičku vymočiť vo vode (teplej) a potom také rozmočené kurie oko odstrihnúť/ vylupnúť so sterilnou čepielkou Potom dobre vydezinfikovať a prelepiť .

Aj tekutina z lekárne pôsobí podobne - zmäkčuje kožu a tým by malo dôjsť k odlupnutiu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas