Neočkovanci

kukuricka1
16. júl 2017

Citala som o neziaducich ucinkoch ockovania ale z opacnej strany by ma zaujimalo, ci a ake ochorenia prekonali neockovane deti..Pripadne ako ste to zvladli.Stalo sa niekomu, ze dieta chytilo nejaku z chorob proti ktorym by malo byt povinne ockovane? Dakujem

pebu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zarica
16. júl 2017

Zatial vsetko ok... skoro 4r a 5mes... choroby len tie klasiky ale malicko. My mame skoro celu skolku neocko a dochadzku super 🙂 ale snazime sa imunitu budovat

fialka77
16. júl 2017

u nás dcéra neockovaná, do svojich 15 rokov 2xatb, raz koli sarlachu, raz koli zápalu stredného ucha, ked uz homeopatia nezabrala. inak vsetky choroby zvládla velmi dobre. je bez alergií, ekzémov.

deti95060810
16. júl 2017

bez očkovanie - resp. ďalšie očkovanie sme odmietli kvôli následkom očkovania....dieťa 7 rokov, zatiaľ OK....
V novembri sme sa ocitli v jednej miestnosti - v čakárni u lekára s paciemtom čo malo ovčie kiahne...naše dieťa nedostalo nič, ja pásový opar....Ja som musela navštíviť lekára a brať lieky...

katka2602
16. júl 2017

Dcéra ma 4 roky a 5 mesiacov. Ešte nebola ani raz na ATB. Prekonala bežné prechladnutie, sopliky čo doniesla so škôlky.

vroni
17. júl 2017

Dcera prekonala ovcie kiahne a mala dvakrat ATB (zapal pluc a zapalmocovych ciest), 11 rokov, ma len zakladnu hexu, posledne ockovanie v roku a pol.
Syn prekonal ovcie kiahne, zatial ziadne ATB, 3 roky 8 mesiacov, neockovany.

evittam
17. júl 2017

Syn ma zakladne ockovania, dcerka vobec. Syn bol naposledy chory ked mal pol roka a potom doniesol kiahne az zo skoly ked mal 7 a to mal dost prilezitosti ich dostat. Dcerka neockovana, este chora vobec nebola az na tie kiahne -1.5roka. Obaja perfektny priebeh, bez teplot, komplikacii. Syn bol v skole do 10dni od vysypu, dcerka bola v poriadku do 8dni.
Môj názor-ockovaci status nemá nic spolocne s imunitou.