Nepokojné bábätko

25. jan 2023

Zeny prosim vas poradte mi som zufala.fakt neviem co mam robit,mam doma presne 3 mesačne babatko ktore uz 3den pri kojeni mrnci skruca sa zobere prsník do pusy potiahne, vyberie prsnik z ust začne plakat revat ruky do pusy 😩😩😩😩 skúšala som aj flasu a umelé kezde asi mam menej mlieka a to robi to iste nechce flasu malo co potaha max 50ml vypije v klude, ja neviem uz ci mam krizu laktacnu alebo co ale poradte mi prosim vas

anavixy
25. jan 2023

Presne na taketo pripady su laktacne poradkyne/konzultantky. Cim skor. 🍀

pukina
25. jan 2023

trpezlivost a babo vela prikladat, krmit v polospanku hned po zobudeni, je to 3mesacny rastovy spurt ktory je spojeny so znizenym tokom mliecka.. potrva to len par dni, ak chces zachovat kojenie umele mu nedavaj. my sme si tym presli pred par dnami a uz sa to vracia do normalu

tiika
25. jan 2023

Obrátila by som sa na laktacnu poradkyňu. Fajn informácie nájdeš i na stránke mamila.sk. Príčin môže byt viacero, ale ak nedavas UM, dojcis na požiadanie, tak stále máš dostatok mlieka pre maličké. Problém môže byt tok, buď príliš silný alebo slabý.Keď poklesne hladina hormónov, telo prestane robiť akoby nadprodukciu. Počas jedného dojčenia vystriedaj prsníky, kľudne i viackrát, skús uchopiť prsnik medzi palec zhora a ostatne prsty zdola (akoby C) a pomaly stláčať. Toto mne pomohlo a ešte kojenie na rukách a chodenie (ale to už je náročné, môže byt pre babo i návykové).

autor
25. jan 2023

@pukina Ďakujem no som z toho hotova a ako pisete tak v polospanku rychlo si ju prilozim tak vklude vypije ale ked je prebudena to bez sance nakojit co stvara a tie oci vypucene na mna😂

autor
25. jan 2023

Ďakujem mlieka mam podla mna dost len neviem co sa stále nervaci uz to trva 3 deň, zrejme ten tok mlieka je slabsi