Neprestávajúci kašeľ po prekonaní Covidu

wind123
28. nov 2021

Ahojte, prosim Vas skuste mi poradit. Cela rodina sme cca 3 tt az mesiac po covide. Nemali sme tazky priebeh, nadcha a syn (6 rokov) aj teploty, ale vsetko ako bezne prechladnutie. Chvilu bolo vsetko ok, len po takom tyzdni som ja a syn zacali kaslat ( pocas covidu som ja nekaslala a syn sem tam). Je to drazdivy ale vlhky kasel v zachvatoch, kaslem pokial nevykaslem hlien, cez den aj v noci. To iste aj syn, u neho neviem ci ma hlien ale teda kasle rovnako ako ja. Skusala som uz na sebe solmucol, aspecton, kalobu, sinupret, zodac (postupne, nie spolu🙂)...a nic s nejakym velkym ucinkomn. Nemate s tym skusenost tie ktore covid prekonali? Co Vam pomohlo na takyto kasel u Vas a u deti? Ako chapem ze dyhaci trakt sa moze cistit ale tri tyzdne mi uz pride ako sakra dlhe upratovanie a uz ma to unavuje.Dakujem.

tom_i
28. nov 2021

📌

dominikasvince
28. nov 2021

@wind123 nám s mužom pomohol hedelix, ja som ho brala z toho dôvodu ze som tehotná a rovno som ho dala brat aj mužovi. Po 2 týždňoch nám už nič nie je a to tiež skúšal aj solmucol aj všelijaké iné možné sirupy. Tiež sme mali záchvaty kašľa. Mala som pocit ze skončíme na plucnom obidvaja 🙈

wind123
autor
28. nov 2021

@dominikasvince dakujem za typ😉 Hedelix som este neskusala...tak skocim do lekarne a zacneme sa nalievat...dufam ze to skoro prestane... lebo so synom uz ako tuberaci vyzerame medzi ludmi😟

hruska91
28. nov 2021

A počas liečby ste niečo na kašeľ brali? Nejaké tabletky atb alebo iné? Manželovi pomohol erdomed, ale bral k tomu aj lieky od lekárky na predpis

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wind123
autor
28. nov 2021

@hruska91 nie, nebrali sme nic, syn akurat nurofen na teplotu.Nebolo treba, ja som nekaslala vobec a syn sem tam, lekari nam nic nedali, ten kasel prisiel az teraz po prekonani s odstupom tyzden, dva...akurat pediatricka mi povedala ze ked tak antihistaminikum mam dat, ale zas som po podani zodacu ziaden zazrak nevidela, trochu sa to stlmilo ale neprestalo a pokracoval ten kasel zas...a zas dlhodobo so zodacom syn v skole a ja v praci je tazke fungovat😏,..ale ako hovorim ani velmi nepomohol...potrebovala by som nieco co to zastavi, mozno aj tu tvorbu hlienu, kedze asi ten hlien drazdi na kasel a sliznice su op covude viac reaktivne....erdomed som tiez neskusala,ale tak mozem vyskusat...len uz si s tymi liecivami fakt pripadam jak pokusny potkan a to kazdemu dam sancu niekolko dni...

wind123
autor
28. nov 2021

@viestta zial po skusenosti s "telemedicinou" som po skusenosti s covidom s lekarmi asi nachvilu skoncila...a to som zdravotnicky racovnik...ani jeden z nas to nemal v dolnych dychacich cestach...ja som bola na rtg, aktivne a sama som si ho vybavila...vsetko je v poriadku, pluca aj dutiny ciste... len ten kasel je ma figu

wind123
autor
23. dec 2021

@dominikasvince sice neskor, ale dodatocne naozaj dakujem za typ, po dvoch dnoch brania Hedelixu sme prestali kaslat ja aj syn, skoda ze som ho nepouzila hned, takze len suhlasim Hedelix je na zachvatovy kadel po covide božííí😀

sisa5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikasvince
23. dec 2021

@wind123 ja som ho dostala na angínu v septembri lebo som tehotná a dokopy žiadne lieky nemôžem a keď nás navštívil covid hneď som nám ho naordinovala 😀odteraz už len hedelix kupujem