Nerobte z vašich potomkov kripľov

malena
6. apr 2008

Článok s takýmto názvom som si prečítala v jednom známom časopise...Hned som si spomenula na niektoré svoje kamarátky, dobré a starostlivé matky, len to občas s tou staroslivosťou a horlivosťou trocha preháňajú...
- prílišné "babušenie",
- umývanie rúk každých 5 minút, a nedajbože dotknúť sa nejakého psíka,
- zašpiniť sa, veď máme na sebe značkové, drahé oblečenie,
- atd
Jedna moja kamarátka je priam vzorec úzkostlivosti , ked ku nám príde s jej malým, a ten sa dotkne nášho psa, dostáva pomaly hysterický záchvat, ked sa dotkne novín, hned mu beží umyť ruky, nesmie kričať, lebo sa spotí a potom ochorie. No a bohužial jej takmer 2-ročný syn je chory /bežné choroby/ pomerne často, spýtala som sa jej, či jej už napadlo, že to môže byť aj jej prehnanou hygienou, a celkovo, že ho asi zháklivela. Priznala sa, že už nad tým rozmýšlala....

Autor, mimochodom je to chlap, nás okrem iného vyzýva: " Drahé matky, staré mamy a prababky, nerobte zo svojich potomkov kriplov! Neobliekajte im "pre istototu" o jednou vrstvu viac,...nezakazujte im skákať do kaluží, ....nepchajte do nich neustále nejaké lahôdky /budú tučné/,...
....atd /skrátila som to/
Jednoducho ako nevychovať z detí padavky 😉 ....ja som bol zocelený neopatrnosťou, on bol zdevastovaný opatrnosťou.
Ako ste na tom vy, drahé matky?

vanila
16. apr 2008

baby dakujem. maly nema teplotu ani neberie atb tak budeme chodit von nadalej. 😉 dakujem este raz 😉

milhaus
16. apr 2008

aspon tie tri dni treba byt doma, potom sa to už da v pohode

xxmargaretka
16. apr 2008

ahoj..
s obliekanim to netreba prehanat no ked je dieta ako lad co anna zvecsa je tak ju nemozem neobliect,ale zasa nie 10vrstiev..
co sa jedla tyka ked si od nas ukradne daco nezdrave tak sa nezabijem,ale aby som jej to dala na obed to tiez nie..mlieko kupujem bio bo sa mi nepaci ten hlinik ci ako sa tomu vravi v klasickych krabicjach a domace prave nadojene jej nemam odkial dat..ovocie a zeleninu bez ohladu na to ci je to,alebo nieje alergen jedla uz minulu sezonu zaradom a nastastie jej chuti aj tuto..pije kedy ona chce pretoze bud ma na dosah pohar,alebo flasku..jedlo si pita uz sama takze to tiez nestrazim,ze kedy a co jedla..
von ide cista no domov dojde ako svinka-vyvala sa v piesku,kamienkoch atd..
nedavno sme na ihrisku stretli nasu dr a ta jej takej pekne ufulanej dala do ruky jablcko takze tak a ani ja nerobim vedu s toho ked daco vonku je,ze nema prave ruky umyte..
na nocnik som ju cca do roka nedostala bo strasne plakala no jedneho dna sama ukazala a isla sice este davam plienku no uz je vecinu dna sucha(ked su u nas stary rodicia tak nema cas tak vtedy sa stane,ze si cvrkne)a po noci tiez takze koncom maja planujem odstranit plienky snad to pojde hladko..
atb brala uz ako malicka bo mala nepriechodny ocny kanalik a dr do nej(ocka)pchali cca 3mes kadejake kvapky aj atd..
chora bola mozno 3krat a aj to bolo vzdy spojene zo zubkami..ked jej isli predne tak mala vysoke teploty,pri stolickach za par dni vserky mala chytene priedusky a teraz pri ocakoch tiez vsetky naraz zapalene hlasivky..
zvieratka mam rada a niesom proti aby si pohladkala,ale majitel musi strazit bo nerada by som keby ju dajaky hafan kusol..

malena
autor
12. aug 2008

chodievajú vaše dietky bosé?

Moja málá je taká amazonka, naučila som ju chodiť na boso, ale len na dvore, alebo napr. u kamarátky na chate, pri kúpaní a tak. A nevadia jej ani kamene, /ale pozor žiadne ostré skaliská /, teraz v lete ju nechávám behať aj nahú, zašpiniť sa, vyválať v kaluži, atd. ....
Ked stretnem niektoré kamarátky, s maličkými detičkami,... pekné oblečené,načančané, botičky,všetko tip-top, a len ochkajú a jajkajú: ako je tá moja malá divožienka bosá, nahá, ako už vylezie na stôl, na lavičku,...že má otlčené kolienka. Poviem len: ved nie je z marcipánu,... 😉

Myslím, že príliš úzkostlivou výchovou budú z tých detí také padavky nie?

malena
autor
12. aug 2008

boli sme na dovolenke, kde bolo kamienkové pobrežie, my s malou sme po nom chodili a priam sme /ona opakovala/ zavrtavali nohy do tých kamienkov, a bolo to super príjemné, vynikajúca masáž na chodidlá 😵

zuzu13
13. aug 2008

malena s kalužami je to u nás priam nutnosť...malá po kalužiach lieta ako šarkan, ja sa na nej smejem a okoloidúci sa na mňa pozerajú ako na d....ale vie, že to môže robiť až cestou z vychádzky 😀 ...a čo sa lezenia týka, tak vylezie všade kde sa dá... 😀

sasenka
13. aug 2008

no super tema, ja mam heslo" nevieš z čoho sa popravíš" 😀 😀 😀 Na deti davam pozor, aby si neublížili, ale inak ich nechávam, nech sa rozvíjajú. Že sa zašpinia mi vadí iba málokedy, ked sme mimo domova, ale inak prezlečiem a čo? Aj na výlety beriem náhradné oblečko, keby sa moc zašpinili, obliali, maly sa precikal a pod.

Pri malej som bola úzkostlivejšia, aj na oblečenie, aj na jedlo, správanie...ale už ma to prešlo.

Mama kamošky, čo sa tak "boja" o deti a pritom su hoeršie, 3x chorejšie ako tie moje. Ofúkne ich a už soplia, davajú pozor na stravu a maju stale dake alergie, nekakajú poriadne

danu
13. aug 2008

Ellu nechavam nech skusa co vie. Snazi sa vyliezat, preliezat vseto chytat, stahovat, pchat do pusinky hocico. Zaspini sa za 1 hodinu ale myslim si ze rpeco ju nenechat mam sice prve dieta ale nie som uzkostliva samozrejme davam pozor a nenechavam ju jest zo zeme ale tiez jej trochu objavovania nezaskodi. Stretla som raz maminku a to bola "hroza". Mala spadla na zem normalne si sadla potom sa sama postavila a maminka hned vytiahla vlhcene utierky a zacala jej utierat rucicky s komentarom preboha ved zem je spinava to nemozes musis davat pozor atd 😖 tak to snad nie.

Lieky snazim sa jej nedavat hned pri zakaslani lieky alebo cipky. Teplotu ak ma (co bolo za 1 rok asi 2x) dam cipok jedine ak ma nad 39 stupnov inak nie .

trixi
13. aug 2008

Kaluze - maly zacina chodit a ked zazrie mlaku smeruje rovno k nej. Asi to ma po mne. Ja mam rada kaluze aj teraz a ked mozem tak s radostou do nej skocim 😀 . Asi som trosku uletena 😀 .

martina46
13. aug 2008

no, ja sa to snazim tiez neprehanat. malu kontrolujem, ci sa nepoti. rucky mala vzdy studene, aj nozky, ale to beriem ako normal, lebo mam aj ja, aj ked sa potim. a mala sa poti velmi. ja som skor zmrzlina. tak si hovorim dokonca, ze radsej menej. vacsi strach mam, ked ma vriace rucicky ako studene.
rucky umyvam,ale iby ked uz je rozlezena a pozametala nam dlazku. nie kazdu chvilu.
hracky co padli na zem sme chvilu umyvali, teraz uz nie. iba ak na spinavu zem vonku a podobne.
zvieratka zatial nehladkala, to sa tochu bojim, ale ked podastie, tak si dam tiez pozor, aby som nepadla do extremnej hygieny.
no a uz kadeco olizuje.... napadne ma, kde vsade sa ten oblizovany predmet povaloval, ale skor sa na tom zabavame aj s manzelom, ze nad takymi vecami sme v zivote nerozmyslali 😀
minulee nam olizala kolecko na stolicke, ktore bolo strasne zaprasene, manzel bol z toho na nervy, ale iba chvilu, tak sme sa zas pobavili moznymi dosledkami, ostatne kolecka som preventivne utrela a bolo 😉
mala este nemala ani sopliky.
ako sme prisli s porodnice, postupne sme spalnu ochladzovali, az sme skonicli na vypnutom kureni (v zime) a mikro vetrani. malu som dobre ozakryvala a dychala studeny vzduch.

gretocka
13. aug 2008

Baby ja zatial deti este nemam a mozno ma uplne zotriete, ale ja som rozhodnuta niektore veci robit trochu inak ako tu pisete...
otuzovanie a normalna strava s tym suhlasim... to sa snazime uplatnovat aj my ako dospelaci na seba. Takisto mi nebude vadit, ked sa vonku deti zaspinia, ved prezlecieme, operieme...
Ale co sa tyka oblizovania veci povalujucich sa kade-tade, jedenia veci zo zeme a bozkavania zvieratiek - to je na mna trochu moc. Viem ze stopercentne neustriehnem, aby moje deti toto nikdy nerobili, ale minimalne ich budem na to upozornovat skor nez to budu schopne chapat.
A takisto nemozete tvrdit, ze vsetky deti, ktorym rodicia branili jest hlinu a podobne su chori kripli.
Moja svokricka ma tri deti a ani jedno z nich nie je často chore napriek tomu, ze ked som k nim prisla prvy krat pulila som oci nad velkou hygienou.
A zas moj tatinko spomina na nejaku detsku lekarku, ktora si kupila pre miminko specialny sterilizator a vsetko co malo prist do kontaktu s babatkom sterilizovala vratane vzduchu. A to dietatko vyrastlo fakt na kriplika.
A ja som napr. dostala zapal pluc prave s vdychnutej srsti zvierata a to ma maminka nejak v bavlnke nedrzala.
Takze vsetko s mierou a kazda mama robi co uzna za vhodne.
Tak nech mate deticky zdrave.

sasenka
13. aug 2008

no zvierata bozkávať a chytať, špeciálne mačky a vráky, to by som tiež opatrne, bohvie čo to prenáša. Akože nie take, ked ma niekto doma čisté v byte, ale vonku na dvore a na ulici, to som tiež na nervy. Dcerka sa zvierat dosť bojí, to nikdy nechytala, a malý by sa dal aj po nose oblízať, jemu je to jedno.

U nas do parku chodia psíčkari venčiť psa, tak to tiež tam nedovolim, aby pozberal a jedol po zemi - nejake psie cikance a kakance to teda zdraviu neprospieva.

Ale som take myslela, že napr. boli sme na výlete a v detskom kútiku bolo sice vyvetrané, ale nie nejako zima. Naš maly sa hral v teplakoch a kratkych rukávaoch - kamoškin malý v šuštiakovej súprave.
V bazene naš plaval v koliesku sám, kopal si - oni ho posadili do takeho toho člnka, čo len nožky dolu visia, a po chvili jasne že drkotal zubami.
Našho sme nechali, nech si vylieza na šmýkačku sam - oni mu stale behali za zadkom, híkali a brali ho odtial, aby nespadol. Naš sa sice zosypal z 1. schodíka, ale bola tam taka žinenka pod tým.
Naš v jedálni jedol všetko čo bolo (a varili výborne) - ona neustále lamentovala, že toto by nemal/hento by nemal/ že doma take neje/ a že mu radšej da jedlo z flašky (podla mna fúúúj, smrdí to jak psie konzervy). Naš nemal z jedla žiadne problemy, lebo aj doma sa starvuje normálne ( naše varené jedlo, len nedosolene, neokorenené) - ich mal hned zápchu.
Študovala tam každú potničku, či to nema alergickú reakciu alebo nebodaj nejakú smrtelnú chorobu.

Na jednej stane sa čuduje, aky je naš maly obratný a ako už toto-hento vie, na 2. strane nam povedalala, že sme asi na tabletkách, že ho necháme robiť čo chce (no nie je to celkom pravda, nemože robiť všetko čo chce, len tak aby si neublížil).

luciar79
13. aug 2008

Deti treba nechať skúšať lebo len na chybách sa učiach....samozrejme pod dozorom. raz išiel v telke krásny seriál o vývoji detí ako sa postupne učia loziť ako dokážu odhadnút veľkosť jamy, ktorú ešte prekročia a ktorú už nie. Vedia odhadnúť kopec ktorý zvládnu a pri ktorom sa radši chytia mamy za rúčku.Deti toho vedia viac než si myslíme, treba ich nechať rásť.

My sme vyrastali vonku na ulici, na obed sme chodievali k rómskym susedom, neboli sme chorí a ani sme si nič nezlomili.
Prvá dcéra mi vyrastala s vlčiakom v byte, tiež som chcela, aby ju bývalý muž niekam dal, ale mal ju skorej než mňa tak vyhral pes. Keď sa malá naučila loziť vždy jej vliezla do pelechu, poťahala za chlpy a odliezla preč. Malá nebola chorá pokiaľ nešla do škôlky aj to len také anginy a tak. žiadne alergie nemáme.

Uzkostlivá čistnotnosť podľa mňa môže akorát zvýšiť náchylnost na choroby.

malena
autor
13. aug 2008

- na dovolenke som asi na 3.den zistila, že nemám žiadny liek, lekárničku,...a to som si povedala, že by som asi nejakú mala mať,...ale našťastie som potrebovala iba leukoplasť, lebo som mala otlak na nohe
- v tomto som po našej mame, my sme doma nemali žiadne lieky, nám akosi nič nikdy nebolo, len občas otca bolela hlava /po opici 😀 / a tak mama išla vypožičať k susedom nejaký paralen, či niečo podobné

"Človek si tým, že sa vymanil z prírody, uplietol na seba bič. Za túto vymoženosť platí daň v podobe rôznych civilizačných neduhov" Aké sú to vydíme všade okolo nás.

Inak, v niečom úzkostlivá som: začínam sa strašne báť jazdy autom, už večer pred cestou mi je špatne od žalúdka, ...v aute som napätá a mám stále pocit, že sa na nás rúti každý kamión,...hnevajú ma šoféri, čo myšičkujú, jazdia prirýchlo a riskantne. Som z toho jednoducho na nervy, a tak radšej jazdím vlakom, či autobusom ked sa dá. Dokonca aj na dovolenku sme išli vlak - autobus, boli sme ako taký malý cvičený cirkus, ale neva, bola celkom zábava 😀
Máte aj vy niektorá taký strach ?

sasenka
13. aug 2008

ja mam tiež z jazdy autom, odkedy sme sa vybúrali a všetci 4 v aute, malý mal necelé 4 mesiace. Z protiidúceho auto odletela časť nákladu - doska ( a on si to ani nevšimol a valil dalej!!!) a nam to vletelo do predného skla. Škoda na aute za 120 000,- ale nam sa našťastie okrem šoku nič nestalo. Odvtedy mam zly pocit, ale jazdíme dalej, to sa može stať komukolvek a kedykolvek, aj vlakové a aautobusové havírie sú, nebudem predsa preto len doma sedieť.
No a napr. včera šla mala so starkími na dovolenku, tak som cele rano trpla, kedy zavolajú, že su OK. To sa tiež bojím... ale to tak priroduene asi každá mama o svoje dieťa.

erikasadek
13. aug 2008

Ja sa tiez pripajam , ja som sa donedavna vobec nebala ist autom , ale odkedy sme mali havarku dvakrat, po prvykrat v den mojej svadby a druha o 2 tyzdne neskor, ta uz bola horsia, tak neviem co sa my stalo, ale uz nedokazem ani sama soferovat mam panicky strach len nastartovat auto, neviem ci to niekedy zmizne dufam , ze ano.

mimakro
13. aug 2008

Myslím, že umyť si ruky po príchode z vonku a pred jedlom je normálne. Takisto po použití WC. Tiež je pre mňa normálne raz za deň sa osprchovať. Aj deti kúpem každý deň. Beztak ma moja svokra kritizuje za prehanú hygienu. Vraj budú deti náchylné na ochorenia. Doteraz sa jej to nepotvrdilo. Pri ich objaviteľských pokusoch ich neobmedzujem a nikdy som to ani nerobila. Keď spadli, neutekala som k nim, aby som ich dvíhala zo zeme. Museli vstať samé. Teraz, keď sa potknú a spadnú, len si oprášia kolená a idú ďalej. Hanka sa nebojí sama spustiť zo šmykľavky, ani na ňu sama vyliezť. V tomto si občas pripadám až príliš ľahostajná. Ale vždy som nablízku, že čo ak... Deti bežńe chytajú psov a mačky (bývame na dedine) a mňa panika nechytá. 😀

erikasadek
13. aug 2008

zakladna hygiena je najlepsia preventiva voci urcitym prenosnym a chorobam to nas ucili aj v skole, a vsade sa to stale pripomina , len ludia akosi zabudaju na zakladne pravidla.
treba nechat deti zit volne dychat a zaroven su aj hranice pripustnosti.

bobulka34
14. aug 2008

ahojte, rada by som reagovala. Ja som mozno ta opacnejsia strana. Mala som nedonosenu dcerku. Momentalne je v pohode, klop klop. Zo zaciatku som ju hrozne babusila, vyse pol roka som nebola v hypermarkete s nou, mlieko som nemala takze sme hladali to idealne, hoci penazi moc nie je. Nenavidela som kazdeho choreho cloveka v jej blizkosti. A zavedenie stravy bola tiez cela veda. Teraz ma rok , papa nadherne a vcera ked som s nou cupitala bosou po trave a jej sa to pacilo, potom okusila kusok kvietku, tak som si povedala, ze je na case trosku ju zoznamovat s bacilmi a prirodou. Ze naozaj uz musi skoncitto prevaranie vody a tak. Proste vsetko s mierou. Len naozaj pozor budem davat na kontak s mackami a aby este nejaky cas nejedla v pieskovisku piesok a este aj pockam s cokoladou a kravskym mliekom.

bobulka34
14. aug 2008

a este je pravdou, ze niekedy bolo aj ovzdusie ine , aj to co deti papali

mimakro
14. aug 2008

erikasadek, je to tak ako so všetkým ostatným. Nájsť tú zdravú strednú cestu. 😉

erikasadek
14. aug 2008

tak tak ten zdravy stred, prevaranie vody nevidim dovod pokial mas kojenecku vodu, alebo vodu z kanvice, to prevaranie vody existuje snad len na slovensku.
😉
ja som tiez nechodila s malym do 3 mesiacov do supermarketu, tak ci tak nie je to prehnane kazda lekarka to len doporucuje vyhybat sa miestam s malymi , kde mozu prist do styku s mnohymi chorobami.

sirinka
14. aug 2008

ja som vodu prevarala do 11 mesiacov a aj som jej varila iba z dojcenskej vody. sami vyrobcovia dojcenskej vody odporucaju varom odstranit oxid uhlicity a asi vedia preco... 😉
zo zvieratkami prichadza do styku od vnutromaternicoveho vyvinu, kedze mame macku a dovolim jej hrat sa z akymkolvek zvieratkom, pokial poznam jeho pana. nahodne potulujuce sa zvery po ulici nechytam ani ja...
u nas na zahrade moze ochutnat co len chce, mimo sa snazim davat pozor aby si nic nedavala do ust, ovsem, nie vzdy sa to podari 🙄
vela chodime bosy, otuzujeme, prikrmy zavadzame opatrne....a vela lasky.... 😵

mimakro
14. aug 2008

A nedá mi ako mikrobiológovi nespomenúť tú nútenú dezinfekciu toalety, kúpeľne, podlahy. Až ma nadvihuje, keď vidím tie pohybujúce sa a svetielkujúce baktérie prezentované ako zákerní pôvodcovia ochorení. Ale to tam už nespomínajú, že ide o saprofyty(baktérie bežne sa vyskytujúce v prírode) a iba mizivé percento z nich dokáže vyvolať ochorenie a aj to u vnímavého človeka. V bežnej domácnosti dezinfekcia vôbec nie je nutná. Iba ak po nejakej črevnej viróze (črevných ochorení spôsobených baktériami je pomenej). Už neviem v ktorom časopise som videla reklamu na dezinfekčné mydlo a vraj je potrebné umývať s ním ruky naším deťom. Veď to je choré. Pravdou však je, že je jednoduchšie nejakou chémiou pounývať naše deti ako ich učiť k správnym stravovacím návykom, otužovaniu a pohybu. Normálne nechápem, ako sme my v detstve mohli bez všetkej tej dezinfekcie existovať. 😉

sasenka
14. aug 2008

vodu používam normálnu z kohútika a preváram ešte stále. Kedysi som čítala taký rozbor kojeneckej vody Lucka a mala horšie zloženie ako ta z kohútika 😕

bubba
14. aug 2008

cudujem sa ze na "supermamickovskom"fore kde si clovek nemoze ani prdut o tom co a ako v skutocnosti dava svojim detom si niekto odvazni dovoli otvorit takuto temu 😀 a dalsi odvazlivci ho v tom podporuju 😀 😀 .tak vitam aj seba.
obliekanie:tak akurat neustala kontrola ci sa nepoti na krku vzadu
cistota:dovolim chytat vsetky zvierata okrem maciek(nebite ma je to moja vec)ale povolim ked si zacne sama uvedomovat zaklady hygieny.
pocasie:chodime von za absolutne kazdeho pocasia.ci pali slnko,mrzne,prsi leje,snezi....samozrejme ze ked prsi neobideme ziadnu kaluz
ruky umyvame veeeelmi casto nakolko este dava podvedome do ust.cize hned ako prideme zvonku ,z obchodu obzvlast,ci chytame zvieratka alebo nechytame,proste ruky a zuby u nas musia byt total ciste...
oblecenie:ak sa nezaspini a nespoti nosi aj tyzden to iste 😀 podla mna je to zdravsie ako prasok ci avivaz..
vitaminy:ovocie zelenina pokial netreba nepodavam ziadne doplnkove vit.podavali sme iba zelezo a raz mala soplik(zo zubov)a dr kazala davat vit.C a ja som jej zacala davat pomaranc(mala 8 mesiacov)doktorke som to samozrejme povedala a nemala nic proti..
lucku ani mineralky ani sirupy mi absolutne nevypije tak ma ani nezaujima co je na etikete napisane..
sladkosti: podavame minimalne radsej sa "pasieme"na malinach v zahrade alebo stale je podstrkujem ovocie alebo co...ale denne dostane malickost(vacsinou coko lebo ja cukriky a lizatka uplne vyradujem z repertoara sladkosti pre malu)a samozrejme ze ked bude vasia bude si moct sama regulovat potrebu a chut na sladke nech si da co chce a co jej chuti.zatial je mala tak kym mozem,tak pomozem 😀
kupelna:wc ko kazdy den cistim pre istotu,serbel tiez,vana raz za tri dni(mala ma svoju podlozku,kt.pouziva len ona nikto iny takisot svoje vlastne uteraky a jemny sprchac kt.vacsinou ani nepouzivam tak raz za tri dni inak len cistou vodou umyvame)
hmmmmmmmmm,verejne pieskoviska by som vsetky zavrela,ale ked uz tam ideme koli detom no co ju tam neupustim????stale mam pri sebe flasu s vodou(na ruky)hyg.vlhcene utierky...
bavi vas to?no dobre tak ja uz koncim 😀

erikasadek
14. aug 2008

bubba ty si sa rozpisala, teda neviem aka je lucka, normalne detske vody vo svete pre deti su pod prisnou kontrolou takze netreba prevarat, ja som pouzivala evian ako kazdy vo francuzku a teraz len vodu cez filtracnu kanvicu voda je makka tym podom aj chutnejsia.
tie uterky pouzivam aj ja ked sme von, pokial si neumyje ruky tak sme si isty ze za par dni ma gastro a tomu sa da predsa predist.
mas pravdu cim viac sa pouzivaju prostriedky voci bakteriam, tak si telo odvyka byt s vstyku snimi a straca imunitu,, takze ako sme hovorili predtym ta zlata stredna cesta vsetko s rozumom

bubba
14. aug 2008

evina je vyborna 😀 😀 tu si kupujem aj ja 😀 😀 ale mala mi to nechce ta co ju zabijem?na lucku som reagovala,bo hore vyssie boli prispevky sponinajuce tuto vodu

no rozpisala....dik ze si si to precitala 😀 aspon jedna 😀 😀

sirinka
14. aug 2008

sasenka ta voda z kohutika, co si na nu videla rozbor istotne nebola zo senca...tu tato voda nie je vhodna ani pre dospelych...ak by sme mali dobru vodu, tiez by som nevyhadzovala peniaze za balenu....
bubba ako dokaze tvoja mala zistit odkial je voda, co jej ponukas na pitie??? 😕

bubba
14. aug 2008

sirinka,ked jej dam mineralku(aj nesytenu)hodi namna ksich a povie,ze kysla 😅 😅 a ako nato prisla sa uz musis opytat jej 😀 ona mi vypije fakt len vodu z vodovou a caj(doma vareny hipp nepodavam)nechce ani sirup ani dzusy ani nic co jej pripomina mlieko(mlieko vypije len z flase)ked ho vidi v pohari ju nadrapuje.... 😀 ak mi niekto da na tieto veci tipy ako ju naucit pit mleko z pohara(podotykam uz som skusala a boli sme tri dni bez mlieka 😅 )a ovocne stavy a dzusy tak budem rada...ale nepytajte sama preco 😀 mala nepije nic len pitnu vodu sama neviem 😀