Neustále zápchy u štvormesačného syna

tehulka1988
24. jún 2014

Caute baby! ja viem ze je tu milion tem na tuto konkretnu temu ale ja chcem vediet skusenosti tych, ktorych deti mali problemy s tym, ze sa nemohli vykakat aj po 4 mesiacovh a museli pouzivat rurku... tak je to u mojho synceka... uz od mala ma s tym problem, kojeila som ho 15 tyzdnov potom mi odislo mlieko.. aj ked bol kojeny tak sa sam vykakal mozno raz za 3 tyzdne, inak musela ist rurka.. a tu som davala fakt len v pripade, ked uz veeelmi plakat a tlacil a neslo to.. a pritom stolicu nemal az taku zapecenu, len troska hustejsiu... no a teraz sme presli na UM, konkretne Hipp (predtym beba ale z toho ho zapieklo, normalne tvrde gulky isli), a ja sa bojim ze budeme v tomto pokracovat... teraz uz vobec nekaka sam... ja viem, ze musim troska pockat ci mliecko nezaberie a azpotom menit, ale ja som uz zufala... kedy toto uz konecne pominie???? asi 2 tyzdne mu davam probitika BioGaja, cvicime s nozkami, masirujem brusko, davam mu nahriatu plienku na brusko a nic nam nepomaha... semtam mu dam aj cajik, feniklovy alebo rascovy...
PROSIM PORADTE MI!!!! ja uz mam seriozny strach ze toto bude trvat veeelmi dlho a strasne sa bojim, ze si na tu sprostu rurku zvykne tak, ze sa sam uz ani nevykaka.... 😢 😢 😢 😢 😢 dakujem za kazdu vasu odpoved....

ivetoy
24. jún 2014

Urcite zacni pouzivat feniklovi nie raz za cas ,ale kazdy den,lebo to je na prdenie a uvolnovanie.,Potrebuje vela tekutin,vtedy sa crievko pekne uvolnuje.
.Asi ho este neprikrmujes...,ale co by som skusila a opytaj sa na nazor pediatricky ci mu mozes dat troska na jazyk je duzina zo susenej slivky---ja som to robila takto-zobrala pucak na cesnak a pretlacila slivku,vysla mi len duzinka...ja myslim,ze ked mu das na jazyk nic sa nestane a slivka je velmi dobra na zapchy,pekne uvolnuje...Zavolaj pediatricke a opytaj sa co ti na to povie...Ja som svoju dceru kojila do roka,takze my sme zapchy nikdy nemali... 🙂

tehulka1988
autor
25. jún 2014

@ivetoy ale problem je ten, ze ak casto davam cajik, tak potom mi nechce pit mliecko... ☹ ☹ ☹ to som skusalaa ked som este plne kojila a vypil potom velmi malo... 😒

lericenkam
29. jún 2014
naolina
29. jún 2014

@tehulka1988 kamaratka davala slivkovu vzivu od HIPP- pomohlo alebo specialny setrny klistyr(zabudla som nazov), co kupila v lekarni......mojej malej sa to zlepsilo, ked uz bola vacsia a uz bolo mozne jej davat zeleninku a ovocie-uz pekne kaka 🙂 Drzim palce a prajem vela trpezlivosti

lericenkam
29. jún 2014

@tehulka1988 ahoj, ja uz mam vacsie deti, ale velmi dobre si pamatam, ze ked mal mladsi syn 6 mesiacov dala som mu broskynu a tak ho zapieklo,ze som s nim isla ku doktorke, poradila mi harmancekovy caj s cukrom, prave cukor rozhybal crievka, myslim si, ze 4 mesacne dietatko moze harmancek aj trochu cukru,vsetko dobre