Neutíchajúci kašel

iveta143
24. dec 2018

zdravim maminy, moja dcerka zacala cez den sucho kaslat a teraz vecer sa jej usta nezatvoria,co tolko kasle. Ma aj sopliky, tak som jej nasadila Solmucol, Fenistil kvapky som dala,ale stale bez prestania kasle. Mohla by som jej este dat Ventolin sirup?Neviem ci sa tieto tri veci mozu kombinovat,dakujem za radu

lindusss2016
24. dec 2018

Kombinovat sa urcite mozu, lebo nam presne toto kombo nedavno naordinovala dr

kukulienka83
24. dec 2018

Presne mi to isté dnes... Tiež som dala na noc ventolin, my ho mame na inhalovanie..neznasam tento kašeľ, chúďatka deti, ved je to úplne vyčerpávajúce

iveta143
autor
24. dec 2018

rozmyslam, ci to bude zo soplikov ten kasel, alebo ci to moze byt aj alergia nejaka? odkedy sme nastupili do skolky, prejdu magicke 2 tyzdne a je to tu opat...u dr. len pocuvam ze dychanie ciste, tak stale dokola Solmucol, Trifed,Stoptussin a neviem co este...

kukulienka83
24. dec 2018

@iveta143 poznám... Minulý rok to isté, ale vydržali sme ledva týždeň v škôlke a potom 2-3 doma... Nam to ale vždy sadlo na priedušky. Testy na alergiu v pohode imunológia tiež ôk. Záver v karte napísaný že syndróm daždivého kašľa... Už mi až žalúdok stiahne keď ho počujem zakašľať... Tento rok je to ale trosku lepšie, v škôlke sme vydržali po 2 týždne ale kolotoč, tak ci tak je v mesiaci vždy chory

steinbock
24. dec 2018

Solmucol sa ale nedava na vlhky kasel aby sa to vykaslalo?

steinbock
24. dec 2018

Práve riesim kasel si synom cez deň sem-tam a teraz v jednom kuse predtym pred spanim dostal inhalator s ecobecom a 2okv fenistilu ide ma uz vystriet od toho ako mu nemozem pomoct, ci robit

katarinazakutna
24. dec 2018

no veru i ja mám so starším samé kašľavé starosti- ja by som povedala že kašle už aspon 4 týždne - je to na nervy ked je v škole tak neviem kolko vypije tekutín- a teraz našťastie prázdniny -ale sople ešte stále- no bol u otca tri dni - tak veru neviem či tam pil - lebo sople po dvoch dnoch zvyknú prechádzať - ale je teda potrebné aspon 2 l tekutín na den. a kašeľ najprv solmukol - a po týždni ho len dusilo a dusilo - tak aspon den dutistat a teraz na kašeľ nič - ale dala som mu antibipotika - dufam že to zabere

iveta143
autor
25. dec 2018

@steinbock no neviem na aky kasel je, u nas to stale zacina soplikmi, tak hned nasadzujem solmucol,kedze je aj na horne aj na dolne dych cesty...prejde 1-2 dni, a pridruzi sa kasel, tipujem ze z tych hlienov, kedze ma stale dychanie ciste podla dr. kolkokrat k nej prideme...asi v druhy den liecby ju ide v noci roztrhnut od kaslu,niet konca...tak neviem, ci to nezacnem riesit aj na imunolergologii...a ked berie solmucol asi treti den, tak krasne zacne vykasliavat a sopliky pomaly prestavaju tiect...

kika831
25. dec 2018

@iveta143
@iveta143 a ako dlho uziva sirup a fenistil? Solmucol je dost silny, ale samozrejme, ze treba tomu dat cas. A ak to v tejto kombinacii neprejde, tak v stvrtok k lekarke, ci uz to nema mala aj na prieduskach. Ja by urcite ventolin uz nedavala.

iveta143
autor
25. dec 2018

@kika831od soboty obeda ho berie. Ale uz dnes bolo vidiet zlepsenie. A mali sme raz uz aj take obdobie ze nam ani trifed nezabral a sople neskutocne, kasel tiez a priedusky ciste.

nikita002
26. dec 2018

@iveta143 nam tiez ten trifed ked sme maly nezabral....my sme tiez taky vselijaky usopleny davam mu kvapky do nosa a sinupret na dutini ..a zacal kaslat ale nie vlhko tak mi v lekarni povedalj ze mozem dat aj sinecod je na tlmenie ale aj na vykasliavanie ....prvy krat mu davam sinecod mate s nim skusenosti zabera???

okataivana
26. dec 2018

@iveta143 solmucol je na hlieny- skus Tussin ten nam celkom zabera, syn uz ma takyto kasel 3 tyzden, a mam z toho pekne nervy.....

kukulienka83
26. dec 2018

@nikita002 sinecod sme mali už párkrát, niekedy zabral inodkedy nie... Ako kopu iných sirupov. Skóre uzdravenie

nikita002
26. dec 2018

@kukulienka83 no ved mne ho v lekarni poradili ze je dobry aj na taky aj na taky kasel....naparujeme sa ved aj ....doktorka neordinuje ale pokial nema teplotu tak.....a ucinky kedy ste videli po tomto sirupe???

kukulienka83
26. dec 2018

@nikita002 ťažko povedať

nikita002
27. dec 2018

@kukulienka83 ok ved uvidime ....

katrin69
27. dec 2018

@iveta143 Do budúcnosti, keď nebudete vedieť, či sa lieky môžu kombinovať, vždy mám po ruke internetovú stránku "www.liekinfo.sk" - kontrola interakcií. Sú tam aj letáčiky, čo bývajú v liekoch, keď sa náhodou stratia... Pred nákupom každého lieku je dobré prekontrolovať, na čo liek útočí, lebo nielen lieči...

nikita002
25. jan 2019

My kasleme niekedy sucho niekedy vlhko dala som mucoplant skorocelovy ale kasleme casto ☹ cibulovy caj som mu uvarila a cibulu do misky pod postel som dala uvidime ak neprejde tak pondelok ideme lekarke nech mu zoberie viteri