Nevadí, keď niekedy vynecháme obed?

flipinka
20. jún 2008

Je to velmi zle, ak raz za cas vynechame obed? Napr. dcerka mi rano pospi dlhsie, potom jej dam mliecko, potom dostane ovocie na desiatu az o pol dvanastej, potom ju kojim pred spanim o druhej a ked mi dlho spi poobede - aj do pol piatej niekedy nestihneme ten obed a dam uz len kasu na veceru. Ma 10 mesiacov.

tanja61
20. jún 2008

no aj ja sa niekedy nad tym zamyslam....zatial obed nevynechavam ale stane sa ze drobcovi nechuti nic co mu dam tak ho nakojim a tiez rozmyslam ci je to ok 😉

junovka
20. jún 2008

flipka, netrap sa tym....my dakedy vynechame aj obed aj olovrant 😀 😉 ....a vpohode 😎 ...zijeme a prospievame, co je vidiet aj na vahe a aj na zivosti malej 😉 🙂 😵

pipi1211
20. jún 2008

no mna toto tiez trapi lebo ked su horucavy mala mi skoro nic teple nezje jedine ked tak je rano a potom az vecer a dost ma to stve 😒

junovka
20. jún 2008

pipi, pokial prospieva a nie je zla, tak sa tym netrap 😉 🙂 ...hlavne nech pije 😉

jaduska
20. jún 2008

tak nad týmto sa ja fakt netrápim, my málokedy stíhame večeru, lebo poobede sa unaví vonku, tak dôjdeme domov, trošku ju opláchnem, nakojím a búva raz-dva. Keby ešte mala čakať za kašou, tak mi ju od zlosti švacne určite do tváre. Ak to nie je pravidelné a malá je v pohode, tak jej to určite neuškodí. Aj keď nás všetci odborníci presviedčajú, že deti musia mať pevný režim, ja si myslím, že až také "väzenské" to byť nemusí. Moje deti nemajú žiaden pevný režim, okrem večierky, tú sa snažím dodržiavať a nemám pocit, žeby im to nejako psychicky škodilo. 😉

bobulka34
21. jún 2008

to je v pohode, ide leto detickam je teplo my sice nevynechavame obed papava tak medzi 12,30-13,30 obed, ale vynechavame tu prvu veceru o ktorej sa pise, rano ma mliecko, potom jogurt, obed, poobede bud chlebik, alebo vlocky s ovocim, popripade kasa a uz potom len mlieko. Cize nema aj olovrant aj prvu aj druhu veceru

silvia123
21. jún 2008

Mne sa zdá, že ten môj malý málo papá, síce to na ňom nie je vidieť má idálnu váhu 8,6 kg v 9mesiacoch, ale papáme s problémami -veľa krát miesto jedenia pľuje, točí sa, no niekedy nezje ani to čo býva zvykom. Náš denný jedálniček sa skladá:
ráno -120 ml banánová kaša,
obed - 150-max.170 ml príkrmu (to sa krmime aj 2 hodiny s prestávkami niekedy)
olovrant - 1výživa+2 sušienky+pol banánu
večera - 180 ml čokoládovej kaše
v noci v spánku 170 ml mlieka (mlieko neznáša spapá ho iba v spánku a aj to je niekedy problém)

No a napríklad včera spapal večer tú kašu skôr, tak som mu šuchla pri zaspávaní ešte 90 ml mlieka, v noci papal o 3 hod. a ráno mi nechcel spapať tú kašu ani za svet. Nie je potom hladný, keď papá prvý krát až o 12 hod??? Keď sa zase napapá ráno -vymýšľa s obedom. Keď zje obed, nechce olovrant a v poslednom čase vždy ešte aj z toho jedálnička jedno jedlo vynecháme (okrem večere samozrejme). Máte aj vy takéto problémy. Mne sa zdá že veľmi málo zje a ešte hrozne prefentuje. Kaše zje len tú čokoládovú a banánovú, príkrmy len kupované a aj to len telacie so zeleninou, ostatné fuj, jogurty nula bodov. Máte aj vy takéto problémy? Všetci mi radia, keď nechce aby som ho nechala hladného že sa naučí jesť všetko doradu, no ja sa nemôžem pozerať na to keď viem že je hladný a pchať mu čo mu nechutí...

sirinka
21. jún 2008

silvia123 no pozeram...matko toho spapa viac ako klara a to ma 11,5kg v 11 mesiacoch 😅 u nas by ale ten obed chybal, mala je uz vzdy okolo 12 - 12:30 nervozna, kym nezbada misticku s jedlom...ona si zvykla na tie casy, kedy papa a potom si to aj vyzaduje...no ale ved aj dospelaci maju rozdielne chute a potreby, preco by to malo byt u deticiek inac, ked su spokojne, zrejme im to nechyba 😀

silvia123
21. jún 2008

My máme vytvorený práveže veľmi pravidelný režim papania aj spánku, ale štve ma keď jedno z tých jedál vynechá, ten obed mu tiež neodpustím -preto ho papáme aj 2 hodiny, vždy zje pár lyžičiek a tak to postupne upraceme". No ale keď dopáme napríklad o pol druhej, tak o takej piatej musí byť predsa hladný - ešte neni dávno mi zjedol výživu jedna báseň a teraz nič, včera mi jedol až večer o siedmej. Je to o.k. taká veľká prestávka medzi jedlom?

sirinka
21. jún 2008

silvia123 istotne medzitym aj spinkal a vcera bolo dost teplo a to prejde chut na jedlo kdekoho...hlavne nech dost pije a co nestihne dnes spapat, neboj, on to dozenie zase zajtra 😉

petulienka
21. jún 2008

silvia123
tak ja mam tiez takeho vymyselnika doma. Mliecko - odkedy zacal papt prikrmy uz len rano a vecer co sa mi zda pre take male babo (ma 6 mesiacov a 3 tyzdne) este skoro aby papl mlieko len v noci, rano a vecer. Desiatu niekedy spapa, niekedy len polovicku, obed mu neodpustim ani za svet a stava sa ze papame aj hodinu, to byva tak okolo pol druhej a on panko nas krasny este o siestej neni hladny. Tak sa mu snazim aspon o stvrtej aspon nastruhat jablcko s bananom, proste cerstve ovocie, pripadne mu do toho zamiesam mliecku kasu, aby aspon nieco z mlieka mal aj cez den. Takze bojujeme aj my veru. Doktor nam poradil aby sme skusili dat do mliecka trochu Granka, tak som to dnes vyskusala, sice na veceru vypil, ale pil po etapach a dohromady asi pol hodinu, no des, niekedy uz pekne stracam nervy. Inak drobec je zdraby za mesiac pribral 650 g co doki ocenil, takze si myslim ze je to ok, len proste strajkuje a neni taky velky papkac ako tato 🙂

silvia123
22. jún 2008

Hm, Petulienka, dúfam že ten tvoj malý neodmietne časom mliečko celkom ako náš, tiež ako sme začali s príkrmami, zvykol si na iné chute a mlieko nechcel časom vôbec, rozpozná ho dokonca aj v inom jedle a odmietne, cez deň nemám šance a môžem byť rada ak sa mi podarí ho presvedčiť v noci - dnes sa mi to nepodarilo vypil len nejakých 50 ml a koniec. Takže mu nahrádzam mlieko aspoň mliečnymi kašami -dávam mu ráno aj večer. Mliečko je pre také malé deti podľa mňa veľmi dôležité a dlho som sa s tým nemohla zmieriť, že mi ho odmieta, ale nič som s tým nemohla robiť... teraz ma štve keď vynechá niektoré z jedál -potom prakticky papá 3 krát za deň a 1 krát v noci a to sa mi zdá fakt málo. Ale asi by som si mala prestať robiť z toho takú hlavu, veď pokedy priberá na váhe, tak snáď si tomu rozumie koľko mu chutí.... aspoň mu nehrozí obezita 😉

petulienka
22. jún 2008

Silvia123,
presne toho sa obavam... Ze nebude vobec. a nic si z toho nerob, ja si z toho tiez robim velku hlavu, ved sme matky 😉 Tiez sa mu snazim nahradzat mliecnymi kasami a ked bude moct jogurty, tak buedm aspon dva denne davat urcite, ved v jeho veku je mliecko velmi dolezite
ale snad to az tak daleko nezajde, budem dufat.

dadulka19
22. jún 2008

flipinka,kľudne vynechaj 😉

my občas vynecháme desiatu,keď dlhšie doobeda spí a po zobudení dostane hneď obed.A keď jej obed nechutí,tak jej dám mliečnu kašu 🙂

sirinka
22. jún 2008

petulienka ja len tak strucne, myslim si, ze granko pre take male dieta nie je nic moc ☹

petulienka
23. jún 2008

sisinka, ked mi to doki poradil vyskusala som...
ale nebola to ziadna slava. Ja viem ze ma na to este cas.

petulienka
23. jún 2008

sirinka 🙂 som ti pomrvila nick, prepac

sirinka
23. jún 2008

petulienka to je ok, ako tu citam, niektori doktori radia neskutocne veci, ale cokoladove veci su odporucane az po druhom roku zivota...tak ja len preto a este k tomu v granku je vela cukru

zrzulka
23. jún 2008

A to davate aj presne v tu istu hodinu? viem ze babetka miluju stereotyp ale my sme zacinali davat rano a teraz sme to posunuli na obed🙂 tak hadam neskoncime pri veceri tymto nasim tempom🙂 ja to beriem tak ze ju este kojim tak z toho nerobim vedu.viacmenej skusame...