Nevyvinuté jadierka

ivet98
5. jún 2022

Ahojte maminky mali ste niektorá bábätko ktoré nemalo vyvinuté jadierka, boli sme na tretej kontrole na jednej strane sú jadierka vyvinuté pekne na druhej strane sú ale nie tak ako na tej druhej, doktor nám povedal že máme baliť na široko kým sa dá tak balím, keď vraj začneme chodiť mame sa prísť ukázať... mali ste stým niektorá skúsenosti napraví sa to keď začne malička chodiť?

katie253
5. jún 2022

@ivet98 to akože až keď začne chodiť máte prísť zase na kontrolu? Koľko mesiacov má malá? My sme chodili do pol roka.... Ale boli tam aj väčšie deti, ktoré nechodili, ale chodili na kontroly a mali aj remene na nohách....

ivet98
autor
5. jún 2022

@katie253 mala ma 4 mesiace, tak asi to nieje také zlé keď nám povedal že sa máme prísť ukázať až keď začneme chodiť keďže dovtedy sa jadierka môžu dodatočne vyvinúť lebo tak vravím že tam sú len niesu ešte dostatočne vyvinuté na ľavej strane

katie253
6. jún 2022

@ivet98 ak nie sú dostatočne vyvinuté, tak by som išla ešte k niekomu inému na kontrolu. A balte poctivo cez deň, aj na noc na dve plienky. Ak sa to nedostatočne vyvynie, tak môže mať potom problém s chodením a bolesti....

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katie253
10. jún 2022

@97tomi bedrové kĺby

juliet86
10. jún 2022

skus doktora v ba mudr marek gajdos myslim strecnianska.nasej malej dal v3mesiacoch ortezu a pomohlo to

weronika90
10. jún 2022

@ivet98 Môj najmenší ich nemal ani v roku. Nemusela som ani baliť. Jadierka sa môžu u niektorých detí tvoriť dlhšie. Niekde to vraj od určitého mesiaca ani nekontrolujú. Podstatné sú vraj uhly. A ako sa dieťa vyvíja, či nemá časom problém s držaním tela a chôdzou. Ja chodím s malým k ortopedicke len preventívne.

ivet98
autor
11. jún 2022

@juliet86 som z BB takže Ba je dosť ďaleko

ivet98
autor
11. jún 2022

@weronika90 áno to som počula ze jadierka sú ako zuby, nie každému sa vývinu hneď , počúvam doktora keďže je v BB asi najlepší ortopéd, balím na široko tak ako mi kazal, tak uvidíme časom

juliet86
12. jún 2022

@ivet98 tak ak veris svojmu ortopedovi tak ok

weronika90
12. jún 2022

@ivet98 Tak ak kázal baliť, tak treba. Ja už si úplne nepamätám ako mi to vysvetľovali traja ortopédi presne. Ale baliť sa musí len niekedy, ak treba ešte dopomôcť buď tým uhlom alebo niečomu. Hlavne je nestresovať. Mňa strašila mierne pediatrička,preto sme skončili ešte u ďalšej ortopedičky. A tá nechápala načo nás tam poslala.

lienka.7
12. jún 2022

@ivet98 podla mna mas este cas. My sme boli teraz na kontrole a malá ma 6 mesiacov. Mame všetko ok.👌