Nevyvinuté jadierka u 4-mesačnej

veruska00
19. apr 2023

Ahojte dnes sme boli na kontrole u ortopeda a zatial maly nema vyvinute jadierka (4mesiace) !mali to aj vasi drobci?dakujem

e1i
19. apr 2023

@veruska00 s dcerou sme boli na kontrole aj v 6m a v 8m dokym bolo ok a dovtedy sme balili na siroko

krisstinkaa
19. apr 2023

Moja ich mala až v 6 mesiaci ak sa nemýlim 🙂 nebolo treba baliť na široko,do 10 m je to vraj ok podľa nášho ortopéda

joesvk
19. apr 2023

Je to v norme.Ako tu vyššie písali.

skeblicka77
19. apr 2023

Bola som na sono už s viacerými deťmi, ani jedno nemalo jazierka vyvinuté v3-4 mesiaci, avšak keď sme boli na kontrole 6-7 mesiac,bolo všetko v poriadku

juliet86
19. apr 2023

@veruska00 a dal ti aj nejaku sprav ? je tam kategorizacia podla graafa? 1a 2 b 3c? ake bolo tehhotenstvo porod? preco ste unhi boli na kontrole? kedy ste unho boli na orvej kontrole? balite na siroko? u nas najorv lem ma siroko potom aj orteza na dva mesiace..

veruska00
autor
19. apr 2023

@juliet86 je tam ze bedrové kĺby negat. A ešte je tam písané že jadierka 0 nie nemuseli sme baliť na široko ze netreba ze je všetko ôk ale ze jadierka ešte nemá vyvinuté! Najprv sme boli keď mal malý 6 týž. a kázala nám ísť v 4mesiaci a teraz povedala ze kontrola o 2-3mesiace

veruska00
autor
20. apr 2023

@juliet86 bola to planovana sekcia v 38tt a vsetko bolo v ppriadku

veruska00
autor
20. apr 2023
juliet86
20. apr 2023

@veruska00 cize toto je ina vec ako sme.riesili my. kedze nie som lekar v tom ti neviem poradit. konzultuj s pediatrom alebo inym ortopedom co to znamena. vela.stastia

hanaha
20. apr 2023

Syn mal tiež neskoro vyvinuté jadierka. Už si nepamätám presne, ale na poslednú kontrolu sme boli cca v 1,5 roku. Ortopéd mi to vysvetlil prirovnaním k zubom, že niektoré dieťa ich má skôr, niektoré neskôr, ale každému raz narastú... 🙂

denuss
20. apr 2023

@veruska00 nerob si zbytocne starosti, s prvou dcerkou som bola 3x na sone, az v 10mesiacoch boli konecne jadra vyvinute. Vsetko ostatne ok. Druhe a tretie dietatko mali skor
jadra. Teraz mame 3-mesacneho chlapceka, tiez este nema jadierka vyvinute. Ale dolezite je, ze je postavenie ok.